Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha egy katolikus templomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy katolikus templomban szeretnénk az esküvőnket tartani, akkor ahhoz kötelező a keresztelkedés, vagy valami ilyesmi? Vagy egyáltalán mi szükséges ehhez?

Figyelt kérdés
se a párom , sem én nem vagyunk megkeresztelve , viszont szeretnénk egy gyönyörű nagy esküvőt amit hála istennek tudunk is finanszírozni . és nem tudom mi szükséges ahhoz , hogy templomban esküdjünk . még nem kezdtünk bele a szervezésébe , de az eljegyzés már megvolt . és még esküvőszervezőt sem fogadtunk . szeretném a tanácsotokat kérni , hogy hogyan legyen egy álombéli esküvőm . köszönöm
2010. márc. 27. 14:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A keresztelkedés és utána a jegyesoktatás alap a templomi esküvőhöz.

2010. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
és ennek mi a menete ?
2010. márc. 27. 14:26
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
be kell jelentkezni abba a templomba, ahol szeretnétek tartani az esküvőt, a pap pedig mindent elmond.ilyen egyszerű:)
2010. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. márc. 27. 14:36
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
kérlek:)
2010. márc. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
OFF: csak azt nem értem, hogy ha valaki nem vallásos, akkor minek akar templomi esküvöt?
2010. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%
szerintem meg mki magánügye. Szeretnének, akkor miért ne lehetne?:)
2010. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarlak megbántani,de képmutatásnak tartom azért tartani templomi esküvőt,hogy nagyobb legyen a felhajtás.Mi fontosabb:maga az esküvő vagy a cécó?

A kérdésedre válaszolva: ahhoz,hogy megkereszteljenek,több hónapig kell hitoktatásra járnotok.Ha a pap szerint,már ismeritek annyira a Bibliát és a Szentírást,hogy jó hívők legyetek,akkor megkeresztel,meggyóntat,és elsőáldozáshoz járulhattok.Ezután kerül sor a jegyesoktatásra,majd az esküvőre.

Ha nem vagytok hívők,akkor képmutatás az egész az álomesküvő kedvéért.

A templomi esküvő nem csak egy szertartás,hanem attól sokkal több.Isten színe előtt tesztek esküt, holtodoglan-holtomiglan.

2010. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
elottem valaszolonak-en sem voltam megkeresztelve,szuleimnek nem volt ra lehetoseguk..ennek ellenere templomi eskuvonk volt-6 hetes hitoktatasban reszesultem,megkereszteltek,1 aldozo lettem es ferjhez mentem..a vallas pedig nem arrol szol hogy valaki reggeltol estig ul a templomban..attol hogy valaki nem volt megkeresztelve gyerekkent meg ugyanugy hihet mint aki gyerekkoratol abban not....legmeghitteb templom az ember szive!!! kedves kerdezonek pedig kivanok alomszep eskuvot es hosszu boldog hazas eletet!!!! sok boldogsagot
2010. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%

Nem feltétlen kell megkeresztelkednetek. A mai világban már nincs jelentősége. Kisebb kenőpénzért bevállalja a pap és kevesebb hercehurcával is jár.

Bár én sem értem, hogy minek ez a képmutatás, de a ti dolgotok.

2010. márc. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!