Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha adósság került a nyakamba,...

Ha adósság került a nyakamba, és szinte ingyen dolgozok napi 13 órában, plusz a szüleim éppen most akarnak kitenni otthonról, akkor normális-e az hogy gyakran gondolok az öngyilkosságra?

Figyelt kérdés

Az adósság nem banki eredetű, a törlesztőrészlet miatt havi pár ezer forint marad nálam, és anyámék is le akarnak húzni havi 20-25ezerrel... az emberek,és a barátok elfordultak tőlem.

És egy megoldásként előttem lebeg az öngyilkosság.... én akkor zavart elméjű vagyok, vagy bolond? mert senki sem áll mellettem, mindenki csak belém rúg, pedig önhibámon kívül keletkezett a majd félmilliós tartozásom...


2011. dec. 7. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Uzsorástól van a kölcsön? Jelentsd fel.

A maffiától? Akkor lelőnek ők.

Más? Akkor pattanj meg külföldre és amint egyenesbe jössz, kifizeted.

Önhibán kívül azért nem könnyű tartozni.

2011. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet önhibán kívül ekkora adósságot létrehozni?


Am nem hiszem, hogy a szüleid kiraknának otthonról, mert ilyenkor még azokat se lehet kirakni akiknek jelzálog van a házán szóval tavaszig emiatt szerintem nem kell aggódni, nyugodtan mond meg nekik, hogy nem tudsz fizetni jelenleg.

2011. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A bank csak a fizetésed 33%-t vonhatja le, van sok ismerősöm akitől így vonják ez a szabályos.
2011. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 bánomisén ***** válasza:
86%
Egész véletlenül sikerült felvenned félmilliós kölcsönt? Vagy mi ez az "önhibámon kívül"? Aludtál közben? Ezt azért nagyon nehéz elképzelni...
2011. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Valahogy próbálj beszélni a szülőkkel, hogy ez a helyzet, és kicsit legyenek türelemmel, és keress másik munkát.

Egyébként sokkal előbb sétálnék be egy bankba fegyverrel, minthogy öngyilkos legyek, bár a végeredmény lehet ugyanaz.

2011. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az önhibán kívül azt jelenti, hogy jelentkeztem egy átlagos munkára nyáron. bekerültem, volt egy továbbképzés aminek a költségét a munkáltató állta, aztán a vizsga nem sikerült, mert nem volt idő készülni(előrehozták az idejét 2 hónappal) ráadásul volt egy családi tragédia is. Ezt követte rá két napra egy másik vizsga, szintén nem sikerült... (mert 2 nap alatt qrva sokat lehet tanulni. És a nem teljesített vizsga után már nem adták meg a 2. pótvizsga esélyét. egyik napról a másikra bő egy hónappal a vizsgák után, elküldtek. és felhívták a figyelmemet hogy a tanfolyam költségét rámverik.
2011. dec. 7. 17:20
 7/13 anonim ***** válasza:
8%
1 paraszttal kevesebb!!
2011. dec. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
1, 1,5 hónap alatt, hogy tudna az ember olyan dolgot elsajátítani amit soha életében azelőtt nem csinált....és itt nem a betanított munkára gondoltam.... egy komplex feladatkört, szabályokkal, rendelkezésekkel
2011. dec. 7. 17:22
 9/13 A kérdező kommentje:
jah és anyámék megteszik hidd el... elhangzott már nálunk ez, hogy 24órád van elhagyni a házat, menj ahova csak akarsz!
2011. dec. 7. 17:24
 10/13 bánomisén ***** válasza:
74%

Előszöris, az öngyilkosság nem a legjobb megoldás. Az természetes, hogy nehéz helyzetekben mint lehetőség beugrik ez is, de hosszú távon nem kifizetődő, mert lemaradnál egy csomó mindenről, ami még előtted van.


Anyukádék miért akarnak kitenni otthonról? Elkövettél ellenük valami hatalmas nagy bűnt?


A barátok meg nem feltétlenül fordultak el tőled, csak most nincs időd annyit foglalkozni velük, meg biztosan te is kevésbé vagy hajlandó kommunikálni másokkal, mint azelőtt. De ez nem azt jelenti, hogy nincsenek barátaid, csak az, hogy talán éppen te húzódtál el tőlük a körülmények miatt.

2011. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!