Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámat örököltem példának,...

Anyámat örököltem példának, aki eléggé jellemtelen, hogyan legyek más?

Figyelt kérdés
apám nincs, nem volt, csak 10 éves koromig.
2011. dec. 11. 04:36
 1/5 anonim ***** válasza:

"Orokolni valakit peldanak", nem azt jelenti, hogy Neked is feltetlen olyannak kell lenned.

Eszrevetted, tudod hogy igy nem jo. Konnyen tudsz jellemes ember lenni, ha Te is ugy akarod.

2011. dec. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

FromOz

Azért ez nem annyira egyszerű. Én is folyamatosan arra törekszem, hogy még véletlenül se adjam tovább azt, amit anyámtól kaptam. Amikor friss vagyok, tele energiával akkor ez megy is. De a mindennapokban, amikor lemerülve, fáradtan tudok csak időt szakítani a gyerekre, akkor önkéntelenül bekapcsol a PROGRAM és szomorúan konstatálom, amint anyám mondatai jönnek ki a számon...


Szóval én arra törekszem, hogy mindig friss legyek szellemben és testben.

2011. dec. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első lépés, hogy felismered, hogy nem akarsz olyan lenni, mint az anyád. Utána döntsd el, hogy milyen akarsz lenni, és valósítsd meg. Nagyon nehéz, apró lépésekkel lehet haladni, de lesznek ugrások és visszaesések is, ne bátortalanítson el semmi.
2011. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha felismered magadnak a feltehetően tőle vett mintát és ez zavar, akkor miért ne tudnál tenni ellene? A döntés rajtad áll, akaraterő kell hozzá.
2011. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igaza van egy előttem írónak,amíg van energiád,tudsz más lenni. De ha rossz kedved van,lemerült vagy,előjön a berögzült viselkedés,amit otthon láttál. Szerintem egy jó példa kellene a környezetedbe,akivel elég gyakran is vagy együtt,pl.jó anyós?
2011. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!