Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok, akiknek nem értik...

Fiatalok, akiknek nem értik meg a szüleik, hogy a gyereknek fontos a tanulás?

Figyelt kérdés

Az elmúlt egy hétben 4 fontos zh-m volt az egyetemen (tegnap és tegnapelőtt 1-1, szóval az egész hétvégét végtanultam), kicsit kimerültem tőle, így ma itthonmaradtam pihenni. Mikor felkeltem, igyekeztem anyámnak segíteni, erre cserébe csak fejleüvöltést kaptam, hogy egy semmirekellő dög vagyok, aki egész nap semmit nem csinál (hozzáteszem, rokkant nyugdíjas a nagy semmiért - neves orvosa van - egész nap itthonvan. Minden hétvégén, még vizsgák kellős közepén is igyekszem takarítani, segíteni, holott ittvan a 16 éves húgom is, aki iszik, cigizik, lop, lóg az iskolából, max. aludni jár haza, egész hétvégén a másnaposságát piheni. Tőlem még a legfontosabb vizsgák előtt is elvárják, hogy nekik ugráljak, ha tanulni merek és meg merem jegyezni, hogy fáradt vagyok a sok tanulástól, lehurrognak és elmondanak mindenféle lusta dögnek. Még a vizsgák előtt 1 órával is képesek velem úgy összeveszni, úgy lehordani a semmiért, hogy sírva megyek be vizsgázni (múlt vizsgaidőszakokban nem egyszer volt ilyen). A furcsa az egészben az, hogy elvárás volt felém, hogy egyetemre menjek, de most, hogy eljutottam odáig és másodéves vagyok, semmirekellő, lusta dögnek állítanak be. Minden tárgyam megvan, jók a jegyeim is, igyekszem, így ha időm jutna is, energiám nem marad egész szabadidőmben nekik ugrálni. Ma is pl a legfontosabb vizsgámra akartam tanulni délután, amin már most a csoport fele kibukott, én még bennvagyok és szeretném a tárgyat teljesíteni. Mikor meglett az első kettesem belőle (pedig tényleg 42 emberből 20-on valahány megbukott), anyám csak ennyit mondott: "ne várd, hogy egy sz*ros kettesért gratuláljak". Nem a sima mindennapokról van szó, akkor próbálok minél többet segíteni itthon, bár akkor is elhordanak mindennek, tök mindegy, mit csinálok, én vagyok a fekete bárány. A húgom meg, aki nem tanul, bukdácsol a környék leglazább gimijében is, szerintük ő a talpraesett azért, mert nem a tanulás érdekli, hanem a haverjai és mert ő a csöves barátainak hála elalszik a földön is egy pokróccal és beéri száraz kenyérrel is, én meg jobbat szeretnék kihozni az életből, ezért szerintük tápos és gyenge vagyok.

Ők sosem jártak egyetemre, sőt senki sem a tág családi körből... lehet ezért nem ért meg a környezetem és ezért titulálnak semmirekellő, naplopónak?


2011. dec. 7. 12:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

rendkívül egyszerű a megoldás: szard le őket

ha kérnek valamit, csak engedd el a füled mellett, vagy mond meg hogy tanulsz, ugráltassák a húgod.

miért nem áll ki senki maga mellett?

2011. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ha a vizsgáid után lesz egy kis szabadidőd, olvasd el:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Megvédem magam, abszolút nem vagyok egy papucs, aki hagyja, hogy átgyalogoljanak rajta. Visszaszólok, megmondom a szemükbe az igazat, erre csak azt kapom, hogy "ez az én házam, és ha nem tetszik a rendszer, el lehet menni". De néha kapok durvábbat is, nem egyszer ki akartak tenni innen azért, mert meg mertem védeni magam. Nem tűrik, ha valakinek más a véleménye, mint nekik, ha más mást akar, mint ők, erre agresszívek, elmebetegek, fenyegetőzők lesznek, mert "csak nekik lehet igazuk". Mikor pedig kérdezem, a húgom miért nem csinál soha egy kézmozdítást sem, az a válasz: "mert vele nem lehet dolgoztatni, úgysem csinál semmit".
2011. dec. 7. 12:41
 4/22 anonim ***** válasza:
menj el kollégiumba, vagy keress lakótársakat és költözz el(így viszonylag olcsón megússzátok)
2011. dec. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hogy tudnék csak úgy lesz*rni dolgokat? Sajnos sosem voltam az a típus. Ha megbántanak, órákig ezen őrlődök, sokszor emiatt nincs erőm semmihez, mikor elmondanak mindenfélének, utána órákig sírok, idegeskedek. Hogy tudnám megtanulni lesz*rni az ilyen bántásokat, hogy pereghetne le rólam?
2011. dec. 7. 12:45
 6/22 anonim ***** válasza:
csak gondold végig magadban, hogy rászolgáltál-e arra, hogy így bánjanak veled. a leírtak alapján nem, így nincs miért magadra venned. a probléma velük van és a hozzáállásukkal
2011. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem édesanyád jobban tud azonosulni a húgoddal, mint veled...

