Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magam ezen?...

Hogyan tegyem túl magam ezen? Nektek ez, hogy esne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bocsi, ha egy kicsit hosszú lesz.

Nos a helyzet az, hogy született egy kisbabám. 20 éves vagyok, nem terveztük a párommal. Mikor 4 hónapos terhes voltam, szétmentünk. Felelőtlenek voltunk, már belátom. Nem akartam megtartani a babát, de későn jöttem rá, hogy várandós vagyok, az abortusz már nem jöhetett szóba. Ezután pánikba estem, nem tudtam kinek szólhatnék, féltem. Édesanyám meghalt. Apámmal és a hugommal élek együtt. Él még a nagymamám és vannak még más rokonaim, akik sokat segítettek nekünk mióta meghalt anyukám, de "csak" anyagilag. Felületesen ismernek engem és a hugom. Tipikusan olyan emberek akik szerint pénzzel mindent el lehet intézni. Egyszóval nem tudtam bennük megbízni, a lelkivilágunk, az h mi van velünk, hogy dolgoztuk fel anyukánk elvesztését, sosem értekelte őket. Ezért 6 hónapos koromig titkoltam a terhességemet. Persze orvoshoz és védőnőhöz is jártam. Csak a hugom tudott erről. Végül leküzdöttem a félelmem és elmondtam apukámnak. Egész jól fogatta. (mostmár imádja az unokáját, nagyon sokat segít nekem)de a többi rokonom teljesen elfordult tőlem. Olyanokat mondtak, hogy adjam örökbe a gyereket és váljak le apámékról majd ők fizetnek nekem lakást, stb. De ha nem adom örökbe, halott vagyok a szemükben. (szó szerint ezt mondták) Nagyon rosszul esik ez nekem. Mert, lehet h nem tudnak rólm sokat, h miken mentem keresztül, de szerettek engem a maguk módján és én is őket. Azért nem szóltam rögtön, mert én magam is örökbe akartam adni. És egyedül akartam volna átmenni azon a tortúrán. Nem akartam, hogy sajnáljanak és szégyelltem is h ilyet akarok tenni.Még magam előtt is. De aztán ugye megváltozott a vélemyénem az idő múlásával. Bocsánatot kértem tőlük, de senkit nem érdekel. Ha meglátnak az utcán elfordulnak, nem köszönnek vissza. A keresztanyám mellettem állt mikor elmondtam h terhes vagyok, nem haragudott h nem szóltam. Pár héttel később ő is "kitagadott". Most, hogy megszületett a babám, boldog vagyok. Nagyon jól megvagyunk most így négyen, összetartunk, ha már így alakult. Egyáltalán nem bánom, hogy megtartottam a gyermekemet, de nagyon fáj, hogy a többiek így viselkednek. Szerintetek változhat ez még?

Bocsi, ha kicsit zavaros lett, a válaszokat előre is köszönöm.


2011. dec. 15. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne törődj velük!

Gratulálok!koncentrálj a babádra!

2011. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
most komolyan, mi közük van hozzá? 20 éves vagy, azt csinálsz amit akarsz
2011. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Őszintén. Akarsz te ilyen "rokonokat"? Mikor bajban voltál, egytől egyig elfordultak tőled. Valószínű, hogyha talpra állsz, munkád lesz, esetleg párod, aki elfogad a gyermekeddel együtt, akkor visszaszállingósnak hozzád.
2011. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen rokonok nem kellenek! Lesz majd párod, fogsz kapni az élettől egy új lehetőséget. Örülj az apukádnak, a hugodnak és a babának. Nem véletlenül kaptad ezt a kislelket, ő segíteni jött, anyukád helyett kaptad. A rokonok meg majd látják milyen gyönyörű a babád, milyen édes és megváltoznak. Egy anya nem dobja el a gyerekét, mit is csinálna nélküled, hogy fájna neki... soha el ne mond neki hogy örökbe akartad adni, nagyon fájnak neki.
2011. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!