Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom számítógéped játékoz...

A barátom számítógéped játékozik, "sorstársak" nektek ezt könnyű elfogadni?

Figyelt kérdés

tisztában vagyok vele, h ez a hobbija és hagynom kell. mégis annyira bánt, h ennyi idejét elveszi, mert én időpocsékolásnak tartom. ha valamit nem csinál meg, amire megkértem, vagy elfelejt valamit, akkor rögtön a fejéhez vágom, h bezzeg játszani volt ideje. Nem szeretnék ilyen házsártos lenni, de nehéz akceptálnom ezt az időtöltést. Van akinek ez nehezen ment? Hogyan sikerült elfogadnotok? férfiak is írhatnak, akik játszanak, és mesélnének róla, h mit is jelent nekik az egész és mit gondolnak mi a helyes magatartás egy nőtől. Ő egyébként csapatban játszik, de nem időre, csak amikor kedve van és a többiek is ráérnek. köszönöm

20L(23F)


2011. nov. 30. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Ez legyen a legnagyobb gondod az életben.
2011. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Ez függőség. Van aki gyikfüggő :D, van aki játékfüggő, van aki drog, alkohol, stb. függő. Hogy tolerálod-e, és mennyire, azt csak te döntheted el. Ha nem saját maga hagyja abba, könnyen depressziós lehet, és a legtöbb esetben át is válthat valami rosszabb függőségbe.
2011. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Fehérlófia válasza:
77%
En is jatszom napi rendszeresseggel, de a kedvesemre mindig van idom. Ne hagyd annyit jatszani, ha megkered valamire, akkor azt csinaltasd meg vele a szunetben vagy ha nem jatszik. Amugy mivel jatszik? Mert en wowozok, de nem viszem tulzasba. A baratnom elfogadta, de tole nem veszem el az idot. 24f
2011. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Én nő létemre játszom, szintén WoW. Szeretem, mert kikapcsol a napi hajtás után. Emellett van időnk kettőnkre is, de nem lógunk egymás nyakában, ennyi "magánélete" hadd legyen már az embernek, hogy játszik egy kicsit. :) Nem rosszabb a kapcsolat szempontjából, mintha sorozatokat bámulnék. :P
2011. nov. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Az elején engem is nagyon idegesített, hogy wowozik...Nálunk kicsi gyerek is van, és mikor végre elalszik, tudnánk egy kis időt együtt tölteni, kettesben. De hát ott a wow, és a klán...

Úgyhogy megbeszéltük, hogy heti 3-4 alkalommal játszik néhány órát, amíg én fürdetek, altatok, stb.

Viszont a fennmaradó 3-4 napban enyém a gép.

És van, hogy én is wowozok:))))

2011. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát amíg nem akkor játsszik, amikor velem van, addig nem érdekel. Legfeljebb kicsit lamentálok neki, hogyha emiatt nem ír nekem vissza, de komolyabban nem zavar.

A saját életével meg azt tesz mindenki, amit akar, ezzel nem árt senkinek. A legtöbb ember élete nem túl produktív igazából. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor szerintem ez (és sanszos, hogy a többi) párkapcsolatod is halálra lesz ítélve. Persze, komoly kapcsolatban van beleszólási joga az embernek, véleményed is lehet, de megváltoztatni valakit... nem túl okos lépés, és tuti visszarúg egyszer.

Szerintem kössetek valami kompromisszumot, mint ahogy előttem is írta valaki pl. Egy gémer pasi szerint meg mi a helyes női magatartás? :D Csinálsz neki szendvicset, játsszol te is vele pár órát, aztán szexeltek. XD

Amúgy a legtöbbször az unalom és az ingerszegény környezet veszi rá az embert az ilyen hülyeségekre, mint órákat netezni értelmetlenül, lolozni, wowozni, aionozni, tehát próbáld meg valami mással lekötni, szervezz érdekes programokat, csináljatok együtt valami új dolgot.

2011. nov. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

enyém is játszik, silkroad mániás...és sokszor rohadtul idegesít, szerintem is tiszta időpocsékolás h elmegy vele fél napja...De úgy vagyok vele hogy amíg én előbbre vagyok, addig nem idegesítem magam:) bár ha összeköltözünk kíváncsi leszek mi lesz...

23L

2011. nov. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Ezt a hobbit azért nehéz elfogadni, mert otthon lehet csinálni. És sokan azt hiszik, hogy akkor nem olyan "komoly" mint akármi más, csak mert ott van bent a szobában. Ha úszna, air softozna, horgászna, festene vagy akármi, akkor is sok időt eltöltene vele, csak nem lenne házon kívül és nem tűnne fel, hogy nem ugrik ha szólsz neki.


Amúgy meg aki szerint függőség, meg ebből más komoly függőségek lesznek az kapjon már a fejéhez! Nem mindenki függő, extrém és kirívó eset a függőség, vagy ha a férjed minden hétvégén eltűnik szombaton hajnalban és majd este jön meg a pecázásból, meg elmegy éjszakára is, akkor is alkoholizmust vizionálsz?


Ha meg csapatban játszik, az főleg olyan, hogy számítanak rá, ezt meg azt megcsinálnak, lehet hogy olyan fontos szerepe van a csapatban, hogy nélküle nem kerek a dolog, és nem tudják megcsinálni a dolgokat és akkor megy, mikor másoknak is jó. Ez olyan, mintha páran fociznának délutánonként, ő lenne a kapus, és csodálkoznál, hogy minek kell neki menni, menjen később, máskor stb.

2011. nov. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
csak nem lenne házon belül*
2011. nov. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Ezzel az a baj, hogy ha hosszú távra tervezel valakivel (mondjuk 20 évesen talán még nem), akkor arra kell számítani, hogy ez egyre rosszabb lesz. Egyre többet fog a gép előtt ülni.

Van egy kolléganőm, aki pont így járt. Most ő megpróbál küzdeni a tinédzser fiával, hogy a jó feje ellenére ne bukjon már majdnem mindenből, mert folyamatosan a gép előtt ül. De mivel a férje is folyamatosan ott ül, ő nem tud ez ellen semmit sem tenni. Nem mennek el közösen sehová, mert a fiúk gépeznek. És ez már az elején is látszott, csak nem vette komolyan az intő jeleket.


Szóval ezt mindenképpen meg kell beszélnetek. Nem úgy, hogy házsártoskodsz vele, hanem egy olyan pillanatban, amikor nem vagy rá mérges, józanul beszélni róla. Normális esetben hajlandó lesz változtatni a dolgokon, ki tudtok alakítani egy olyan rutint, amely mindkettőtöknek jó.

2011. dec. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!