Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elfogadtatni a...

Hogyan tudnám elfogadtatni a párommal, hogy nekem nem lesz jogosítványom?

Figyelt kérdés
Nagyon jól tudja, hogy már többször nekifutottam, de sajnos nem sikerült, mégis mindig felhozza (elég bántó stílusban), hogy igazán megcsinálhatnám már. Az elméleti résszel semmi baj sincs, de vezetni nem tudok. Például nem tudom felbecsülni a távolságokat sokszor még utasként is félek.
2011. dec. 16. 12:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
23%
nő vagy férfi vagy?
2011. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én pont ezek miatt mint te meg sem próbáltam megszerezni a jogsit. Csak azért, hogy az első alkalommal balesetet okozzak, vagy szenvedjek teljesen felesleges. Próbáld meg elmagyarázni a párodnak, hogy miért is lenne jó ha lenne jogositványod, és utána bajod esne egy balesetben, mivel nem vagy jó soför.
2011. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Egyszerüen közöld vele hogy te nem szeretnél vezetni és kész. Akkor legalább nem hozza fel töbször.
2011. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem mindenki jó sofőr. Nem is tudja mindenki megszerezni a jogosítvány, de van akinek valahogy kínkeservesen sikerül, és az első alkalommal belfut egy balesetbe (pl. egy körforgalomban rosszul méri fel a másik autó távolságát és kimegy elé)

Ha úgy érzed, nem menne, akkor nem is szabad erőltetni, mert a pszichés állapot is befolyással van a vezető teljesítményére.

2011. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nem szerzek jogosítványt, ennyi
2011. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Annyiban igaza van, hogy már több jó állásról ezért maradtam le, de el kell fogadnom, hogy ez van. Eleinte még küzdöttem, de az oktatók is megerősítették, hogy valószínűleg soha nem tudnék biztonságosan vezetni, ezért fel is adtam a kísérletezgetést.

Csak az a bosszantó, hogy mindezeket tudva, mégis mindig megkeresi a módját, hogy megbántson vele.

31/N

2011. dec. 16. 13:18
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nem érzed magad biztonságban a volán mögött, akkor nem érdemes próbálkozni. Hiába szerzed meg a jogsidat, ha utána meg nem mered majd elvezetni a kocsit sehova. Van ilyen ember, ne aggódj, nem te vagy az egyetlen. :)

Az meg, hogy a párod emiatt oltogat, nem szép dolog. Mondd meg neki, hogy ez a te dolgod, nem az övé, semmi köze hozzá, lényegében. Ugye nem ő finanszírozza?

2011. dec. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

anyám ugyanúgy nem tudta a te korodban megcsinálni 55 évesen elsőre átment


de annyit azért mondanék, hogy örülök, hogy vannak ilyen emberek is mint te, akik tudják, hogy nem szabad volán mögé ülniük és nem is teszik...ellentétben a sok száguldó idiótával

2011. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne aggódj ez miatt, és ne foglalkozz a pároddal, bár nagyon sajnálatos, hogy ennyire erőszakos ebben a témába.

Kerek perec mond meg neki, hogy nem és kész!!!

Egyébként itt vagyok én is, megszereztem a jogsit, lassan 10 éve, ebből kb. háromszor próbáltam meg vezetni, de félek, és úgy döntöttem, hogy nem fogok többet kísérletezgetni. Nem megy, nem megy....talán mutasd meg ezt a kérdésed a párodnak!? :-)

2011. dec. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A ma 13:29 hozzászólóval egyetértek. Valóban nagyon jó dolog, hogy rájöttél, hogy nem neked való a vezetés. Amit viszont még hozzátennék, hogy vannak olyan helyzetek is, amikor pont nem a száguldozó idióták miatt történnek a balesetek, hanem a bizonytalan vezetőktől, akik félnek, nem is tudják, hova mennek, vagy épp azt, hogy egy bizonyos helyzetben mit csiáljanak. Hirtelen adódik, tegyük fel egy krízishelyzet, amire a pillanat töredéke alatt kell reagálni és a mögöttük-előttük-mellettük haladó meg hirtelen szembesül a (bocsánat a kifejezésért) "Mazsola" - nem mindig jó - reakciójával. Szóval a párod miatt ne rakd le a jogsit.

Inkább nézz másik pasi után, minthogy az életedet (vagy épp másokét) kockáztasd. (Ez már csak az irónia kedvéért) :)

2011. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!