Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj hogy foglalkozik a...

Miért baj hogy foglalkozik a szülő a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriában csak azt látom, hogy anyám idegesít beleszól a dolgaimba, nem enged el valahova,apám folyton megmondja mit csináljak...stb.

Ez is a törődés egy fajtája szerintem, mivel nekem még ennyi sem jutott.


2011. dec. 15. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Mert mindennek van egészséges határa.

El is lehet hanyagolni, mint a te esetedben, de túlzásba is lehet esni.

2011. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
A közép utat kell megtalálni, az sem jó ha egyáltalán nem hagyunk mozgás teret a gyerekünknek de az sem ha teljesen elhanyagoljuk.
2011. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem törödés, ha valaki beleszól.

Nekem mindig szuper kapcsolatom volt(van) Anyuval, így látom, minek kellene normálisnak lennie.

Azért igen nagy különbség van aközött, hogy:

"Segítség, anyám elolvassa a naplómat!" és "Segítség, Anyuval főzöcskézés közben jót beszélgettünk!"

2011. dec. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%

Teljesen értelmetlen a kérdésed..

Nyilvánvalóan nem baj, ha a szülő foglalkozik a gyerekével. De a foglalkozás nem mindig építő, jó szándékú.

2011. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mert aki ide ír ilyeneket,általában kamasz.A kamasznak az a dolga,h lázadjon,ha apuka/anyuka tótágast áll,és mindent megtesz a gyerekért,akkor sem lesz jó(tudom,saját tapasztalat)10 év múlva az ide író fiatalok többsége rájön,h a szülei jót akartak,csak nem úgy,ahogy ő akarta...De most még abban az életszakaszban vannak,mikor a határaikat próbálgatják,és ilyenkor fájni tud ám,ha korlátok közé szorítják őket...
2011. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem baj, csak nem mindegy, hogyan, és milyen szinten, mennyi idős korban. Valamilyen szinten a gyereknek is kell egy kis magánélet ( mármint apróbb titkok,ilyenek) Pl. 24 éves vagyok, 1 éves a lányom, de anyám mindig mindent jobban tud,mit kellene már csinálni a gyereknek, ilyenek. Én szeretném megtanítani, mi a tisztelet, szeretet, de mindkét fél kell ahhoz, hogy igazán jó legyen a kapcsolat köztük. Anyósom a szomszédban lakik, de soha nem magyaráz, nem oktat ki, csak elmondja, neki mi a véleménye, tanácsot próbál adni. Mindíg hozzáteszi, hogy ez csak az ő véleménye.
2011. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!