Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem ezt? Miért nem...

Miért érzem ezt? Miért nem merek változtatni az életemen?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt. Soha nem volt kiegyensúlyozott a kapcsolatunk, amikor összejöttünk meg is csalt, szakított is velem. Tulajdonképp csak játszadozott. Majd később rájött, hogy mennyit is jelentek neki és visszakönyörögte magát. Persze soha nem volt az a "mindent megtesz értem típus", nagyon önző, egoista 2 év alatt még egy romantikus vacsorára se volt képes elvinni. Nyilvánvaló hogy számomra fontosabb ő mint én neki. (És ezt kellőképp ki is használja)

Mostanában már érzem rajta, hogy szeret. Egyre inkább ragaszkodik hozzám, csakhogy elötte már annyi fájdalmat okozott, hogy azt nem tudom elfelejteni.

A másik szál, hogy megismerkedtem egy jól szituált fiatal üzletemberrel. Első látársa megfogott valami benne. És egyből éreztem hogy számára sem vagyok közömbös. Persze egyből közöltem vele, hogy van párom..de ő mégsem adja fel. Bármit megtenne értem, csak egy esélyt kér, hogy bizonyítson de én mégse adok neki. Figyelmes, kedves, inteligens. Több, mint fél éve próbálkozik nálam, úgy hogy még egy csók se volt köztünk.

Nagyon sokszor eljátszok a gondolatta, hogy megkellene próbálnom vele de mégsem teszem. Páromat nem fogom megcsalni..bármit is kaptam tőle soha nem csalnám meg.

De mégsem lépek. Félek és nem tudom az okát.

Ő tipikusan az a férfi akit elképzeltem magam mellé és tudom hogy nagyon összetörne, félek hogy csak szexre kellenék neki. Párommal kapcsolatban már minden rosszra felkészültem, nem nagyon érhet meglepetés...kellemes csalódás meg nem igazán jellemző rá.

Akárhányszor elhatározom, hogy szakítok párommal elegem van, akkor mintha megérezné és meglepően kedves-figyelmes velem, ami persze 1-2 nap után megszűnik..

Én pedig csak várok és nem történik semmi! Miért?


2011. nov. 30. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A mostani kapcsolatod nem jo és szerintme nem is lesz jobb már.Neked hiányoznak dolgok a kapcsolatbol amit tudsz is scak nem akarod belátni öket vagy inkább a jo szó rá hogy beletörödtél.Szerintem jobb lenne ha adnál a másiknak esélyt arrra hogy megismerjen jobban mert lehet hogy egy olyan miatta szalasztanál el egy sokkal jobb meret akivel ugyis idővel zátonyra fut a kapcsolatottok.Sokan vannak ugy vele hogy azt gonolják huu már kibirtunk pár évet akkor inkább menteni kéne a kapcsolatot nem pedig kihátrálni,de ha belegondolsz szerintem még itt bőven ki lehet szálni még időben úgy hogy nem pazaroltál éeveket a mostanira.Ha nem is jön össze ez az uj udvarlo(mivel garancia nincs semmire)szerintem rosszul semmi esetre sem jársz.Van még annyi nomrális emberke a világon.A dolog ismerös amikor 1-2 napig normális az emebr párja föleg akkor amikor már az ember ugy van vele h végre lépne,tényleg szerintem is megérzik,de mivel ez nem egyszer fosul elö igy evvel sem kéne foglalkozni.Ha a változás hosszabb távu lenne még az emebr el is gondolkozna,de ne csak akkor legyen valaki rendes ha veszélyben érzi a kapcsolatát.Szerintem ami neked most van inkább már megszokás,elhiszem hogy szereted de ezeket a sérelmeket már nem hiszem h helyre tudja hozni.Nehéz lesz de szakits vele és találd mega boldogságodat,ha nem is a másik de egy uj fiú személyében.
2011. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mondj igent a randira az új udvarlónak! Ez nem is kérdés!

Hiszen ő pont olyan, akit elképzeltél magad mellé.

Később megbánnád, ha nem adtál volna neki esélyt. Lépj most, amíg még nem késő, nehogy elmenjen a kedve a lovagnak, vagy találjon egy másik nőt.

A mostani tuskó paliddal meg én csak a szakításnak látom értelmét.

