Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy napjainkban megkötött...

Egy napjainkban megkötött házasságnak hány % esélye van rá, hogy válás lesz a vége? És átlagosan hány év után?

Figyelt kérdés
Nem érint a kérdés, elméleti szempontból érdekel.
2010. febr. 28. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom pontosan számolni, de itt grafikonon nézheted a házaságok és a válások számát, évekre bontva, Magyarországon:


[link]

2010. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bár a kettő hányadosa nagyjából azt fejezi ki:


[link]

2010. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szorozzuk még 100-al, hogy százalékban legyen az eredmény:

[link]

2010. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt összehasonlítottam Magyarország, Japán, Németország, Hollandia és Románia adatait:


[link]

2010. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tehát kb 10 éven belül kicsit több, mint 50%-a az esélye, hogy a friss házasok elválnak?
2010. febr. 28. 15:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyen időre sztem nehéz következtetni. De ha találsz valami adatot, hogy a válások 80-90%-a az első X évben következik be, akkor lehet mondani, hogy közelítőleg X éven belül 50% az esély.
2010. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt 20 évet írnak: [link]
2010. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A statisztika tökéletesen alkalmatlan a személyes lehetőségeiddel kapcsolatos esélylatolgatásra, hacsak nem tökéletesen szerencse dolga, amire készülsz (minden évben sorsolás, hogy válunk-e). Gondolom ott lesztek ti is :)
2010. febr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!