Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ez így megy tovább meg...

Ha ez így megy tovább meg fogom ölni magam. Hogy tudnék változtatni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat gondolok az utóbbi egy évben arra hogy megölöm magam. Ha belegondolok az életembe, semmi olyan nincs, ami miatt maradnék. Nem akarom végigszenvedni az életet, akkor inkább legyen vége.

20 éves fiú vagyok. Egyszer megpróbáltam már megölni magam,(teátrális módon..) felnyiszáltam a csuklóm, de mint látható gyorsan kiért a mentő. Anyám kiskoromban mindig vert, de most már csak gyűlöl és lenéz, a családom többi tagja meg úgy gondolja hogy (nem alaptalanul)senki vagyok és az is maradok, meg bárcsak meghaltam volna a legutóbb. Apám elhagyott minket. Kibuktam a suliból, nem az eszem(hiánya) miatt, hanem mert nem mentem be. Ez így kicsit ellentmondásos.. Nincs munkám(vagyis van, de csak márciustól októberig). Nem vesznek fel sehová, emiatt elköltözni sem tudok. Nincsenek barátaim, mert mind elüldöztem, nincs barátnőm, mert az egyetlen akit szeretek nem akar engem többé. Nagyon sokszor megbántott, megcsalt, szeretőnek használt, kihasznált minden tekintetben. Én csak azt akartam hogy szeressen és ezért mindent megtettem.. És tönkretett. De talán még mindig szeretem. Vagy gyűlölöm. Néha nem tudom már eldönteni. Nem merek belemenni megint egy kapcsolatba, mert félek hogy ugyanez lesz megint. Nem is találok senkit aki engem akarna. De annyira hiányzik hogy valaki megöleljen és bátorítson vagy éreztesse hogy kellek. A családra ebben biztos nem számíthatok.

Tavaly megerőszakoltak, késsel megfenyegettek hogy megölnek. Rendszeres rémálmaim vannak emiatt, mert tudom hogy megtalálnak, ha akarnak. Nem tudok aludni mert amikor nem foglalom el magam, vagy ez, vagy a többi dolog

csak a sírást hozza ki belőlem. Enni se nagyon eszem már maximum két naponta egyszer.

Lehet hogy az öngyilkosság gyáva dolog. Akkor én gyáva vagyok. Nem látom a megoldást. Kérlek ne ócsároljatok, tanácsot, segítséget szeretnék csak. Tudom hogy gáz ezt a gyakorin megbeszélni, de nincs senki akivel beszélhetnék.

Mit tehetek?


2011. dec. 6. 02:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
Kb minden lebeszélési frázist amit ilyenkor mondani szoktak vagy ajánlani lehetett volna, visszautasítottál a kérdésedben. Így max. azt lehet írni, hogy tedd meg, úgy, hogy észrevegyenek és felfigyeljen valaki arra, hogy segítségre van szükséged. Hátha másodjára anyádnak megjön az esze. Vagy neked és elmész egy pszichológushoz végre. Kell egy külső szemlélő aki nem ismer téged/titeket és segít. Mert segít! És nem minden fizetős... De írj privát e-mailt ha gondolod, én is meghallgatlak.
2011. dec. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
86%

Semmiképpen ne tedd meg!!!!!!!!!!!!


Miből gondolod, hogy lenéz az anyukád? Mondja? Miket mond? De mindegy is ki mit mond. Ne azzal foglalkozz. Ha rendesen belegondolsz, tuti, hogy ők sem tökéletesek. Ezt nem kell a szemükre vetni, elég, ha arra gondolsz, hogy egy olyan ember magyaráz neked, aki semmivel sem jobb mint te. Az ilyen alakoknak a szavára ne adj! Próbálj meg kibékülni a régi barátaiddal v. szerezz újakat. Leszek én az első jelentkező. Volt barátnőd, tehát nem lehetsz teljesen ágról szakadt. Szerezz másikat. Ha mást nem, legalább egy-egy éjszakára. Nem kell őket átverni. Megismered, éjjel együtt vagytok, reggel mindenki megy a maga útján. Azt lehet, hogy szerencséd lesz, és találsz valakit aki megadja azt amire vágysz. Ha meg nem, legalább jól érezted magad és önbizalmat ad.


Milyen végzettséged van? Az iskolát fontos lenne elvégezni. Amit keresel pénz rakd félre. Nem tudom, hogy állnak hozzá nálatok. Ha elvesznek belőle, akkor dugd el.


Hogy hogy megerőszakoltak és meg fenyegettek? Ki és miért? Próbálj meg kicsit elvonulni a világ elöl. A legjobb, ha ki tudnál menni a természetbe (erdő, mező, folyópart, stb) A lényeg, hogy ne zavarjanak és ne találkozz emberekkel, ne is láss emberi kéz alkotta dolgokat. Gondolkodj el, mit szeretnél csinálni ó, mi lenne az életcélod, mi az ami érdekel. Tűzz ki magad elé célokat. Nem nagyokat! Olyanokat, amelyeket rövid időn belül el tudsz érni. Megint lesz sikerélményed. Amúgy hol laksz? Ha gondolod, nyugodtan írj Privit!


