Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás arra, ha a...

Mi a megoldás arra, ha a nagyi csak az egyik unokáját szereti?

Figyelt kérdés
Az anyósom csak egy unokát tervezett magának. Szerintem már ez így önmagában is beteges gondolat, de nem az én véleményem most a fontos. Két gyermekünk van, a kisebb most hét hónapos, és amit anyósom művel az túlmegy minden egészségesnek nevezhető határon. Pl amikor viszem vizsgálatra a kicsit, direkt nem kérdez rá, hogy mit derített ki a vizsgálat ( eddig csípőficam gyanú volt, ill szívzörej ). Aztán pl a nagyobb kapott mikulásra ajándékot a kicsi nem. Sem névnapjára, valamint a nagylányom ma megszólalt, hogy : " Anya, én nagyon örülök neki hogy van egy testvérem, de ezt a mamának nem mondom el"...Hát csak kicsit ment fel bennem a pumpa. Két hete meg azt kérdezte tőlem a nagylányom, hogy mondjam már el neki, hogy miért akartam ÉN mégegy kisbabát... A mamánál volt éppen, és onnan hazaérve kérdezte ezt, majd mikor válaszoltam, a mamának ismételte meg a választ...Ez a nő egyszerűen beteg. Fogalmam nincs mit reagáljak az ilyen, és ehhez hasonló megnyilvánulásaira, mert az ő fejében ezek szerint ÉN EGYEDÜL ESTEM TEHERBE, ráadásul az ő engedéjét is elfelejtettem kikérni. Legszívesebben nem engedném be többet a lakásba, de a nagylányt imádja, és a nagylány is szereti a mamáját. Viszont azt meg nem akarom, hogy a kicsivel ezt művelje. Ha nem is szereti, legalább viselkedhetne normálisan, mint egy ember, ha már annak hívja magát.
2011. dec. 8. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A férjed mit szól az egészhez? Neki kéne lerendeznie ezt a dolgot az anyjával.
2011. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én anyósom is a nagyobbik fiam szereti,de azért vesz a kicsinek is ajándékot,bár nagyon nem szereti,de igyekezett nem kimutatni.

Azt akarta váljunk el és mi ahelyett,hogy össze vesztünk volna született a ki öcsi,,ezért nem utálja :(.

2011. dec. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló helyzet volt, apám anyja engem nagyon utált. Én ajándékot azért kaptam, de mindig jval kisebbet, mint a többiek (2 tesóm van+ 3 unokatestvérem).

Gyűlöltem ott lenni, mert folyamatosan kiabált velem, mindenért. Soha semmi nem volt neki jó. Kiskoromban nagyon sokat sírtam is, mert mindig meg akartam neki felelni, de soha nem volt semmi jó. (Megjegyzem, ez a megfelelési kényszer azóta is bennem van, nem tudok túlleni rajta.)

Anyák napja műsorokra sem jött el soha.

Most hogy felnőttem, már jó pofizik, hogy vigyem el ide-oda. Én látogatom a legtöbbet testvéreim közül is, mindenki lesz.ja a fejét. Ennek ellenére még néha most is vannak olyan megnyilvánulásai, amiben érezteti, hogy a többiek mennyivel különbek nálam...

21L

2011. dec. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Én azt is megkérdőjelezném, hogy a nagyot szereti-e egyáltalán agy csak általa akar téged bosszantani. Ha szeretné, nem traktálná olyan dolgokkal, amihez kicsi a gyerek...
2011. dec. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A férjem ehhez nem szól semmit, mert ezek nagyrésze a távollétében zajlik, én meg amikor hazaér este a munkából, nem terhelem inkább azzal, hogy az anyja elmebeteg. Mondjuk az azért neki is feltűnt hogy az ajándékozásból kimaradt a kislány.


Világos hogy engem akar bosszantani, és ha jólesik neki tegye, de hát ezek azért már nekem kicsit durva megnyilvánulások. A "nagylányom" is kicsi, 4,5 éves, és ez a mai mondatta arra utal, hogy vágja hogy a mami nem szereti a kishugát.

2011. dec. 8. 17:28
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is megbeszélném a helyedben a férjeddel a dolgot. Nem fogja váratlanul érni, ha már feltűnt neki egy-két dolog, legfeljebb a méretekkel nincs tisztában, viszont egyrészt joga van tudni róla, másrészt egyébként nem értené, ha határozottan lépnél fel az anyja ellen. Ezen felül én addig a gyerekeim közelébe nem engedném a banyát, amíg nem változtat a viselkedésén. Tetszik-nem tetszik, kivágnám a fenébe, nem viselném el, hogy a gyerekemnek fájdalmat okoz. Lehet, hogy most még kicsi és nem érti, de nem marad kicsi!! Az meg, hogy a nagyot szereti, nem mentség. Sőt, a nagyobbik gyerekben is irtó nagy károkat tud okozni a viselkedésével, és láthatóan ez már el is kezdődött. Hogy a fenébe tudná egy kicsi gyerek megérteni, hogy a mama őt szereti, a tesóját nem. Apja f...szát az ilyen némbernek!!
2011. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
csókoltatom az öreglányt!
2011. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nahallod, hogy egy unokát tervezett... nálam ettől már borult a bili. Az unokák "tervezése" nem a nagyszülők dolga, hanem a szülőké. Én inkább a nagylányt sem engedném a közelébe...
2011. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én biztos beszélnék a párommal ezzel kapcsolatban, és megmondanám neki, hogy állítsa le az anyját, mert ez nem egészséges dolog. Egyrészt a testvéreket is egymás ellen tudja uszítani később, másrészt téged is idegesít, harmadrészt menjen a p-ba.


Egyébiránt pedig semmi köze ahhoz, hogy te hány gyereket szülsz, neki innentől az a dolga, hogy szeresse az unokáit!

2011. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Úristen, hát nagy az isten állatkertje! Szerintem mindenképpen meg kellene beszélned mindezt a férjeddel, hiszen mégiscsak az anyja. Ő a lelkitársad, akivel megosztottad az életed örömeit és bánataidat is. Így hát kénytelen leszel ezt mihamarabb eszközölni, mert az önsanyargatásnak semmi haszna nincs, csak beleőrülsz. Tapasztalatból mondom. Ez nagyon durva.

Sűrgősen tisztázzátok a férjeddel, és beszéljetek hármasban a cuki nagyival. A gyerekeket mindig vond ki az ilyen jellegű beszélgetésekből. Még a nagyobbikat is.

2011. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!