Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a katolikus keresztelkedés...

Mi a katolikus keresztelkedés menete felnött korban?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, felkértek keresztapának, de én nem vagyok meg keresztelve. Szeretném tudni, hogy mi a keresztelkedés menete, pl.:kell-e hitoktatásra járni, vagy hogy kell-e fizetni stb. Egyáltalán hol kell elkezdeni az egész procedúrát.
2009. máj. 15. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Ezért ne keresztelkedj meg.

Felnőttkori keresztelésnél csak azt fogják megkeresztelni aki tényleg hitből akarja és nem egy keresztapaság miatt.

Természetesen kell tanfolyamra járni, ez nálunk egy évig tart. Le kell vizsgázni. Ez alatt természetesen templomba is kell járni. Ha a pap vagy a közösség azt látja, hogy nem gondolod komolyan, akkor nem fognak megkeresztelni.

2009. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
hol él a kedves előző válaszoló..kac kac..hát ilyen amit leirt már csak elég ritkán van,és nem érdekli a papot mi miatt akarsz megkeresztelkedni..az tény és való hogy1évig kéne oktatásra járni,de az se túl komoly már a legtöbb helyen...meg a vizsga is elég vicces már manapság..bár szerintem az az1év keresztapaság miatt nem éri meg,főleg hogyha nem is hiszel..ebben igaza van az előző válaszolónak
2009. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Elsőnek üzenem, hogy ne vicceljen már :D Én esküvő miatt keresztelkedtem, pár hónappal a lagzi előtt, nem kellett járnom semmire, a pap eldarált két mondatot a sekrestyében, folyton eltévesztette a nevemet, aztán kiadta a keresztlevelet. Ennyi volt.
2009. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én első


Nem tudom merre jártatok. Én pesti plebániákról beszélek, nálunk és ahol én ismerős vagyok az tuti, hogy ki kell várni az 1 évet és ha nem tul sűrűn látnak, akkor szépen megmondják, hogy gondold meg mégegyszer.

2009. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

OFF

Sziasztok! Csak laikusként kérdezném meg, hogy minek kell egy évet várni? A babákat is megkeresztelik pár hónapos korukban simán. Mégcsak nem is tanulnak meg semmit. Akkor egy felnőttnek minek kell? Kereszteljék meg és utánna majd mehet első áldozni, bérmálkozni, konfirmálni vagy amit akar. Ott úgyis van felkészitő tanfolyam, nem?

Nem értem.

2009. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknél a szülők vállalják a keresztségnél, hogy gondoskodnak a keresztény neveléséről. Ha valaki felnőtt korban akar keresztelkedik, akkor az a részéről egy tudatos döntés, nem is kell a szülőknek fogadalmat tenniük. Ha pedig tudatos döntés, akkor tudnia kell, hogy mi mellett dönt, tehát ismernie kell a katekizmust, hittant.
2009. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
69%
Ezért nincs értelme megkeresztelkedned. Ha a keresztanya római vagy görög katolikus vallású akkor te ott állhatsz a szertartáson mint "tanú" és így fognak téged beírni a kereszteltek anyakönyvébe.
2009. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén pesti plébánián keresztelkedett meg a férjem. Kb. 2-3 hónap volt, nem egy év. Volt hitoktatás, bár inkább beszélgetésnek nevezném. Volt egy tizenfős csoport és minden pénteken más vallási kérdést boncolgattunk. Nagyon érdekes volt és meggyőző. És a végén egyben volt a keresztelés és az elsőáldozás.
2009. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez mindig a paptól függ! Hivatalosan kell hitoktatásra járni, de manapság örülnek, ha valaki megkeresztelkedik. Én nem rég kereszteltem meg az unokahúgom esküvő előtt álltak. Egy faluban keresztelték. kb.3 hittanórára elmentünk, csináltunk egy főpróbát és kész. ja és fizetni is kellett, azt hiszem 10000ft. volt. Rá kell kérdezni, mert mindenhol másh
2009. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

[link]


Itt megtalálod a szertartások között.

2009. máj. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!