NE ADD FEL!!!!!!!!!!!!!!!

2011. dec. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

Hát ritka szar életed volt eddig, nem irigyellek. Megölni magad nem érdemes. Azzal azok győznek, akik erre vágynak. Én ezzel a tudattal már nem tudnék békében meghalni.


Már kaptál jó tanácsokat. Mondanám, hogy a jelenlegi helyzetednél még az is jobb lenne, ha elköltöznél valahová, csövezni is akár.. de télen ilyet nem mondok.


Bármit csinálsz, az első az legyen, hogy a szar környezeted -ami ezt váltja ki belőled- otthagyd a francba.


Itt a normális válaszolóktól nem fogsz engedélyt kapni arra, hogy végezz magaddal.. és ez így jó.

2011. dec. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

NE NE NE!!!!!

Nekem is van egy húsz éves fiam, és zokog a lelkem az írásod miatt! Nézz körül a tágabb környezetedben, biztos van valaki-akiről nem is gondolnád- ha mással nem is de egy kis beszélgetéssel tudna valamennyit oldani a helyzeteden. Nem tudom hol laksz, de keress egy olyan közösséget ahol fenntartás nélkül befogadnak mert neked is kellene tartozni valahova. A többi privát leirom.

2011. dec. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2%
Fiú létedre megerőszakoltak? Ez kissé sandít nekem...
2011. dec. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"Fiú létedre megerőszakoltak? Ez kissé sandít nekem..."


Mi sandít benne? Van egy kamionos haverom, ő mesélt olyat, hogy Franciaországban volt egy munkatársa, akit megerőszakoltak..


Bárkivel megeshet, Veled is. Négy benga állat lefog és nem tudsz mit csinálni.. Ennyitől még nem sandít sztem.

2011. dec. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem megoldás az öngyilkosság, de ezt te is jól tudod, egyszerűen nem látod a kiutat, mert teljesen össze vagy zavarodva és túl sok az inger.Én is nagyon szívesen meghallgatlak bármikor, ha gondolod írj privit.Ez így nem mehet tovább, ne hagyd, hogy mások irányítsanak, vedd kezedbe az életed.Tudom, könnyű ezt mondani, megtenni nehéz, nem tudod hogyan fogj hozzá és nincs melletted senki.Furán hangzik így ismeretlenül, de ha segítségre van szükséged akkor szólj.Beszélgetünk, kitalálunk valamit.(28 éves nő vagyok, de a férjem is olyan, mint én, szívesen barátkozik, segít ahol tud.).Tehát csak nyugodtan írja, ha szükséged van valamire.
2011. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, hogy nehéz ez most elhinni, de két probléma van, amire nincs megoldás: 1) szerettünk halála, 2) gyógyíthatatlan betegség (sőt, erre később lehet is). Minden másra hidd el, hogy VAN, vagy lesz később! Találhatsz még munkát, elköltözhetsz még, újrakezdheted az iskolát, lehetsz még (sőt, biztos, hogy leszel még) újra szerelmes, és az illető ezt viszonozni fogja!


A nemi erőszakon is túl lehet tenni magad, ha nehezen is. A seb teljesen nem heged be, de eljuthatsz egy olyan szintre, hogy a mindennapjaidban már nem akadályoz a trauma. (Tapasztalat...)

Sajnos létezik férfiak elleni nemi erőszak is.

[link]

Ha nem találod a feldolgozás módját, fordulj pszichológushoz. (De sajnos nem mind egyforma, olyat kéne keresni, aki valóban megértő...)


Én évekig nem láttam a kiutat egy (nem halálos, de gyógyíthatatlan) betegségből, és az orvosok se tudtak velem mit csinálni. Utáltam úgy élni, de a legrosszabb pillanatokban is arra jutottam, hogy előbb-utóbb magamtól is meghalok, úgyhogy lesza.rom, kivárom.


MOst 20 éves vagy és szarnak érzed az életed, de ne vedd el az esélyt a 30 vagy 40 éves önmagadtól, akinek lehet, teljesen mások lesznek a körülményei!!!

2011. dec. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
7%
Azt nem írtad hogy férfi erőszakolt meg vagy nő? Nem mindegy.
2011. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%
Ha valaki nem egyezik bele az aktusba, az erőszak, és traumatizálja az áldozatot, függetlenül az elkövető nemétől. Ne ezen lovagolj már egyfolytában, ha vigasztaló szavakat nem tudsz mondani, legalább ne cseszegesd a kérdezőt, nélküled is van elég baja!
2011. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!