Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülő-e az olyan szülő aki...

Szülő-e az olyan szülő aki nem támogatja anyagilag a nagykorú gyermekeit akkor amikor nagyon kevés jövedelemmel rendelkeznek, míg a szülők egyike anyagilag nagyon jól élne a saját élet társi kapcsolatával együtt?

Figyelt kérdés

Nem akarom részletezni pontosan az esetet nem szeretném ha az érintett szenvedő alanyt felismernék az írásomból. Pontosan tudom mért kerülnek utcára olykor a fiatalok is. 1. Van hogy nagyon kevés munkabért kapnak főleg a fiatalok akik a saját anyagi helyzetüket alakítanák ha kapnának normális munkabért, olyan munkahelyen ahol nincs létszámlépités vagy nagyon ritkán van ilyenre példa a munkahelyükön belül.

2. Anyagi okok miatt nincsenek párjuk és baráti köreik iskola társaik szét széledtek.

3. Hozzá tartozóik elköltöztek tőlük bele értve a szüleiket is.

4. Támogatást nem kapnak kisebb anyagi hozzá járulásban sem a szüleiktől sem, annak ellenére az érintett fiatalok tisztességesen dolgoznának.

5. Ami a legrosszabb előbb-utóbb az utcára kerülhetnek az érintett fialok és az általam ismert érintet személy is aki egyedülálló és egy baráti társa sincsen, mert bármikor elköltözhetnek tőle a legjobb és megbízható albérlői.Fogalmam sincsen mi lesz vele én meg messze lakom tőle.


Bevallom őszintén amikor szülő leszek soha nem költöznék el a gyermekemtől amikor nagykorú lesz kiéve akkor ha ő így szeretné és lenne hol laknom külön tőle. És támogatnám őt anyagilag alacsony munkabére lenne nem lenne esélye külföldre költözni és ott munkát vállalni. Akkor támogatnám anyagilag ha már nekem alig jutna abból váratlan kiadást megfizessem.


2011. dec. 14. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Akinek albérlői vannak, az bármikor találhat a távozók helyett újakat.

Nem a szülők költöznek el a gyerekeiktől,hanem a fiatalok nem tudnak-akarnak a szüleikkel lakni.

Nagyon sok szülőt ismerek,aki inkább nélkülözik,de segíti a gyerekeit.

Vannak akik nem ilyenek,de kérdés,hogy a gyerek hogyan viselkedik a szüleivel.

Vannak szülők,akik maguk is segítségre szorulnak. Ők nem is tudnák segíteni a gyerekeiket.

2011. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon zavarosan írsz, de megpróbálom értelmezni. Szóval annyit nem értek, hogy hogyhogy a szülők költöznek el a gyerektől? Nem fordítva szokott lenni?
2011. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

engem nem támogatnak a szüleim, pedig jobban keresnek mint én, néha nagyon jól jönne ha egy kevéske kis pénzzel ki segítenének

ez miatt nem haragszom rájuk és a kérdésre is válaszolva igen szülő az is aki nem támogatja a kevés jövedelemmel rendelkező gyerekét

2011. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha valaki felnött és külön életet él, az ne várja el a szülöktöl, hogy eltartsák.

A "gyerekek" szerinted éljenek a vakvilágba, csináljanak adóságokat meg költekezzenek, a szülök meg fizessenek? Ez az, amit csak hülye szülök csinálnak, egy felnött vállalja a felelöséget saját magáért, ne mástól várja, hogy állandóan kihúzzák a bajból.

2011. dec. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segítse, ha tudja. Természetesen fordítva is, ha tudja! És a segítség nem egyenlő egyenlő az eltartással.
2011. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem, az már nem is nevezhető szülőnek aki "csak" 22-25 éves korig hajlandó eltartani a gyerekét.
2012. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem, az már nem is nevezhető szülőnek aki "csak" 22-25 éves korig hajlandó eltartani a gyerekét."

Miért, meddig kéne? 40 éves korig, vagy a halálig? Gondolom, kedves nagytudású válaszoló, a te szüleidet is a nagyiék tartják el, nem? Gondolom innen az épületes agymenésed. :-( Naszóval, ez szerintem nem feltétlenül pontos életkor kérdése. Én úgy is fogalmazhatnék, hogy ameddig feltétlenül szükséges, addig támogassuk a gyereket. Legyen szakmája - akár diplomával, akár anélkül - munkahelye, az önálló élethez pedig kiindulási pontja. Igen, ha megszorul - na nem azért, mert egész nap a net előtt ül, vagy ilyesmi -, adjunk segítséget. Nem feltétlenül pénzt, inkább megoldást. Ha állandóan tömjük őket, sosem lesznek képesek az önálló életre, a jó döntéseket meghozni. Ha van önálló keresete, adjon bele a háztartás költségeibe, hogy tudja, mi az, hogy villanyszámla, mi az, hogy melegbe jön haza, a net és a mobil pénzbe kerül. Én úgy gondolom, hogy akkor engedjük el végleg a kezét, ha tényleg a lábán tud állni, de ne feledjük, a pelenkás korból azért rég kinőtt.

2012. dec. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!