Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megütnétek, lehülyéznétek az...

Megütnétek, lehülyéznétek az anyátokat? Fajulhat idáig a dolog?

Figyelt kérdés
Volt arra eset, hogy a saját szülőd (anyád, apád) olyan szinten bosszantott, idegesített fel, hogy megüsd, vagy lehülyézd?
2011. dec. 11. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

mostanaban nem szokott lenni, apumert nem vok tulsagosan oda, nem naon szeretem, de felek lehulyezni, megutni plane, anyukamat pedig naon szeretem, csomot tesz erte, neha van h kiakasztom es megver, de soha nem emelnek kezet ra pedig erosebb vok nala

14/f

2011. dec. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bánomisén ***** válasza:
100%
Nem.
2011. dec. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megütni sosem, csak olyan volt, hogy ha ő akart volna megütni, lefogtam a kezét, és nem engedtem el, míg le nem nyugodott. Viszont a lehülyézés már megtörtént. Nem vagyok rá büszke, de anyukám nagyon nehéz eset, sok trauma érte (csúnya válás, két koraszülött gyerek, halmozódó hitelek stb.), ami miatt gyakran úgy viselkedik, mint egy neveletlen tinédzser. Általában türelmes vagyok, próbálom nem felhúzni magam a viselkedésén, de amikor elszakad a cérna, akkor előfordult már. Viszont ennél durvább jelzőt nem használtam rá.
2011. dec. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kézlefogás nekem is volt, az volt az utolsó próbálkozás a fizikai fenyítésre, mert mondtam, hogy már egy súlyban/erőben vagyunk (14 lehettem), innentől nem verés, hanem verekedés lesz. Megértette, nem kellett tovább menni.


Illetve apám egyszer lebukott, hogy a titkárnőjével flörtölt, az nem derült ki, hogy pontosan mennyire mélyedtek bele a kapcsolatba, de anyám érthető módon kiakadt, engem hivogatott. Mivel nekem apám apám és nem a férjem, kicsit máshogy érintett, de amikor felhívtam, akkor teljesen nyugodtan annyit mondtam neki, hogy gratulálok, jó nagy hülye vagy. Csendben annyit mondott, hogy igen, igazam van. Ez volt az egyetlen lehülyézős eset.


Illetve ovis koromban hallottam a hülye szót, de nem tudtam a jelentését, csak láttam, hogy érzelmeket vált ki. Hazamentem, mondogattam. Anyám mondta, hogy ne mondjam. Harmadszorra szájba vágott. Utólag megbeszéltük (már kamaszként), hogy üdvösebb lett volna elmagyarázni, mint szájba verni, ő is elismerte, de ezt inkább a "családi félreértések" dobozba tettem :)

Mondjuk anyámnak hasonló sztorija volt gyerekkorából:

Olvasta a kozmetika szót és nem tudta mit jelent. Odament a mamámhoz (anyjához): "Anya, mi az a kozmetika?"

"Na, adok neked kozmetikát, te foglalkozz a tanulással büdös kölök!" - és kapott két maflást :)

Mondta, hogy évekig annyit tudott csak utána a kozmetikáról, hogy az valami nagyon rossz dolog :)

2011. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt még rá példa.


Az egyik ismerősöm (20 éves fiú) viszont kis dolgok miatt rendszeresen lehülyézi az édesanyját, sőt egyszer a nagyanyját is hülyének nevezte, olyan dolgokért, hogy pl. nem boldogul olyan jól a számítógéppel, mint egy fiatal és segítséget kell kérnie.

2011. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk soha, én édesanyámat imádom, ő az én védőangyalom :), de viszont hülyeségből szoktunk egymással csúnyán beszélni, másoknak lehet ez parasztság, mi viszont jókat röhögünk, főleg mikor másnak a szülei meghökkenek rajtunk, nekem ő a legjobb barátnőm :) A szócsatáink a legjobbak, mikor próbál olyat mondani ami "menő", de nem tudja, hogy mondják az egészet...:D

Engem egyszer se ütöttek meg szüleim, és így is megtanultmam, hogy mit szabad és mit nem... Én sose emelnék kezet a szüleimre, viszont én hirtelenharagú vagyok, így gyorsan mondok olyan amit később megbánok, anyáék fel sem veszik.

2011. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem tudnék kezet emelni a szüleimre bármi is történjen, persze szoktunk mi is hülyeségből csúnyán beszélni egymással, de mi is csak jókat nevetünk a hülyeségünkön.
2011. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

megütni még nem, de mivel anyám elég sokat ivott a múltban, és hát volt rá példa, hogy ki akart menni az ajtón, én meg nem engedtem. Sosem ütöttem meg szándékosan, de az ilyen dulakodások közepette volt, amit ő annak vett, pedig sosem bántanám. De inkább orroljon rám emiatt, mint hogy elkószáljon hetekre :( illetve volt, hogy illuminált állapotban a sógornőm helyébe valakit képzelt, és neki akart menni, én meg közéjük álltam, elkaptam a kezét és lenyomtam a földre. De 2 és fél éve szerencsére semmi nincs, bár ez is annak köszönhető, hogy alkoholmámoros pillanatban elütötte egy autó. Túlélte, de már dolgozni sem tud, csak otthoni teendőket tudja ellátni. Azóta minden rendben. :(

24/L

2011. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
első: te nem 14/L -t akartál írni? mi az hogy naon? vagy meleg e vagy?
2011. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én ugyanúgy vagyok ezzel mint a 6-os válaszoló.

amikor valami olyat csinálunk amit nem kellett volna /kisebb dolgok pl. mosóporok összeöntése, receptek keverése.../ akkor jön az hogy 'dehülyevagy..' vagy hogy 'dehülyékvagyunk:DDDD' ma például a tükörjég úton csúszkáltunk este... ő fogta a kezem, szaladt és én 3× elestem.. nagyon sokat nevetünk együtt mindenen amin csak lehet az egész családommal, apukámmal nem szoktunk ilyet csinálni de vele is nagyon jó a kapcsolatom. megütni sosem szoktam nem is fogom.

2011. dec. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!