Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel hogy...

Hogyan dolgozzam fel hogy meghalt?

Figyelt kérdés
Hogyan fogjam fel, dolgozzam fel hogy meghalt az apám? Már 2 hónapja, de még mindig nem tudom felfogni, állandóan vele álmodok, és azt várom h egyszer előttem álljon. Ha valakinek van ilyen tapasztalata kérem írjon!
2011. dec. 8. 22:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Részvétem. :( Nekem évekbe telt, 21 éves voltam mikor apám meghalt.


[link]

2011. dec. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Gyászolj!Sírd ki magad,járj a temetőbe,vigyél virágot, beszélj hozzá,ha egyedül mész,mondd el,hogy mi történt veled.

Semmi nem segít,csak az idő.Sok idő.

2011. dec. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát én 19 vagyok, szülinapomra rá 2 hétre halt meg. Egyszerüen sehogy sem tudom tultenni magam rajta. Mikor társaságba vagyok akkor ugyahogy jó, de akkor is sokszor eszembe jut, de mikor együl vagyok akkor folyamatosan ezen kattogok. Nem tudom hogy hogy lenne könnyebb...
2011. dec. 8. 22:50
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Nekem is szülnapom után pár nappal halt meg apukám anno.


Nem is kell "túltenni magad rajta", a gyász egy folyamat, amit meg kell élni. El kell merülni benne, hogy ki tudj majd emelkedni belőle. Olvasd el a linket amit küldtem, szerintem sokat fog segíteni. Bár már akkor tudtam volna ezeket a dolgokat én is, könnyebb lett volna a lelkemnek.


Nagyon együtt érzek veled! :(

2011. dec. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Még nem voltam 13 éves, amikor a szemem láttára esett össze és halt meg az apám, akit nagyon szerettem. Másfél hónappal a születésnapom előtt. Soha nem felejtem el, ahogyan összeesett. Csak lassan beletörődni lehet.
2011. dec. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

fogadd őszinte részvétem!

én 16 éves vagyok, és apum kicsit több, mint fél éve (máj. 28. - a 18. házassági évfordulójuk napján, és anyum szülinapja után 1 nappal [máj.27.]) halt meg idén... szörnyű érzés volt látni, ahogy napról-napra lett rosszabbul az az ember, akit világéletemben erősnek és küzőnek láttam - de akkor már nem volt az... menekült a féjdalom elől, nem is küzdött. de nem gondolta volna biztos, hogy ekkora fájdalmat okoz...

én nagyon sokszor úgy érzem, hogy nem értenek meg, olyan üres nélküle. annyira jól esne néha megölelni, beszélni vele , de nem tudok... hullámvölgyeim vannak nekem (neked is valószínűleg lesz): néha elég jól vagyok, máskor meg állandó sírógörcsöm van... most a depisebben v agyok, állandóan búcsúzós , szomorú dalokat hallgatok, ill. amik a temetésen voltak - nekem segít.

túltenni SOHA NE AKARD magad!!! el kell fogadni...


én annyira sokat rontottam tanulmányilag, és senki nem ért meg... nem tudom megmondani, hogy miért, de nem vagyok okés, azt érzem. szerintem még mindig lelki okai vannak, csak magam sem fedem fel, érted...

amúgy ha nagyon úgy érzed, hogy magad vagy, szerintem menj el pszichológushoz, ő biztosan tud majd segíteni, ha mondjuk anyud sem lesz "elég"... nekem is tanácsolták , de nem mentem el... lehet, hogy mégis kéne... :S :/



elnézést a hosszú levélért, de ki szerettem volna írni magamból... :/


és legyél NAGYON ERŐS, szívből kívánom!

2011. dec. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
AAz en apam a 8. szuletesnapomon halt meg. Vegigneztuk a leepuleset, es amikor meghalt, pszichologushoz kellett jarnom. Evekig jartam ki a sirjahoz, meseltem neki, kikertem a velemenyet..16 evesen tettem tul magam a halalan.
2011. dec. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, megfogadom a tanácsokat! Igazából nekem azért is nagyon nehéz, mert öngyilkos lett. Volt nem 1 olyan eset h megtudtam menteni, de most nem sikerült. Azt sem értem h h lehet az h szeretem meg hiányzik, de a másik oldalról meg utálom hogy ilyet tudott tenni velem meg a testvéreimmel. Ugy érzem sokkal könnyebb lenne feldolgozni ha "természetes" halállal hal meg, nem a saját keze által. :(
2011. dec. 8. 23:28
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Ezért ne haragudj rá, az öngyilkos emberek szinte 100%-a egy bekattant állapotban követi el a tettét. De valószínű, hogy készült rá (és irtad is, hogy többször megmentetted őt). Ebben az esetben csak az a tudat tud majd megnyugtatni Téged, hogy végső soron is teljesült az akarata, mert ez volt a terve, vágya valamiért. :(
2011. dec. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Tudom és annyira rossz h sose tudtam lebeszélni róla. ÉS sokszor eszembe jut hogy ha talán többet beszéltem volna vele vagy akármi. Ha jobban erölködtem volna hogy ne csinálja ezt. NEm akarom utálni ezért, de nem tudok mit csinálni hogyha valami olyan történik akkor igy kijön belőlem hogy azt kívánom hogy hallja h mennyire utálom. :S:(
2011. dec. 8. 23:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!