Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiamnak neveletlen barátai...

A fiamnak neveletlen barátai vannak, nem díjazom, hogy idejönnek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok az az eltiltó típus, de a mostani barátai nagyon nincsenek megnevelve. Trágárul beszélnek, végigkiabálják az utcát, ha beengedem őket, akkor tönkretesznek valamit, a fiamnak is direkt szétszaggatják a ruháját, mert úgy a menő. Nem szeretem az ilyen társaságot, egy gyerek játsszon, legyen kicsit vagány, de mi itthon nem erre neveljük, hogy így beszéljen, mint a barátai. Mióta velük barátkozik, a jegyei lementek és az egyik tanárnő szólt, hogy figyeljek oda. Mit tehetnék? Nem akarok gonosz szülő lenni, nem korlátozom a szabadságát, de ez a néhány új barát nem nagyon kap otthon nevelést, ez látszik a viselkedésükön. 12-3 évesen úgy beszélnek, mint az utolsó prolik.
2011. dec. 14. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj velük, ha már a szüleik nem teszik. Ülj le velük és tájékoztasd őket a szabályokról. Ha nálatok szeretnének lenni, a fiaddal barátkozni, akkor milyen szabályokat kell betartani. Nyilván megnevelni már te sem tudod őket, de lehet hogy ez használna.

Akinek nem tetszik, nem megy hozzátok. Hosszútávon majd a fiad is belátja, hogy érte tetted, ha netán most haragudna is érte.

2011. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fú, én is nagyon utálom az ilyen bunkó kölköket, ezek olyanok, mintha disznók között élnének. Tiltsd meg nyugodtan, majd a fiad látni fogja, hogy jót tettél vele.
2011. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, de ha a fiam olyan társaságba keveredne, mint a tiéd, én közölném vele, hogy nem barátkozhat velük.

Felhívnám a fiam figyelmét, hogy : ezek a kölkök csúnyán beszélnek, rosszalkodnak, és én nagyon szomorú lennék, ha te is bután viselkednél, rossz jegyeket szereznél.....

2011. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tűrnék meg ilyen gyerekeket a házamban, akármennyire is haverkodnak a fiaddal. Mi az, hogy tönkreteszik a ti holmijaitokat, meg a fiad ruháit? Hát én biztos be nem engedném őket többször, már az első ilyen alkalom után elküldtem volna őket. Mondd meg nekik, hogy otthon úgy beszélnek, ahogy akarnak, ha a szüleik eltűrik, de nálatok nem használhatnak ilyen szavakat. Ha nem tetszik nekik, nem muszáj hozzátok járni. Azt nem mondom, hogy próbálj a szülőkkel beszélni, mert ha ezek a gyerekek otthonról ilyen példát hoznak, akkor nem hinném, hogy a szüleik különbek lennének.
2011. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, h a te ill. a ti lakásotok nem vagy köteles beengedni őket. Megmondod a fiadnak, hogy ne vigye fel hozzátok a barátait és kész.

Az már tészta, h tiltani sem akarod tőlük a fiadat, mert nem vagy "tiltós" szülőd, de valahogy mégis akkor lennél nyugodt, ha nem velük barátkozna. Ez nehéz kérdés, sajna nem vagyok szülő, így nem tudok választ adni rá. De ha már a tanárnő is szólt, akkor lehet, h mégis megérné lépéseket tenni a barátság megszakítása érdekében.