2011. nov. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják társfüggőségnek. Te csak attól félsz, hogy elveszted őt, meg a másikat is, és egyedül maradsz. Ha most nem szeded össze magad, szakítasz a jelenlegi pároddal és adsz egy esélyt annak a másiknak, egy életre bánni fogod. Azt mondod, fél éve teper érted, de nem fog örökké, ezt tartsd észben, na és azt, hogy senki más nem tehet helyetted semmit.
2011. dec. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Hogy miért? Szerintem szeretsz boldogtalan lenni. Majd menekülnél mikor két gyerek mellett csal és vesz semmibe a párod, bár akkor is találsz indokot, hogy vele maradj. Miért kell ahhoz másik hapsi, hogy kilépj egy rossz kapcsolatból?
2011. dec. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd vissza, amit írtál! Olvasd el, hogy jellemezted a párod (egoista; kihasználja, hogy számodra ő fontosabb, mint viszont; nem képes elvinni romantikus vacsorára; meglepően kedves). Benne van a kérdésedre a válasz: ő nem szívből szeret, hanem "csak" ragaszkodik hozzád, mert számára te vagy a biztos pont, akiben szinte feltétel nélkül megbízhat (és igen, nagyon lojális és hűséges vagy, ha a másik srác fél éve ostromol, és mégsem mentél bele semmibe vele). A párod jól felismerte, hogy igazi "feleség alapanyag" vagy, de az édeskeveset számít neki, hogy nőként, emberként neked mi a fontos, vagy hogy szerelemből megpróbáljon levenni a lábadról.


2 év után kezded érezni, hogy szeret. Ennél többre vagy hivatott! Ismeretlenül is megemelem a kalapom a másik srác előtt, hogy ilyen kitartó. Ne szalaszd el a lehetőséget! Olyan pasit bármikor találhatsz, mint a párod, ha rosszul sül el a másik!


Szerintem az a te bajod, hogy nem mersz felszabadultan boldog lenni, mintha nem érdemelnéd meg, és bűntudatot kéne érezned. Valószínű a párodnak nem adod át magad lelkileg, elvagy a langyos vízben, nagy boldogság és nagy fájdalmak nélkül. Viszont felismerted, az új pasi ezzel nem elégedne meg, ő mindent akarna tőled. És ez baromira ijesztő neked.... Mert nagyot zuhanni tényleg csak magasból lehet. Döntsd el, kockáztatod -e a zuhanást, ha olyan magasságokba emelkedhetsz, amiről eddig max. álmodozhattál.

2011. dec. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ma 00:04 Nagyon köszönöm!!!

Lehet ez most hülyén fog hangzani, de kérlek írj még! Hihetetlen mennyire átlátod a helyzetem az egész "kapcsolatom"...és engem is.

És páromról is, ha belegondolok csakis így lehet...nem is szerethet őszinte szerelemmel. Csak tudja, hogy bennem maximálisan megbízhat és nem kellene elengednie. Annyit kapok amennyi szükséges, de kicsit se eröltetné meg magát hogy önzetlenül örömet okozzon.


És lehet a többi kommentelőknek is igazuk van. Tárfüggő lettem és észre se vettem.

Pedig valaha erős, határozott és karakán nő voltam..mostanra abból semmi nem maradt. Csak félek a bizonytalantól és szükségem van egy támaszra.


Köszönöm mindenkinek.

2011. dec. 1. 00:17
 7/10 anonim ***** válasza:

00:04 vagyok

Most elmegyek (végre) lefeküdni, de előtte írok még, ahogy kérted:).

Azért gondoltam, amiket írtam, mert nagyon beszédes a leírásod. Érzékletes, kifejező szavakat használsz, és számomra süt belőle, mennyi elfojtott feszültség van benned ebben a kapcsolatban. Látszik a keserűség és az is, ahogy próbálod mentegetni a barátodat (és magadat is, amiért beragadtál egy méltatlan kapcsolatba). Általában akkor tesz ilyet egy nő, ha nem érzi jól magát Nőként a bőrében. Bizonytalan és fél a magánytól, önmagától, úgy érzi, nincs ereje, energiája változtatni. Ha ellököd az első dominót, az egész sor borul, és nehéz ezt megtenni, ha nem tudod, milyen alakzatot fogsz látni, szép lesz -e vagy csak egy káosz, egymásra dőlt darabkák rengetege.


Olyan, mintha nem hinnél abban, hogy megérdemled a jobbat, a tartalmasabbat. Nem tudom, mi történt veled az évek alatt, de mintha az önbizalmad nem lenne a helyén.


