Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, anyám nagyon...

Mit csináljak, anyám nagyon idegesít! (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a gondom, hogy az anyám már iszonyúan idegesít. Nem tudom mért ilyen idegesítő, mert nem dolgozik, nem főz, a kaját úgy hozzák neki, szóval nem tom mért ilyen. Leírok pár dolgot:

1. Egyik pillanatban még jókedve van. Kimegy valahova, pl. wc-re és mikor leordítja a fejemet valami hülyeség miatt. Pl. mért van délután 4-kor lehúzva a redőny a szobámban.(Ahova egyébként kopogás és minden egyéb nélkül benyomul minden kérés ellenére!)

2. Semmit nem enged meg és amikor megkérdezem, hogy mért nem, akkor csak annyit mond, hogy "csak" vagy leordítja a fejem, hogy pimasz és szemtelen vagyok és azért nem lehet, mert Ő "azt mondta"... -.-

Ja és nem arról van szó, hogy éjjel 1-kor bulizni akarok, hanem arról, hogy pl. délután 3-kor elmehetek e a barátnőmmel a velünk szemben levő cukrászdába, amire egyébként az ablakból is tökéletesen rálátni.

3. Ha beszélek egy fiúról, vagy akár csak megemlítem, rögtön kapok, hogy ne feküdjek le vele, mert az csak b*szni akar.(Szó szerint idéztem -.-) De nem is tetszik, hanem csak pl. megemlítem, hogy valamelyik tantárgyból XY felelt és már kezdi... (Amúgy a napomról rendszeresen kikérdez, de még azt is, hogy kivel mikor és miről beszélgettem)

4. Ja és apával is így bánik, pedig ő azért dolgozik egész nap, hogy neki legyen kajája... És tényleg apa próbál megértő lenni és még törődik is vele, de anya meg pl. mindig azzal jön, hogy szerelmes a zongoratanáromba... (Akit egyrészt apa utál, másrészt pedig kb. 1 évben 2x látja.)


Léci ha tudtok valami megoldást segítsetek! 14L


2011. dec. 8. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Minden 14 éves kislányt idegesít az anyukája...majd kinövöd, ne aggódj.

Csak majd ha 35 éves leszel és neked lesz egy kb. 14 éves lányod, jusson eszedbe, hogy te is ilyen idegesítő voltál.

2011. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ki van készülve idegileg a bezártságtól. Erre mutat az is, hogy nem dolgozik, nem főz. Mivel foglalja el magát napról napra? Semmivel? Attól be lehet kattanni.
2011. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy attól be lehet kattanni, de én és apu mindig mondjuk neki, hogy délelőttönként összejárhatna a barátnőivel, vagy elmehetne fagyizni, de ő mindenképpen itthon akar lenni, mikor hazaérek.(Kb. 3-kor) Meg mindig mondjuk neki, hogy olvasson, mert az jó lenne az agyának (komolyan gondoljuk), és erre mindig megsértődik, pedig nem cikizni akarjuk! Amúgy napközben semmit nem csinál szerintem.
2011. dec. 8. 15:08
 4/10 A kérdező kommentje:
A fagyizást nyárra értettem, de mindenféle tök jó programot kitalálunk neki, e ő nem akar semmit...
2011. dec. 8. 15:09
 5/10 anonim ***** válasza:
unatkozik. Karira kapjon zumba vagy jógabérletet, vagy vmi smink/főzőtanfolyam bérletet, bizsut, fodrászutalványt.
2011. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor ne haragudj anyukádra, mert beteg. De ne mondd neki, mert attól még rosszabbul fogja magát érezni.

Nincs valami, amit fiatalabb korában nagyon szeretett csinálni?

2011. dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szeretett sütögetni, amit mellesleg amikor rászánja magát iszonyúan jól csinál :)

Csak mostanában folyton azt mondja, hogy nincs rá pénz, vagy nincs kedve. De mindennel ez van, pedig apu nem keres rosszul...

2011. dec. 8. 15:26
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 15:10-esnek igaza van. Kell valami, ami lefoglalja és elfárad a nap végére.

Amúgy, igen lehet beteg is. Így kezdődik a depresszió vagy a hangulatingadozás még sok más mentális betegség tünete lehet. Akkor már csak orvos tud segíteni rajta. Bár még talán visszafordítható. Az jó, ha beszélgetni akar. Gondolok itt arra, hogy azt írtad mindig be kell számolnod a napodról. Ez jó, mert legalább az érdeklődése még megvan! Kérdezz Te is tőle, meséljen a gyerekkoráról, akármiről, csak érezze, hogy Te is foglalkozol vele. Ez hidd el, jót tesz. Meg az is jó, ha kimozdul, új emberekkel találkozik.

Próbálj meg türelmes lenni hozzá.

2011. dec. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos, beszéld meg apukáddal, hogy panaszkodjatok a hozatott ételre, hogy milyen rossz, rosszul vagytok tőle, nem bírjátok megenni, hasmenést kaptok. És ha a menzán eszel, arra is panaszkodj, és mondjátok, hogy milyen jó lenne, ha házikosztot ehetnétek, és szeretnétek, ha finom vacsorát kapnátok tőle, mert az az igazi, amit ő készít.

Így el kell majd mennie bevásárolni, kimozdul, és főz otthon. Így mindenki jól fog járni.

De nehogy az legyen erre a válasz, hogy bejárónő főzzön!

Legyetek ügyesek!

2011. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Megpróbálok türelmes lenni vele, mert végülis szeretem őt. És mindent meg fogok próbálni azért, hogy jobb legyen neki. :)
2011. dec. 9. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!