Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyának igaza van?

Szerintetek anyának igaza van?

Figyelt kérdés

Kiskoromban elég durva beszédhibám volt. Mind máig fenn van a jelenség, emiatt eléggé ki vagyok közösítve, bár ma már érthetőbb sokkal hogy mit mondok.

Anya szerint meg csak azért van a kiközösítés mert én nem tudok beilleszkedni. /őszintén nem is akarok egy nehányuk füvezik is.../

Ma volt egy olyan témánk, hogy a suliba a tanárok mennyire értik meg amit mondok... /volt 1x talán hogy nem/

Erre anya annyit mondott hogy néha azért nézz o.f. olyan furán rám meg azért hallgatózik egy másik tanárom mert nem érti. /Közlöm azért hallgatózik mert hozzá halkan is beszélek+ hadarok/

És így belém kötött hogy nem gyógypedagógusok hogy megértsék amit mondok...

De szerintem attól, hogy nem gyógypedagógusok ugyanúgy tudják egy bizonyos szinten kezelni. Jó tény, hogy nem úgy mint a gyógypedógusok, de azért igen...


2011. nov. 30. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Azt innen senki nem fogja megmondani, hogy anyukádnak van-e abban igaza, hogy a tanáraid hallanak/értenek-e téged, vagy sem, de azt viszont bárki megmondja, hogy a logopédus hasznos.
2011. nov. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

életem során legalább 6 féle logopédusnál voltam egyik se vált be megjegyzem így feleslegesnek érzem

voltam kinezológusnál az se segitett...

2011. nov. 30. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor oda menj ami bevállt.

Nekem is volt egy iskolatársam akire ha nem figyeltem akkor nem értettem mit mondott, pedig nem hadart csak a betűket nem ejtette elég tisztán. Én sem tudok lassan beszélni, van és volt is mindig vele problémám, de hiába ilyen vagyok. Nálam semmi nem használt.

23/N

2011. nov. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyik gimis osztálytársam dadogott, mikor 9-be kerültünk. Aztán 1-2 év alatt "eltűnt" ez nála és teljesen szépen beszélt.

Szerintem ez akarat kérdése... ha nem akarsz, nyilván sosem fogsz szépen beszélni, de ha odafigyelsz és lassan, artikuláltan beszélsz, nem lesz baj. Meg kell tanulni. Olvass sokat - hangosan. Találd meg a megfelelő tempót és olvass ilyenkor eltúlzott artikulációval.. úgysem látja senki.


22/L

2011. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!