Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartozhatok valaha is a...

Tartozhatok valaha is a családjához? Fog valaha is családtagként tekinteni rám?

Figyelt kérdés

A barátnőm egy picivel idősebb tőlem és van két gyereke, és még van egy férje is. Nyílt kapcsolatban élnek, a férjének is van barátnője. Ám a kezdetektől fogva azt mondta/mondja nekem, hogy csak a legkisebb gyerek miatt vannak még együtt, mert nem tudná ilyen kis korában feldolgozni a válást. És azt is mondta, hogy velem képzeli el a jövőt, szóba került a közös gyerekvállalás is és azt mondta, hogy szeretne velem közös gyereket.

Ám amikor nemrég szóba került a közös jövő, akkor nem említett közös gyereket, és teljesen külön kezelt a képzeletében, mint a gyerekeit és az apukájukat.

Természetesen azonnal kérdőre vontam, és csak annyit válaszolt, hogy nem akar engem a gyerekeivel terhelni. (Én sohasem zárkóztam el attól, hogy segítsek neki a gyereknevelésben, ha elválnak és esetleg összeköltöznénk!)

Most hogy ez kiderült, természetesen örül neki, hogy így gondoltam, de bennem merült fel a kérdőjel: tudna engem valaha is családtagként kezelni?

úgy értem ha nemrég ilyen nagy gátat állított közém és a gyerekei közé, akkor mire számíthatok a jövőben? (hiába javította ki azt amit mondott, de felmerült benne az a gondolat, nem hiába mondta ki...)

Eddig mindig nagy reménnyel képzelődtem a jövőt illetően, és teljesen boldog voltam, hogy majd egy családként élhetünk és ha nem is lehetek a gyerekei apja, de jó kapcsolatban lehetek majd velük. Egy olyan kapcsolaton fantáziáltam mindig, ahol nincs gát, ahol nincs "Ő családja" és én, hanem ahol csak "mi" vagyunk.

Így már persze az is felmerült benne, hogy mindig 4.(!!!) leszek a rangsorban. (Első kettő a gyerekek, ami teljesen érthető!, a harmadik pedig az apjuk, amit már egy picit furcsállanék)

Most egy picit összetörtem és kipukkadt az a lufi, amibe eddig fújtam a jövőképeimet.

És hiába mondja, hogy nagyon örül neki, hogy így gondoltam a kapcsolatunkat és ő is úgy szeretné, mert ez így nem az igazi, hiszen miért választott külön ennyire a családjától a közel jövőben?

Azóta tartok attól, hogy nem lehetek majd olyan felszabadult náluk, vele és a gyerekeivel, mert nem tudom mikor dörgölnél az orrom alá, hogy az az Ő családja. És a közös gyerek is aggaszt egy kicsit. Hol szóba hozza és úgy látom rajta, hogy teljesen természetes számára, hol teljesen megfeledkezik róla, amikor a jövő szóba kerül.

12 évet volt együtt a férjével, szerintetek el tudja engedni? (én nem érzem, hogy hiányolná, hiszen 12 éve együtt élnek és teljesen összeszoktak. nem csoda, hogy betolakodónak érzem magam.

de hetente csak 1x-2x talizunk és arra az időre félre tudja tenni magában ezeket az érzéseket szerintem)


Minden komoly választ nagyon szépen köszönök!


2011. dec. 7. 06:47
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
felmerült benneM
2011. dec. 7. 06:49
 2/24 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!


A család egy nagyon masszív, zárt egység. Még akkor is, ha rössz, vagy éppen nyitott a házasság, és csak a gyerek miatt vannak együtt.

Legyél türelemmel. Nyílván ő is veled képzeli el a jövőjét, és abban is látok rációt, hogy nem meri a nyakadba zúdítani, hogy gyerekestől lesz a tiéd. Talán nem 100% biztos abban, hogy te ezt örömmel fogadod, és nem csak mint szükséges rosszat, tudomásul veszed.


Legyél türelemmel. Az idő neked dolgozik. Ők lassan szétmennek, és veled lesz majd. Ha 4 éves a gyerek, akkor ez pár évbe bele telik.

2011. dec. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján a véleményem:

A nő csak egy kis változatosságra vágyik. Heti 1x2-szer veled van,a többi napokon a férjével.

Ezért nem akar "közös" gyereket sem,mert nem tudná,hogy ki a gyerek apja.

Ez a nő nem tisztességes,nem szeret téged,de ezt nem fogja bevallani.

