Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni magam,...

Hogyan tudnám rávenni magam, hogy másképpen gondoljam? Anyós kérdés! :-)

Figyelt kérdés

Nagyon kedves, aranyos anyósom van, aki nem is lakik közel hozzánk, így havonta egyszer találkozunk!:-)És ez nekem elég is!!!!

Két kislányom van, imádja őket, főleg a legnagyobbat! Amikor ott vagyunk nálunk, akkor csak a nagylányom létezik,bennünket szinte levegőnek néz. Váltunk pár szót, de ennyi. Páromtól meg sem kérdi, hogy mi van vele, munkahelyén stb....Leginkább ami zavar benne, hogy rettenetesen erőszakos. Akkor kezdődött bennem kialakulni az érzés, amikor megszületett a lányom, és akkor vettem észre ezt a tulajdonságát. Eljutottam oda, hogy nem szeretek hozzájuk menni, minden bajom van napokkal előtte, mikor megyünk.

Hogyan kezeljem le ezt a helyzetet?


2011. dec. 7. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
azt a havi egy napot akkoris kibírnád ha egy hárpia lenne. Fogadd el és kész. Lehetne sokkal rosszabb! Tudok olyan kapcsolatokat amiket az anyós tett tönkre! Örülj, hogy csak ennyi baj van vele.
2011. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Páromtól meg sem kérdi, hogy mi van vele, munkahelyén stb...."

Akkor anyaként sem teljesen okés. A párodat ez nem zavarja?

2011. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tekike99 ***** válasza:
100%
Egy hónapban egy nap? Gyöngyélet... vigyél könyvet és olvass.
2011. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

De sokszor zavarja a páromat is, csak annyit mond nekem erre, hogy nem tud ezzel mit tenni.

A párom fel szokta őket telefonon 2-3 naponta hívni, hogy minden rendben van-e velük, és anyós szinte csak a nagylányról szeretne beszélni. A férjem szándékosan tereli a szót másfelé.

Tudom, hogy ezek nem akkora gondok, és igazad van kedves első, hogy havonta egyszer ki lehet bírni, és tényleg ki lehet. Csak amikor úgy vagy ott valahol egy hétvégét, hogy nem érzed jól magad, az nem igazán jó.

2011. dec. 7. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki, ha csak havonta egyszer látnám a férjemhez tartozó csatolt részeit. Tényleg bírd ki, megváltoztatni úgysem tudod, az idősebbeket meg már nem is lehet. Persze mondom ezt én, aki bizonyos okoknál fogva napi szinten küzdök ezzel a problémával. Lehet, hogy a dühtől te sem úgy közeledsz, vagy már nem is akarsz beszélgetni vele, egyszer próbáld meg.
2011. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, igazatok van, egyszer egy hónapban ki lehet ezt bírni....még jó, hogy nem itt laknak a szomszédban!:-)
2011. dec. 7. 15:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyós ugyanez, pepitában, hetente egyszer. Olyan szinten van, hogy ha együtt vagyunk, ki sem akarja engedni a gyereket a kezéből, pedig már egy éves, és szeretne közlekedni, felfedezni. Ha szólunk neki, nem érdekli, ha a gyerek tekergeti magát, az se. Ha kérdez, csak a gyerekről, és csakis a férjemtől. Sokszor inkább velük sem megyek, mert már annyira idegesít...
2011. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm neked is, hogy írtál! Sajnálom, hogy nálatok is így van. Sokszor elgondolkodom, hogy miért ilyenek az anyósok, de egyszerűen nem tudok rájönni.Talán az öregség? Vagy alapból ilyen erőszakosak?

2011. dec. 8. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy azon múlik a viselkedés, hogy anyós e valaki, vagy nem. Szerintem ez teljesen emberfüggő. Anyósom nem öreg, 60 éves, ahogy anyukám is közelít hozzá, de ő teljesen másképp viselkedik a gyerekkel is és a férjemmel is. Én úgy gondolom, ennek a magatartásnak előbb-utóbb ő fogja meginni a levét, mert a gyereken már látom, hogy teljesen másképp viszonyul anyához, mint hozzá, pedig nagyjából ugyanannyi időt tölt mind a két nagymamával. Csak az egyik erőszakos vele, a másik megvárja, hogy a gyerek közelítsen hozzá. Én pedig megpróbálom magam távol tartani tőle, amennyire lehet, mert nehezen viselem, amikor ennyire semmibe néznek.
2011. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyósok..ilyenek..igazából valamelyik rendes,van aki nem.. :'( sajna így hozta a sors neked.. nem hiszem hogy emiatt a párod el kéne hagynod..de próbálj meg anyósoddal beszélni,ajándékot venni néha néha (virág,csoki) és lehet megváltozik.
2011. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!