Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel hogy...

Hogyan dolgozzam fel hogy meghalt?

Figyelt kérdés
Hogyan fogjam fel, dolgozzam fel hogy meghalt az apám? Már 2 hónapja, de még mindig nem tudom felfogni, állandóan vele álmodok, és azt várom h egyszer előttem álljon. Ha valakinek van ilyen tapasztalata kérem írjon!
2011. dec. 8. 22:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtad volna lebeszélni. :( Ha ezt egy ember eldönti, akkor nagy csoda kellene hozzá, hogy "észre" térítsék. Az én apám alkoholista volt, és mióta az eszemet tudom, könyörögtem neki, hogy ne igyon. Sok emlék van a fejemben, hogy ott térdepelek az ágya mellett, ő holtrészeg, én pedig sírok, hogy apa, ugye megváltozol? Apa, ugye nem iszol többé? Persze megölelt, megpuszilgatott fátyolos tekintettel, ő is sírt közben, és mindig megigérte, hogy soha többé... Kb. 8 éves koromtól 18 éves koromig ez ment. Aztán elegem lett, 18 évesen elköltöztem otthonról. 21 éves koromban pedig belehalt az alkoholizmusába. És ez is az ő döntése volt.. Pedig csak 54 éves volt, élhetett volna még bőven. :(


Szóval ne okold magad, Apukád lelkébe te sem láthattál bele, mint ahogy én sem az enyém lelkébe. Valamiért ők úgy gondolták, hogy jobb nekik máshol. :(

2011. dec. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Fogalamam nincs, hogy lehet egy ilyen választ lepontozni, mint pld. az első. Ki lehet ekkora tapír?
2011. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nekem is meghalt, szerencsére, alkoholista volt, és miatta élünk még most is rosszul.


De próbáld meg kizárni, és gondolj rá úgy, mint aki elment nyaralni, és próbálj meg nem gondolni rá.

2011. dec. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Édesapám közterületen halt meg. Én értem oda a testvéremmel, de én vártam a kocsit mellette. Persze ott voltak a mentők, a rendőrök. De borzalmas volt. Nem is tudtam kivenni a kulcsokat a zsebéből, mert meg kellett volna fordítani. Most lesz 6 éve. És folyamatosan vádolom magam, mert van, amit nem úgy csináltam, ahogy elvárta, máskor pedig úgy csináltam, de nem kellett volna. Akkor igenis vállalni kellett volna a konfliktust, mert tudtam, hogy nekem volt igazam és úgy is lett. Felelősnek tartom magam. Pedig beteg volt, amiből orvosi értelemben meggyógyult és normálisan élt. Anyu és a testvérem is többször mondta, hogy én milyen türelmes vagyok vele, de nekem könnyű. De számomra ez semmit sem jelent. Igen is, úgy gondolom, hogy én is felelek a haláláért, mert sokkal jobban kellett volna csinálni mindent.

Szerintem ezt nem is lehet feldolgozni. Az idő tompítja, ritkábban jut eszébe az embernek, de sajnos ez már velünk marad.

A nagyanyám 21 éve halt meg, de nem tudtam túltenni magam rajta.

Tudom, hogy a halál természetes és ilyenek, ezzel tisztában vagyok. De felháborít, hogy meghaltak és, hogy pont akkor és pont úgy. Többet érdemeltek volna. Még ezen sem tudtam magam túltenni.

De nem vagyok depressziós, nem élek a múltban, de a fájdalom bizony bennem van.

2011. dec. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem KELL feldolgozni. Kettő hónap nagyon de nagyon rövid idő. Közhely, de tényleg csak az idő enyhít a dolgokon. Nekem 20 éves testvérem halt meg balesetben. Ez 9 éve volt. Józan ésszel belegondolva mai napig nem tudtam felfogni hogy nincs.
2011. dec. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az én apukám is alkoholizmusba halt bele. Sohasem volt agresszív, egyszerűen "csak" halálra itta magát. Én is nagyon sokáig haragudtam rá, már a halála előtt is, de ez lassan kezd megszűnni. Egyre inkább már csak a jó dolgokra emlékszem, a harag kezd eltűnni belőlem.

Mindenkinek igaza van, aki előttem válaszolt. Csak az idő fog segíteni, lassan, észrevétlenül te is meg fogsz békélni a halálával. Magadat pedig ne okold. Mindent megtettél, amit megtehettél, az ő döntése volt. Nagyon jó ötletnek tartom, hogy kimenj a temetőbe és mondd el neki az érzéseidet. Ha kiadod magadból a feszültséget, haragot, fájdalmat, akkor rendbe fogsz jönni !

2011. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, lelkiekben már eldöntöttem hogy mit hogy fogok csinálni, és részvétem mindenkinek aki elvesztette egy szerettét!
2011. dec. 9. 17:53
 18/22 anonim ***** válasza:
Oszinte reszvetem, teljesen aterzem a fajdalmadat, valoban az ido gyogyit, de addig is hivd fel a Lelkisegely Szolgalatot a 116-123-as telefonon, mely ingyenesen az egesz orszagban barhonnan hivhato. Itt szakemberek segitenek a nehez idoszakot atveszelni, tobbszor is hivhatod, nekem nagyon sokat segitettek, mikor egy ev alatt anyamat es noveremet veszitettem el betegsegben. Mielobbi megbekelest kivanok.
2011. dec. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Diuszkaa:

Én 13 éves voltam, utána évekig képtelen voltam úgy odafigyelni a tanulásra, mint előtte. Addig 4-5-ös tanuló voltam, nyolcadik év végén buktam matekból, szerencsére sikerült a pótvizsga, felvettek a szakiskolába. De még csaknem hat évnek kellett eltelnie, mire a munka melletti tanulással érettségizhettem, olyan eredménnyel, mint apám halála előtt. Nem érdekeltek az osztálytársaim, se a bulik, semmi, ami a többieket.

A gyerek, akinek a szeme láttára hal meg az apja (akár rossz volt vele, akár sem, az enyém infarktust kapott, nem ivott, szerette a családját) igenis lelkibeteg lesz. Csak az idővel enyhül a fájdalom. Ma már hatvan éves vagyok, de apámra még mindig nagy szeretettel emlékszem. Ma is kijárok a sírjához.

2011. dec. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet feldolgozni. Édesanyám idén novemberben halt meg, és elviselhetetlen fájdalmat érzek, még mindig nem hiszem el, ami történt és úgy érzem soha nem lesz elfogadható tény, hogy NINCS TÖBBÉ. Én kétlem, hogy ezt fel tudom dolgozni valaha. Az idő múlásával nem enyhül a fájdalom, csak még szörnyűbb az egész:((
2011. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!