Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha együtt örököl egy testvérpá...

Ha együtt örököl egy testvérpár egy házat, akkor mennyi idő alatt kell az egyiknek kifizetnie a másikat legkésőbb?

Figyelt kérdés

Nem szeretnénk eladni,de csak egy év múlvára lesz meg annyi pénzünk,hogy kifizethessük a másik felet.


Vagy adjuk el mégis és minél előbb ki kell fizetni a másik felet törvényileg ?


2011. dec. 11. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs közös megegyezés, akkor bírósághoz lehet fordulni, a közös vagyon megszüntetéséért.
2011. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nincs semmiféle kifizetési kötelezettség!Az teljesen rajtuk áll hogy mit és mikor csinálnak.
2011. dec. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem értem a válaszod sajnos.


Lehet,hogy nem fogalmaztam érthetően ,azt szerettem volna kérdezni,hogy ha együtt örököl egy testvérpár egy házat,amin nyilván osztozni akarnak,akkor amelyik fél szeretné a másik felet kifizetni és a házat megtartani ,annak mennyi idő áll rendelkezésre,hogy kifizesse a másik felet megillető részt?


Belefér az,hogy mi egy év múlva tudjuk csak megfizetni a másik fél részét,vagy pedig muszáj azonnal rendeznünk?

2011. dec. 11. 23:01
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Ti vagytok a testvérek, miért minket kérdezel?

Kérdezd meg a tesódat ráér-e neki, ha 1 év múlva fizeted ki. Ha húzza a száját, akkor érvelj azzal, hogy

1. nem tudnátok most eladni a házat, mert pang a piac

2. ha el is adnátok jóval az értéke alatt tudnátok csak


Ha tovább húzza a száját, akkor hirdessétek meg eladásra... úgyse lesz rá vevő 1 évig biztos nem, addig meg összegyűjtöd a pénzt. De az mondjuk elég kiábrándító, ha ebben nem tudtok egyetértésre jutni.

2011. dec. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez közös megegyezésen múlik. Ha testvérpár, akinek fizetni kéne azt mondja, hogy márpedig neki most lenne szüksége a pénze, akkor perelhet, amiért nem akarjátok mondjuk eladni.

De a józan ész azt súgja, hogy az is kb. egy évbe telik. Szóval nincs megkötés, hogy mikor kell kifizetnetek, de ha nem léptek, akkor terelhető bírósági útra. És jogerős döntés után már lesz határidő.

2011. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A gond az ,hogy a másik fél alkoholista,munkanélküli,tehát nagyon sürgős lenne neki valószínű.


Amennyiben elkótyavetyélnénk a házat fillérekért,azt is el fogja szórni pillanatok alatt,ha vár egy évet és jó árat adunk a részéért,akkor azt is elszórja majd,maradandó dolog nem lesz belőle az biztos.

2011. dec. 11. 23:11
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
És ha részletekben fizetnétek ki?
2011. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha közösen örököltétek, akkor egyedül úgy se tudja eladni, szóval mondhatod, hogy eladhatja de csak x összegért (x=nevetségesen magas összeg a házért), és innentől már mehet a "meghirdettük de egy évig úgy se lesz rá vevő" terv.
2011. dec. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
Neked semmi közöd nincs hozzá,hogy ő mire költi el a pénzét,az NEM A TE PÉNZED!Ugyan ebben a helyzetben vagyok,csak a "másik" fél vagyok,igaz én nem vagyok sem alkoholista,sem munkanélküli,de önmagáért a per miatt nem pereskedtem,de most már nagyon az lesz.
2011. dec. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha alkoholista és munkanélküli a testvéred, akkor gondolom nincs is saját lakása/háza, hanem albérletben él. Egyezzetek meg, hogy amíg összeszeded a pénzt beköltözhet a házba és a rezsijét is te fizeted, viszont azt majd levonod a pénzből, amit adsz neki. Így ő jól jár most is, neked pedig lesz időd összeszedni a pénzt.
2011. dec. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!