Nem akar elválni,erre jó ürügy számára a gyerekek. Ha veled képzelné el a jövőjét,akkor elválna.

Lehet,hogy nincs igazam,mert nem ismerem a nőt. De amit írtál,abból nekem ez jön le.

Keress magadnak egy független nőt,ha családot akarsz.

2011. dec. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm a biztatást. Nagyon remélem, hogy minden úgy lesz ahogy mondod!

Akkor elképzelhetőnek látod hogy majd én is családtag leszek a számára és nem csak egy barát vagy "szerető"?


Második válaszoló: félreértetted a kérdést, Ő nem olyan nő. persze az elején bennem is felmerültek ezek a gondolatok. Az is hogy csak bosszút akar állni a férjén rajtam. De ezeket később elvetettem. Mára már egyáltalán nem gondolok rá.


Tényleg az időn van a hangsúly. Előbb utóbb ki fog derülni, hogy mit is szeretne tőlem. vagy hogy szeretne-e Tőlem valamit.

Mindenesetre én is meghoztam a saját szabályaimat. pl. addig eszem ágában sincs bemutatni a szüleimnek, amíg férjnél van (de még csak beszélni sem beszélek róla).

Ha elválik, majd tudatom a családommal, hogy van barátnőm, de személyesen bemutatni, csak akkor fogom, amikor már biztos, hogy tud rám családként tekinteni, ill. tervben van a közös gyerek.


Neki is van családja, nekem is van. Ha Ő éket szúr közém és a családja közé, addig én is így teszek.

2011. dec. 7. 07:19
 5/24 anonim ***** válasza:

Milyen idősek a gyerekek?


Ha elmégy hozzájuk akkor akkor mi van a gyerekeknek mondva te ki vagy?

2011. dec. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Még nem találkoztam a gyerekekkel. 3 és 6 évesek.


Nem tudom mikor akar bemutatni a gyerekeknek. Már egyszer szó volt róla, hogy úgy alakultak a dolgok, de nem jött össze.


Remélem még egy ideig nem kerül szóba, hogy bemutasson nekik, mert jelenleg nagyon össze vagyok törve, és nem tudom mit vár el hogyan viselkedjek velük. mert ezek szerint olyan felszabadultan nem lehet, amilyenre én gondoltam, hiszen az "Ő és a férje gyerekei", "nem az én családom", és "nem az én gyerekeim"...


Nagyon össze vagyok zuhanva emiatt, és nem tudom mit tegyek.

Máskor talán nem kéne elmondanom mire gondoltam és akkor nem manipulálnám semmivel, így megtudhatom hogy ŐSZINTÉN hogyan gondolja a kapcsolatunkat?

2011. dec. 7. 08:29
 7/24 A kérdező kommentje:

Lehet hogy ezt csak én beszélem be magamnak, nem kizárt. De nagyon rosszul esett, amikor szóba kerültek a dolgok. kb. leprásnak éreztem magam, hogy nem nyúlhatok a gyerekekhez.


És tudom hogy az idő dönti el, de szeretnék rá választ kapni, hogy ennek a kapcsolatnak van-e jövője. (KÖZÖS jövője, családalapításos kilátással!)

Nem tudom hogyan tudhatnám ezt kideríteni. Mert Neki könnyű dolga van, mert van saját családja és van egy barátja. De azt ne akarja, hogy örökre a barát szerepben maradjak :(

2011. dec. 7. 08:32
 8/24 anonim ***** válasza:
mióta vagytok együtt?
2011. dec. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Priviben válaszoltam. Nem akarom minden részletet kiteregetni ide, csak amit fontosnak tartok.
2011. dec. 7. 08:48
 10/24 anonim ***** válasza:

Te nem úgy viselkedsz mint egy férfi ne is haragudj meg.

Lepontozhatsz, de megírom a második válaszolónak volt igaza. Olyan vagy mint egy naív buta kislány. Ez a nő "nem olyan" hát milyen az aki három éve még összefeküdt a férjével,gyereket gyártott, gyakorlatilag egy baba mellett kezdett egy pasival veled szexelni.

Rohannak az évek miért nem keresel egy kordbeli korrekt helyes lányt, akivel együtt lehet közös gyereketek és nem kell állandóan aggódnod a jövő felől.

Sajnos vissza fogsz ezekre a véleményekre emlékezni,ha most nem hiszed el amit itt többen írnak és nem lépsz le.

Akkor meg az elvesztegetett idő miatt fogsz keseregni amit erre a nőre pazaroltál el.

2011. dec. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!