Szrd le a pcsába. Keress albit, ha van rá félretett pénzed, vagy kérvényezz kolesz szobát.

2011. dec. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Olvasd el a könyvet, amit ajánlottam, hidd el, nagyon sokat fog segíteni. Ha pedig a húgodtól nem kérnek semmit, mert "úgysem csinálja meg", akkor egyszerűen mondd meg, hogy vizsgaidőszakban, Te sem leszel hajlandó ugrálni, mert a JÖVŐD múlik rajta. Ennyi, kész. Ha van rá lehetőséged, menj kollégiumba, vagy barátokkal albérletbe, úgy is elég olcsón ki lehet jönni.
2011. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A legjobb barátnőmnek vettek lakást az egyetem közelében, hozzá költöztem volna szeptemberben, de cserben hagyott a barátnőm. :( Ott feladtam, mivel a kollégium meg borzasztó volt számomra, kipróbáltam pár hétre... nemcsak a közös fürdő, wc, konyha, de éjjel 2-3-ig folyamatos zene és üvöltözés a folyosón, a poratka allergiám meg annyira eldurvult a régi ágynak, a sok régi kárpitnak köszönhetően a szobában, hogy úgy néztem ki, mint egy zombi (a szemeim bedagadtak, vörösek voltak, égtek, az orrom folyamatosan folyt stb.). Sajnos van, aki ezeket nehezen bírja.

Igen, anyám a húgommal biztosan könnyebben tud azonosulni, hisz fiatalként ő sem tanult, csak szórakozott, pasizott, lógott az iskolából... aztán 17 évesen elzavarták dolgozni. Később apám csinált egy vállalkozást, így anyám a születésemtől fogva itthonvolt, apám tartotta el az egész családot. Később volt 1-2 rosszulléte, ami miatt orvoshoz ment és a híres-neves orvosa (persze zsebbe nem kevés pénzért) elintézte, hogy lerokkantosítsák, de a mai napig jár-kel, semmi baja, csak vérhigítót kell szednie néha. Szóval nem volt sosem valami törekvő ember, sosem csinált igazából semmi lényegeset a mi nevelésünkön és a háztartás "vezetésén" kívül (azért az idézőjel, mert kb egy disznóólban, koszfészekben élünk, annak ellenére, hogy 3 nő van itthon). Unalmában azt sem tudja, mihez kezdjen, de tőlem viszont mindent elvár, míg a húgomtól semmit. Neki nem kell jól tanulnia, nem kell egyetemre mennie, nem kell segíteni itthon és mégis ő a kedves, aranyos, jószívű, segítőkész kislány, én meg a semmirekellő, lusta, szemét dög (ezt így meg is mondják nekem).

2011. dec. 7. 13:15
 10/22 A kérdező kommentje:

"csak gondold végig magadban, hogy rászolgáltál-e arra, hogy így bánjanak veled. a leírtak alapján nem, így nincs miért magadra venned. a probléma velük van és a hozzáállásukkal"


Ez így igaz, de minél inkább tudom, hogy igazságtalanság, amit művelnek, annál inkább érzem, hogy ez így nem jó, és annál inkább nem bírom elviselni, annál inkább lázadok legbelül. Így nem tudom lesz*rni... :(

2011. dec. 7. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!