Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha vége a szerelemnek, vége a...

Ha vége a szerelemnek, vége a házasságnak is?

Figyelt kérdés
Egy látszólag jól működő házasságban élek, de a gond az, hogy már nem szeretem a férjemet. Korábban többször adott okot a féltékenykedésre, amikert el is ismert (bár nem feküdt le rajtam kívül tudtommal senkivel), így a bizalom szépen lassan elpárolgott az én részemről. Plusz úgy érzem, csak én hajtok azért, hogy ne csak anya és apa, hanem férfi és nő is legyünk ebben a kapcsoltban, ő pedig em sokat tesz ezért, hanem mindent készpénznek le vesz. Belefáradtam. 36 évesen bele kell nyugodnom a gyerekek miatt, hogy így éljem le az életem, nyugiban, de szerelem nélkül, vagy érdemes venni egy nagy levegőt, és változtatni, kilépni ebből a házasságból?
2011. dec. 1. 16:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én személy szerint vennék egy nagy levegőt és tovább lépnék. Nekem speciel nem elég ez a biztonságos élet, amiért sokak feladják a boldogságot.
2011. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
anyum kilépett egy ilyen házasságból,és most boldogabb mint valaha a házasság ideje alatt:D
2011. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Egy anya a gyerekeiért él attól a pillanattól kezdve, amikor megszületett az első pici. Legalábbis ez a normális.


Viszont ez nem zárja ki a tényt, hogy boldog legyél, ha a férjed nem is akar változtatni, minek emésztenéd magad?

Ülj le és beszéld meg vele, ha azt érzed a helyzet már nem fog változni, tényként közöld vele, hogy ezért és ezért válni szeretnél.

Ha látsz arra lehetőséget, hogy jobb legyen a kapcsolatotok, mondd el neki, amit érzel, hogy élni akarsz nem pedig vegetálni.


A gyerekek felnőnek.


Így, vagy úgy, de lépned kéne, alanyi jogod van a boldogsághoz!

2011. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem,hogy ma sok nő miért hiszi azt,hogy a házasság végig egy lángoló szerelem! Miért nem érez felelősséget a házasságáért és a gyerekeiért?

Rád is illik az a régi dal: "Minden asszony a férjében csak hibát keres,mikor olyat akar tenni,ami nem helyes"

Üljetek le a férjeddel,ha kell többször is,és beszéljétek meg egymással,hogy melyikőtöknek mi a problémája!

A boldogság CSAK illúzió!

Ha elválsz,akkor boldogabb leszel? Keresed a pasasokat,aki boldoggá tesznek és a gyerekeidnek is jó apja lesz? Rájuk nem gondolsz?

Ha véletlen találnál is valakit,aki mellett boldognak hiszed magad,mit teszel ha pár év múlva kiderül,hogy mellette sem vagy boldog?

36 évesen már ezen is el kell gondolkodnod.

2011. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
már beszéltem vele többször, megegyeztünk, hogy majd így, meg úgy lesz, de továbbra is csak én tettem érte, részéről minden maradt a régiben. Otthon egyébként segítőkész, rendes ember, de a szenvedély, a romantika, az érzés, hogy fontos vagyok neki már jó ideje hiányzik.
2011. dec. 1. 16:36
 6/19 A kérdező kommentje:
Utolsó (16:36-os válaszoló): egyetlen életünk van, szerintem 36 évesen még lehet más választás is, minthogy belenyugodjak abba, hogy örökre szerelem nélkül fogok élni.
2011. dec. 1. 16:39
 7/19 anonim ***** válasza:
21%
Menjetek el együtt kettesben vacsorázni,ha a romantika hiányzik. Egy rendes férjet elhagyni,csak azért mert te romantikára vágysz,felelőtlenség a gyerekeiddel szemben.
2011. dec. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
és továbbra is nyeljem le, hogy más nőkkel szexchatel, sőt, volt, akivel csókolózott is korábban? Nem csak a romantikáról van szó, a bizalomról is? Vagy egy nőnek/feleségnek ezeket le kell nyelnie?
2011. dec. 1. 16:45
 9/19 A kérdező kommentje:
nem azért szerettem ki belőle, mert nem hozott elég rózsát, hanem ahogy a kérdésben is írtam, a bizalom elmúlt, és ő bár már elvileg nem csinált iylesmit az elmúlt hónapokban, azért sem tesz, hogy én nőnek érezzem magam.
2011. dec. 1. 16:46
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, csak te teszel azért, hogy visszatérjen a romantika. Régebben megvolt? A gyerekek óta rosszabb a helyzet? Nyílt kísérleteid vannak?


Az a baj, hogy a szerelem minden kapcsolatban átalakul egy idő után, jó esetben szeretetté. Olyat könnyű találni, akivel pár hónapig nagy a lángolás, éjjel-nappal szép szavak, szex. Olyat nehéz találni, aki szeret és megbecsül 10-20-30-40 év után is.

Szerintem az is baj, hogy nem dolgoztad fel magadban a bizalom-kérdést, felhánytorgatod, és ki is vagy hegyeződve vszínű erre, ő érzi ezt, és testileg-lelkileg védekezésképp távolodik.

Megértelek téged, de amíg önmagadat nem teszed rendbe, bárkivel félresiklódhat a kapcsolat, ha nem 1, akkor 10 év után.

2011. dec. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!