Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak? Mit...

Családon belüli erőszak? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, az apám pedig két éve lelépett. Az anyám teljesen kiborult és állandóan szid engem, hogy én vagyok az oka, miattam történt... Az elején nem volt gond, de aztán már elkezdett verni, a múltkor pedig már egy tányért akart szétverni rajtam. Nagyon rosszul érzem, magam és félek hazamenni. Néha barátnőkhöz el tudok menni egy-egy napra, de ezt nem bírom sokáig. Mit tehetek, mielőtt 18 leszek? Nagykorúsítás? Szeretnék elköltözni, de akkor munkát kéne keresnem és eltartanom magam, de most vagyok 10.-es és nehéz lenne úgy munkát találnom, hogy ne kelljen abbahagynom a sulit.
2011. nov. 30. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel... Téged áthelyeznek nevelőszülökhöz/otthonba.... ott még mindig jobb mint a te esetedben... én is otthonban vagyok. annyira nem rossz mint mondják :)
2011. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első.


Írnál egy kicsit részletesebben ,hogy milyen otthonbon élni?


Hogyan élsz ott, hányan vagytok egy szobában?

2011. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nagyszüleidhez is költözhetsz, ha még élnek. én is mamámékkal lakom.
2011. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülőkhöz nem tudsz elmenni esetleg?

Apukád esetleg, vagy az ő szülei nem tudnának gondoskodni rólad?

2011. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rokonok, gyámügy.
2011. nov. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos apai ágon egyáltalán nem beszélünk a családdal. Anyai ágon egy nagyszülőm sincs. Gondoltam, hogy a keresztanyámhoz költözök, de nehezen tudja fenntartani magát is, nemhogy engem. Persze besegítenék neki és nem küldene el, de nem akarok a terhére lenni. A gyámügy mennyi ideig tartana? Mennyire vennének komolyan? Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata, nagyon jó lenne, ha le tudná írni.
2011. nov. 30. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igyekezz a polgármesteri hivatalban a gyámügyest megkeresni, elmondani a problémádat. Keresztanyád elvállalhatja a gyámságodat, a családi pótlékot ez esetben neki folyósítják, nem anyádnak.Több támogatásra is számíthattok, talán még segítség is leszel. Az iskolát semmiképpen ne hagyd abba, mert akkor nincs családi pótlék.

Tehát beszélj a keresztanyáddal, és a gyámügyessel.

2011. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem megpróbálom. A keresztanyámmal megbeszélem a dolgokat és majd kiderül. Még annyi lenne, hogy az anyám tiltakozhat? Mennyi beleszólása van egy ilyen dologba? Mit vesznek figyelembe? Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2011. nov. 30. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát biztos nem fog neki tetszeni, hiszen a családi pótlékot gondolom onnan kezdve keresztanyád fogja kapni. Ha van gyerektartás, azt is.

A gyámügyön még futni kell egy-két kört. Hacsak jó szándékból anyud nem adja oda keresztanyádnak a pénzt.

Ezt mondjuk kétlem, hogy így lenne.

2011. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!