Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kamaszok, nektek is mondják a...

Kamaszok, nektek is mondják a szüleitek, hogy még gyerekek vagytok?

Figyelt kérdés
Én 17 éves vagyok és azt mondják mindenre, hogy még bőven gyerek vagyok, becézgetnek, szeretgetnek és ha beteg vagyok, akkor mindenképpen fel akarnak vidítani, sütit hoznak stb. Tényleg ugyanúgy beszélnek velem, mint mikor pici voltam. Nekem ez jól esik, szeretek még gyerek lenni annak ellenére, hogy már felelősségteljesebben gondolkodom és vannak céljaim, de a környezetemben is azt látom, hogy hiába vagyunk már a korunk alapján majdnem felnőttek, a szüleink ugyanolyan aranyosan beszélnek velünk/rólunk, mint kiskorunkban. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. dec. 12. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Ram meg 21 evesen is azt mondjak, hogy gyerek vagyok es kb semmibe vesznek. Ha valamirol beszelgetnek itthon es hozza merek szolni csak annyit mondanak, hogy ne szoljak bele a felnottek dolgaba..


Idegesito!

2011. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Velem is így beszélnek és a bátyámmal is, pedig ő már 20 lesz. De szerintem ez cuki, jobb, mintha kiabálnának velünk. Egyik ismerősöm 23 éves egyetemista, dolgozik is már és külön él, de picikémnek hívják, meg drágámnak. Így legalább mindig gyerekek maradhatunk:)
2011. dec. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Örülhetsz hogy ilyen jó a kapcsolatod a szüleiddel. És hogy jó a felfogásod, és ezt nem cikinek, meg megalázónak érzed. Egy szülőnek a gyereke mindig az marad még ha felnő is. Az érzés megmarad, de azért a bánásmód kicsit változik. Biztos tudják hol lehet megtenni a pátyolgatást, ismernek eléggé, hogy mások előtt bírnád e vagy sem , amit otthon igen.

Remélem én is így járok majd a gyerekeimmel, hogy szeretésnek veszik az ilyesmit, nem cikinek majd. Próbáljuk úgy nevelgetni őket.

Nekem sosem volt baj, ha szeretgettek, ma sem az 36 N.

2011. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, nekem nem olyan értelemben mondják, hogy nem vesznek komolyan, mert ennyi idősen már kikérik a véleményemet komoly döntésekben és bíznak bennem, amivel nem is akarok visszaélni. Már egészen felnőttként kezelnek. De anyu is gyakran csak úgy odajön, megölel, megsimogatja a fejemet, kicsikémnek, mucikámnak hív, de engem ezek nem zavarnak, mert tudom, hogy azért van, mert ha rámnéznek, még a kicsi énemet látják és nehéz elfogadni, hogy már megnőttem.
2011. dec. 12. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Te mondtad,hogy majdnem felnőtt.Tehát Te is így gondolod,hogy gyerek vagy.Legyél sokáig az,hogy ne kelljen rezsivel,hitellel,tartozással,csekkekkel foglalkoznod.De mindenkit annak néznek,ahogy viselkedik.

Felnőtt akkor leszel,ha majd pénzt raksz az asztalra.

2011. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2. és 3. válaszoló + kérdező, nagyon egyetértek!
2011. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát én már dolgoztam egész nyáron, meg jövő nyáron is fogok, tehát ilyen szempontból nem vagyok gyerek és nem is szeretnék sokáig tőlük függni anyagilag, de azért jól esik, hogy nem ridegen beszélnek velem és nem érzem magam kényelmetlenül, amiért ilyen hamar megnőttem. Mert ahogy észrevettem a baráti körömben, mások is nehezen viselik, hogy így elmentek a gyerek éveink.
2011. dec. 12. 20:13
 8/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul szerintem egy 17-18 éves kamasz még abszolút nem mondható felnőttnek, a 20 éveseket is csak fiatal felnőttnek nevezik, mert általában még csak frissen kezdik megtapasztalni a nagybetűs életet.
2011. dec. 12. 20:15
 9/10 anonim válasza:
a szüleidnek mindig a kisgyereke maradsz,hiába vagy (Ebben az esetben 17) 30,40 vagy akár 50 éves is te mindigis a kisgyerekük maradsz,ez kortól független.
2011. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fura az,hogy amikor valami komolyabb dologról van szó akkor gyerek vagyok,de ha mondjuk rendrakásról akkor már kész nő =))))
2011. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!