2011. dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja,még annyit, hogy ezek a gyerekek 12-3 évesek még csak, s már ilyeneket művelnek. Eltelik egy, vagy két év (vagy még annyi sem kell), már nem a lakberendezést fogják tönkretenni, meg a fiad ruháit, hanem cigiznek, isznak füveznek majd. Szóval tényleg érdemes szerintem a tiltást megfontolnod.
2011. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ebben a korban a szülő nem menő, csak a csorda. Ha nem tudnak nálad viselkedni, akkor ne menjenek hozzátok. Azért el kellene olykor beszélgetni a gyerekkel, hogy vannak-e tervei az életben, vagy csak a sitten akar ülni a cimboráival. Nagyon nehéz, mert ugye egész nap velük van :(
2011. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy hiába neveli jól egy szülő a gyerekét, addig működik, amíg kicsi a gyerek és nem megy oviba, iskolába, de amint közösségbe kerül, eltanulja más gyerekektől a rosszat. Sajnos saját tapasztalat, hogy a nevelők, tanárok nem szólnak rájuk, nem büntetik meg, aki nem tud viselkedni. És ez még csak nem is az ő hibájuk, egyszerűen nem merik fegyelmezni a gyereket, mert sokszor ők jönnek ki rosszul belőle.


Egy személyes példa: én óvodásoknak tartok fizetős foglalkozást, és egyszerűen nincs semmi eszköz a kezemben ilyen esetekre. Van egy kisfiú az egyik csoportomban, valami hihetetlen szókincse van (rossz értelemben sajnos), állandóan trágárságokat mond az óráimon, szaladgál, nem figyel oda, zavarja a foglalkozást, és hiába szólok rá, nem érdekli. A többi gyerek persze eltanulja tőle a sok csúnya szót. A szülők értekezletre sose jöttek el, annyit tehettem, hogy többször is üzentem az óvónőn keresztül, hogy legyenek szívesek beszélni otthon a gyerekkel, de semmi eredmény. Egyszer annyira elegem lett belőle, hogy kiállítottam a sarokba, másnap már ott várt az anyuka azzal, hogy hogy képzelem, hogy kifizeti az órát és a gyerek nem vehet részt rajta és hogy ilyet ne merészeljek még egyszer csinálni, mert szól az óvodavezetőnek és kirúgat. Szóval van honnan tanulniuk az ilyen gyerekeknek.


Annyit tehetsz, hogy megmondod a tanároknak, hogy a te gyerekedre nyugodtan rászólhatnak, ha nem tud rendesen viselkedni az iskolában. De ne várj túl nagy eredményeket, mert a mai gyerekek nem tisztelik a tanárt, tudják, hogy a szidáson kívül úgyse tehet velük semmit, mert nincs joga hozzá. A jogaikat nagyon tudják a gyerekek, a kötelességeiket már nem annyira.

2011. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell rögtön eladni a házat. A pubertás ilyen, ha normális gyerek, középsuliban még csúnyábban fog beszélni, még ingadozóbb iskolai teljesítménnyel. Ha meg mégsem, akkor olyan lesz, mint az itt szenvedő, életképtelen, magányos, saját bevallása szerint "rendes" tini. Nem hiszem, hogy minden nap tönkretesznek valamit és minden ruháját szétvágták. A jegyeire figyelj nagyon, azt követeld meg, de ha minden tekintetben hozod ezt az erkölcsös, beszáradt, klimaxos szenvedést, csak annyit érsz el, hogy szégyellni fog a fiad, hülyének néz és eltávolodik. Onnan meg már nehéz bármit is tenned, ha a tinikor viharaiban bajba kerül. Esetleg megpróbálhatsz uralkodni rajta, akkor vagy az előbbi történik, vagy lesz anyucinak egy engedelmes kis rabszolgája.
2011. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Nevelhetetlen gyerek nem létezik, csak nevelni nem tudó szülő. És nem csak addig lehet egy gyereket nevelni, amíg bekerül az oviba, érdekes módon elég sok ismerősöm felnőtt tisztességesen.

2. Attól, hogy a szülő nem akarja, hogy a gyerekében később drogos börtöntöltelék legyen, az még még nem "klimaxos szenvedés".

A kérdésre válaszolva: szerintem ne tiltsd, de beszélgess vele sokat a dologról, ejts el apró (nem gúnyos) megjegyzéseket, hogy mennyire helytelen a viselkedésük, előbb-utóbb maga is rájön, hogy nem ez a megfelelő társaság - legalább is a húgomnál ez bevált.

2012. febr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!