A barátod szerintem nem érezteti veled, hogy igazi nőként tekintene rád, aki csábító, és akiért tepernie kéne, akiért érdemes lenne romantikázni. És ahogy írtad, az elején sem lángolt, így vszínű az a kapcsolatotok legnagyobb megtartó ereje számára, hogy a komfortzónájában maradhat. De a te komfortzónád jóval odébb lehet sajnos....


Szerintem első körben magadat rakd rendbe, keresd meg ki vagy te, és mit vársz az életedtől, és abban milyen szerepet szánsz egy párkapcsolatnak, a mostani megfelel -e annak, amit mondjuk 4-5 éve kerestél. Ki voltál akkor, kivé váltál, és miért. Én azt mondom, egy megcsalást is meg lehet bocsátani, de mi vitt rá arra, hogy egy induló kapcsolatban te megbocsáss, ennyire megalkudj, amikor még nem is volt vesztenivalód úgy, mint pl. gyerekekkel egy házasságban. Nem akarok betolakodni a magánéletedbe, de a barátod előtti élethelyzeted is gondold át alaposan, ha tovább akarsz lépni (korábbi kapcsolatok, család, szüleiddel való viszony).

2011. dec. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kobudera válasza:

Rengeteg ember tudja mire vágyik, mit akar és mit nem szeret mitől szenved. Már említették előttem a társfüggőséget. Rendben van, ez is egy szempont, de a probléma gyökere a félelem. Félsz az ismeretlentől, belevágni az új dolgokba, félsz bevallani Magadnak, hogy lehetne másképp. Inkább előre eltökéled, hogy a másik lehet csak kihasznál, így ülsz a babérjaidon. Nem véletlen van a mondás: "Bátraké a szerencse!".

Ráadásul Te ezt már eltökélted, most megerősítésre vágysz, visszaigazolásra, én meg azt mondom belső rendezettségre van szükséged. Ha a társfüggő személy egyik kapcsolatába a másikba vándorol az kis eséllyel lesz sikeres. Rólad semmit nem tudunk, nem ismerjük az életviteled és a döntőkepésséged, nem tudjuk, hogy mennyire vagy magabiztos, és mennyire félénk. Sok-sok kérdés ami segíthet abban Téged, hogy eldöntsd mit tegyél. Nem írtál konkrét példákat az egoizmusra majd a hirtelen kedvességre, így nehéz. Azt ajánlom nézz Magadba és úgy dönts amitől elégedettebb leszel, ezek alapján a kevés információk alapján nem tudok többet mondani...

Ha valaki szerinted így átlátja a helyzeted az sajnos csak egy visszaigazolás Tefeléd, de még nem biztos, hogy reális... Mindentől függetlenül a Te életednek Neked kell kielégítőnek lennie.

2011. dec. 1. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Túlságosan önzetlen vagy,és a mostani párodat mindenekfelett előtérbe helyezed.Ha gyerekeitek lennének,akkor komoly dilemma lenne,de így szerintem egyértelmű.Őt félted talán a legjobban,hogy mi lesz vele nélküled.Pedig hidd el,ha így áll a dolgokhoz és hozzád,akkor hamar keresni fog a helyedre egy másik nőt,aki szintén elnézi neki a hanyagságait és éli tovább az életét.A helyedben megragadnám a lehetőséget a boldogságra,túlságosan félsz a csalódástól.

Azt vettem ki a soraidból,hogy már elhatároztad magad,csak nehéz megtenni az első lépést.

Nekem egy hasonló helyzetben úgy sikerült megtennem az első lépést,hogy kitűztem egy napot,pl 15.,addig van még 2 hét,minden nap tudatosítottam magamban,hogy azon a napon megteszem a szükséges lépést,mert a helyzetem tarthatatlan,és nekem nem ez kell.Igaz előtte 2 nappal már remegett kezem-lábam,de megtettem.Akkor és utána kis ideig nehéz volt,de hamarosan megmutatkozott az eredménye,hogy jól döntöttem és ma már boldog vagyok.

2011. dec. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én is inkább az exemet féltettem, hogy mi lesz vele jaj szegény. Aztán végül csak szakítottam vele, hetekig sírt, rimánkodott, ígérgetett, én tökéletes vagyok, soha senki mást nem akar, megváltozik, imád engem blablabla. Aztán egyik napról a másikra összeszedett valami csajt, aki mindent megcsinál neki, azt csinálja, amit ő akar, mindent eltűr és halál komolyan egyik napról a másikra közölte, hogy ő szerelmes, és én meg egy érzéketlen tuskó vagyok és különben sem vagyok elég jó neki.


Csak néztem. És még sajnáltam, hogy mi lesz szegénnyel.

2011. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!