Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülő? A pénz alapján...

Keresztszülő? A pénz alapján kell választani?

Figyelt kérdés

Párom nővére a második gyermekükkel volt várandós, amikor felkértek minket keresztszülőnek. Örültem neki nagyon.

Megkértek arra is, hogy segítsek kiválasztani a 2. nevet a kislánynak. Amit javasoltam, az mindkettejüknek tetszett.

A szülés előtt 3 hónappal bejelentették, hogy hát bocs, de mégsem én leszek a gyerek keresztanyja, hanem az egyik barátnő. De a keresztapa az a párom lesz.

Párom közölte, hogy ő így nem vállalja el.

Megkérdeztem, hogy mi az oka, hogy mégsem engem választanak, erre mondtak valami hülyeséget. Mint kiderült, a barátnő igencsak gazdag, én meg egy egyszerű, normál életkörülmények között élő lány vagyok.


Azóta nem szívesen megyek hozzájuk, de állandóan reklamálnak, hogy miért nem. Nem értik, hogy mivel bántottak meg. Megjegyzem a gyereket a keresztanyja le se sz*rja, mert még sosem látta.


2011. dec. 11. 12:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hat ez a parasztsag!

Ha megeszser megkerdezi, akkor nyugodtan megmondhatod az okat. En a penugyet nem mondanam, csak annyit hogy a legnagyobb tahosag az, hogy valakit meghivni keresztszuloknek aztan lemondani. Na erre mit tud mondani? Meg csak meg sem sertetted a penz dologgal, nem mondtad neki vissza a pletykat, kerdore sem vontad.

A gyereket sajnalom, van keresztanyja, de megsem.

2011. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég szánalmas, hogy a keresztségben is csak a pénzt látják egyesek. Jó kis vallásos család lehet, ha ez alapján választottak keresztszülőt.
2011. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
"mint kiderül"-ez teljesen biztos?kitől derült ki?azért nem mindegy,lehet h nem is igaz!
2011. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, miért mondták vissza, akkor is szemétség ezt csinálni.

Mert vagy valami bajuk van veled (ez esetben miért vonnak kérdőre, hogy nem mész hozzájuk?) vagy a másik lehetőség tényleg csak az lehet, hogy pénzes a másik nőci, és az nekik kapóra jön... Hát így vagy úgy, szerintem vágd a képükbe..

2011. dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Miután elmondták, hogy mégsem én leszek a keresztanya, 5 perc sem telt el és a sógornőm előhurcolta azt a rengeteg ruhát, játékot, és mindenfélét, amit a leendő keresztanyuka vett a gyereknek, és mondta, hogy de jó, hogy az xy-t választottuk, mert ő azért tud ajándékot venni.


Előtte meg azzal a nevetséges indokkal jött, hogy én nem vagyok lelkileg érett a keresztszülőségre. Nincs ezzel baj, ő dönti el, hogy kit választ, csak akkor x hónappal előtte is nyilván éretlen voltam, nem?

2011. dec. 11. 12:43
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Ertem, hogy faj, es minden jogod meg van hozza. En kizarnam akorombol, meg akkor is ha a parom novere. Bunko idiotakra nincs szukseg.
2011. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Hagyd őket a fenébe, hülyék. Azokkal meg nem lehet mit kezdeni.
2011. dec. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Bunkók! De örülj neki, hogy kiderült, milyenek is valójában, és jött a pénzes keresztmami..Gondolj belem, hogy az milyen rossz lett volna, ha célozgat arra, hogy vegyél ezt azt, Te meg nem tudsz, vagy húzza a száját később, hogy nem elég pénzt áldozol a gyerekére...Ennyit ért neki a barátságotok, meg ennyire számít a személyiség a pénzzel szemben. Örülj, hogy ennyivel megúsztad ezt a tapasztalatszerzést.
2011. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
És a nevet, amit javasoltál, azt megtartották a kicsinek??
2011. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Dehogyis. Én nem a saját nevemet választottam a kicsi második nevének, ellenben a keresztanya a saját nevét választotta, és első névnek. Na mindegy.
2011. dec. 11. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!