Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülő? A pénz alapján...

Keresztszülő? A pénz alapján kell választani?

Figyelt kérdés

Párom nővére a második gyermekükkel volt várandós, amikor felkértek minket keresztszülőnek. Örültem neki nagyon.

Megkértek arra is, hogy segítsek kiválasztani a 2. nevet a kislánynak. Amit javasoltam, az mindkettejüknek tetszett.

A szülés előtt 3 hónappal bejelentették, hogy hát bocs, de mégsem én leszek a gyerek keresztanyja, hanem az egyik barátnő. De a keresztapa az a párom lesz.

Párom közölte, hogy ő így nem vállalja el.

Megkérdeztem, hogy mi az oka, hogy mégsem engem választanak, erre mondtak valami hülyeséget. Mint kiderült, a barátnő igencsak gazdag, én meg egy egyszerű, normál életkörülmények között élő lány vagyok.


Azóta nem szívesen megyek hozzájuk, de állandóan reklamálnak, hogy miért nem. Nem értik, hogy mivel bántottak meg. Megjegyzem a gyereket a keresztanyja le se sz*rja, mert még sosem látta.


2011. dec. 11. 12:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ez egyre rosszabb.. megvan a véleményem a sógornőről...
2011. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez bunkóság volt.Enyhén szólva egy pénzes keresztmamit akarnak a gyerkőcnek....
2011. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Buták, ennyi.


Keresztszülőnek azt kell választani, aki ismeri és szereti a gyereket, és a szoros a gyerekkel a kapcsolat. Ha valaki csak "két lábon járó pénztárcának" kér fel valakit keresztszülőség helyett, tudod, én sem tenném be hozzá a lábam.

2011. dec. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként sajnos rohadt sokan nincsenek tisztában a keresztszülőség fogalmával.


A keresztszülő az, aki a gyerekkel jó kapcsolatot ápol, akire rá lehet bízni a gyereket, aki szereti és aki anyja-apja helyett is anyja-apja. Ha valaki nem ilyet választ, akkor az egész keresztelő csak egy jó kis program volt a számukra, vagy társadalmi elvárás, semmint VALÓDI esemény.

2011. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ez bunkóság a köbön! De még ők vannak felháborodva, hogy miért nem jársz sűrűbben?! Ez szép....

Sajnos most már elég sok minden a pénzről szól a mai világban. Amúgy meg nem értem, ha már a sógornőd a barátnőjét választotta kereszt anyának, akinek pénze is van, mi haszna származik ebből? Főleg, hogy még nem is látta a kicsit soha!

21 éves lány vagyok, vőlegényemmel nemrég lettünk keresztszülők, sajnos nekem jelenleg nincs munkám annak ellenére mégis Mi vagyunk a keresztszülők! Mert egyrészt nagyon jó a viszonyunk, sógornőmék megbíznak bennünk, tudják jól, hogy anyja-apja helyett is anyja-apja vagyunk/leszünk a kicsinek!

2011. dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Pedig nem minden a pénz...
2011. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ez nagyon tapló dolog volt tőlük! Én biztosan nem állnék szóba velük többet.

Nem értem: te nem vagy gazdag, de a párod igen, hogy őt akarták k. apának? Ha meg nem vagy nekik szimpatikus, akkor meg minek kellett ez a jópofizás, hogy téged választottak elsőnek?


Úgy meg mi értelme van a keresztszülőségnek, ha az illető nem foglalkozik a gyerekkel????

2011. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én inkább választanék egy kevésbé módos keresztmamit a gyerekemnek, mert ott biztosabb lehetek benne, hogy nem az ajándékokban meg pénzben fogja adni a szeretetét, hanem törődéssel, meg odafigyeléssel meg ilyenek, mert ugye neki "nincs mása". ÉS ez sokkal értékesebb. Nagyon jó lesz a gyereknek, ha majd a keresztanyu tömi ajándékokkal, de felé sem néz, mert ezzel le van tudva (persze nem azt mondom, hogy ennek feltétlenül így kell történnie, de nagyobb rá az esély.)
2011. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki hogy ebből kimaradtam, de fájna egy darabig.
2012. jún. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!