Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldás, ha együtt lakunk,...

Megoldás, ha együtt lakunk, de soha többé nem szólunk egymáshoz? Meddig lehet bírni?

Figyelt kérdés

A kép úgy fest, hogy 3 egyetemista lány él együtt, úgy másfél éve. A 3. lány,aki később költözött be a 2 barátnő mellé egy 40 éves nő külsejével bíró, de 12 éves agyával gondolkodó lány. Közel egy évig tűrtük, hogy állandóan, napi több órán keresztül hallgatjuk a magánéletét, mert utána rendszeresen utána futnak az utcán a brazil szappanoperahős külsővel rendelkező férfiak, éreztetve, hogy velünk semmi ilyen nem történik, ő mennyivel jobb. Mivel testesebb nálunk, állandóan a vékony lányokat szidja, megjegyzéseket tesz,ami egy idő után frusztráló, hogy szerinte az mennyire nem szép. Tanulni nem hagy minket,az eredményeink időről-időre romlottak, míg ő éjjel tanult, míg aludtunk,hogy nappal beszélhessen és aludhasson. Takarítani nem képes, egyszer szóltunk rá, besértődés lett a vége, és felhordja a gombás lábú "úgymond barátját" ( ő mondta el), szerintem érthető a félelmünk.

Így vizsgaidőszak elején kibukott ez belőlem, bár éreztettem is vele,hogy gond van,nem használt, így mindezt szóvá tettem. Szólni nem tudott, sírva elrohant, majd gondolom szülői-baráti tanácsokkal felvértezve közölte, hogy egy gonosz dög vagyok, azt hitte mi barátok vagyunk hárman (ami nem tudom hogy jön témába) és valójában nekem nincs senkim,mert ilyen vagyok,hozzáteszem én nem sértegettem,ő megtette. Most mégis ő van egyedül, menekül tőlünk, éjjel 4kor jön vissza, és egy szót se szólunk egymáshoz. Javasoltam neki, hogy költözzön el, de ő aztán nem fog, neki így jó,és haragszik ránk. Nincs külön szobánk, egy "légtérben" vagyunk, a sulihoz 2 percre, jó áron, így mi ketten se szeretnénk lépni. Személy szerint elköltözhetnék a páromhoz,de nem akarok tőle függni, sem a barátnőmet cserben hagyni. Én felajánlottam a megbeszélés lehetőségét, szerinte nincs mit ezen beszélni. Normális,hogy még ő van megsértődve? Hogy lehet ebből kimászni, mert azért feszült a légkör. Megjegyezném az elmúlt 1 hét szótlanság alatt csak sikeres zh-k születtek, érezhető a változás.


2011. dec. 10. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
basszus, ezt ellopom, mert én is ilyen helyzetben vagyok, az a liba ugyanezt csinálja!!! de még nem szóltunk neki, mert nagyon depis és már öngyilkos is akart lenni párszor
2011. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Örülj neki, hogy befogta a lepcses száját, nehogy kibéküljetek vele. Teljesen jó, és ha megint elkezdene dumálni, ne hagyd! Inkább a feszültség, mint a szájmenés meg a lenézés.
2011. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem javasolni kell neki, hogy költözzön el, hanem közölni vele, hogy kap x időt, hogy keressen magának másik albérletet. Végső esetben akár a főbérlőtöket is megkérhetitek, hogy ő kérje meg, hogy költözzön el. Ő költözött be utoljára, igy neki kell mennie, ha nem jöttök ki egymással. Egy légtérben hosszú időn keresztül ez a nem szólunk egymáshoz úgy sem fog működni.
2011. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben élném a kis életemet a barátnőmmel, nem foglalkoznék azzal a másikkal, tudomást sem vennék róla (barátnő sem) és egy idő után úgyis megunja. Vagy meg akarja majd oldani a problémákat, vagy elköltözik. Ahogy neki jobban esik.
2011. dec. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Én is azt mondom: fogjatok össze a barátnőddel és "közösítsétek ki"!

Neki lesz a végén rossz, előbb-utóbb észreveszi, ha nem szóltok hozzá, levegőnek nézitek, ti ketten jókat kuncogtok akármin, ő pedig mindebből kimarad.

Ha szól hozzátok, hátat kell neki fordítani, még csak visszaszólni sem kell neki. Tegyetek úgy, mintha ott sem lenne! Nehogy már ti érezzétek rosszul magatokat őmiatta!

2011. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
első vagyok, mit kell lepontozni? aki ilyen szerencsétlen nyomorék, hogy lepontozgat minden ok nélkül, az álljon már színem elé!
2011. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne fektess energiát se abba, hogy látványosan "visszasértődsz", se abba, hogy megpróbálod kibékíteni. Ilyenkor - ha amúgy nem viseled a lelkeden, hogy mi az illető véleménye rólad - az a leghatékonyabb, ha lesz*rod az incidenst, és mindig sterilen, de illedelmesen és barátságosan beszélsz vele. Ahogy egy idegennel vagy egy új lakótárssal tennéd. Köszönsz neki, ha hazajött/hazajössz, jóreggelt, jóétvágyat, megkínálod egy szelet csokival, ha kibontottál egy táblát, megkéred, hogy mossa el maga után a csetrest, mert szükséged van a tányérokra. Ha ő nem hasonló stílusban reagál, arról egyszerűen nem veszel tudomást. Forrongjon magában, az ő idegrendszere, az ő adrenalinja. Te csak tegyél következetesen úgy, mintha megszoktad volna, hogy lehet vele normálisan kommunikálni. Nekem meglepő helyzeteket sikerült már ezzel kezelhetővé tennem (a legdurvább: külföldön a főbérlővel telefonon üvöltözve zsaroltuk egymást a rendőrséggel, ő kezdte, de én nyertem a blöffpartit, aztán mikor következőleg találkoztunk, mosoly, mintha semmi sem történt volna - és működött!!). Annyi a titka, hogy fontos, hogy a lelke mélyén szégyellje magát az illető. Mert akkor ha nyilvánvalóvá teszed, hogy nem kell "védenie magát", mert nem támadsz, akkor abbahagyja a hisztit. Lehet, hogy még a végén takarítani is fog. De ha nem fog, és tovább duzzog, neked akkor is ez fog a legkevesebb érzelmi energiádba kerülni.
2011. dec. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a lepontozást sajnálom, számomra mindegyik hasznos volt. Nem fogok vele foglalkozni, kettőnk közül nyílt titok,hogy ő labilisabb, érzékenyebb, most talán még a düh vezeti, hogy kimondtam,amit sosem akart hallani, de remélem idővel belátja, nincs közös jövőnk.
2011. dec. 10. 20:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Hátha valakinek tanulság a történet vége, de a héten megtört a jég. A szobatárs szépen-lassan újra beszélni kezdett velünk, mostanra visszanyerte régi formáját, állandóan beszél,ismét a magánéletéről,a problémáiról. Összességében semmi sem változott, azóta sem takarít. Levontam a tanulságot, nem volt érdemes szólni, így sem lesz más, tehát marad a helyzet.
2011. dec. 17. 17:37
 10/10 anonim válasza:
Régi kérdés, de engem érdekel, hogy mi lett ebből. Elköltözött vagy ugyanúgy tűrtétek?
2020. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!