Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólsz hozzá, hogy nők...

Mit szólsz hozzá, hogy nők Magyarországon 28 évesen vállalják az első gyereket?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 15:28
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
81%
szerintem teljesen korrekt. én sem fogok előbb szülni, pedig évek óta férjnél vagyok már, de sajnos az anyagi helyzet ma Magyarországon kritikán aluli az átlag emberkék számára, tehát ha kellő felelősségtudattal rendelkezik egy pár, biztos nem fog pusztán gyerek utána vágyból a nagy semmibe szülni. előbb az anyagi hátteret kell a tőlünk telhető legjobban biztosítani.....addig pofa be van, nem gyerekvállalás. 27/nő
2011. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen reális ez a kor. Eleve a nők is többet és tovább tanulnak mint régen és többet dolgoznak. Addigra legalább beérnek és tapasztaltabbak lesznek. A barátnőm pl. 33 évesen sem találta meg az igazit, akkor így hogy szüljön gyereket?
2011. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
85%

:D Én is 28évesen szültem. Nem szólok semmit, nem vagyok öreg még :D

Sőt...szülök majd még kettőt, (hogy legyenek testvérei a lányomnak) pedig nem leszek már fiatalabb

2011. dec. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim válasza:
88%
Ez nem egy reális szám. Mivel ez egy átlag, és mint tudjuk van egy népcsoport akik már 16 évesen elkezdik a purgyéik gyártását, ők kicsit elhúzzák ezt a számot. Szerintem még később vállalnak a Magyar nők gyereket, egy olyan 30-32-t mondanék. Nagyon sok ismerősöm van aki 33-34 évesen szülték meg első gyereküket.
2011. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
82%
Semmit,én 30évesen szültem a kislányom.
2011. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
81%
én is 28 évesen szültem az elsőt, a másodikat pedig most fogom 31 évesen - előtte tanultam, albérletben laktam, karriert építettem, hogy ne kelljen hó közepén azon gondolkodni, miből veszek a gyereknek pelenkát - ez a felelős gyerekvállalás, nem az, ha valaki tizenévesen a semmibe (vagy a nagyszülőknek) szül
2011. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
88%
Azokban az országokban, ahol a nők nagy része felsőfokú végzettséget szeretne, ott az első gyerek inkább a harmichoz, mint a húszhoz közel születik meg. El kell végezni az iskolákat, és párt is kell találni, mert férfi is kell a gyerekhez.
2011. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
66%
Én 27 vagyok ,de van már 2 gyerekem /többet nem szeretnék/ sosem szerettem volna későn szülni.
2011. dec. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
79%

Most ez rosszallás akar lenni?


És az okokat nem firtatod?

Nyilván a legtöbb nő 30-hoz közeledve már szívből vágyik babára, családra, de ez önmagában még nem elég. A szülővé válás a felelősségteljes gondolkodással kellene kezdődjön, legyen pl. elkötelezett apajelölt, (biztos) munka, megfelelő bevétel, fedél a gyerek feje fölött.

Örüljön az, akinek ez már a húszas évei elejére megadatik, de azért sajnos nem ez a jellemző.

2011. dec. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
50%

Igen, ez valóban nem reális szám.

Épp ezért én nem is alkotok véleményt, mert így lehetetlen.

Szerintem 25 éves korban ideális ez.

Azt tartom felháborítónak, amikor azok a nők, akik későn szülnek leszólják a fiatal anyákat (22-26 éves anyákra gondolok),csak mert nekik erre nem volt lehetőségük hamarabb.

2011. dec. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!