Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagynéném az idegeimre...

A nagynéném az idegeimre megy. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Már régebben sem bírtam, de mivel ritkán találkoztunk, kedves voltam vele. Tele van pénzzel, amit tisztességtelen úton szerzett (és folyamatosan csinálja is, több 10 milliókról van szó). Eddig is, mikor találkoztunk az első kérdése az volt, hogy mennyi a fizetésem, nem az, hogy hogy vagyok. Most jogtalanul követeli rajtam a saját tulajdonomban lévő lakás egyharmadát. Miután közöltem vele, hogy felejtős a dolog, azóta a hátam mögött hazudozik rólam, és a családtagjaimat is folyamatosan bántja (szavakkal, de elég durván). Az állapotos húgomnak azt kívánta, hogy a gyermeke legyen sírós, hogy ne tudjon pihenni, és megkérdezte, miért nem vetette el, mert úgysem tudja felnevelni, mivel neki nincs annyi pénze...Az anyámat mindenféle tanulatlannak elmondja (neki érettségije van), és csodálkozik, h én kitől örököltem az eszemet, h komoly végzettségem van, és hogy nem haltam éhen az egyetemi évek alatt...és még sorolhatnám. Szerencsére több száz km-re lakik tőlem, még így is megkeseríti az életem, és a közelében élő családtagjaimét szintén.
2009. máj. 18. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
keresd meg azt a pontot az életében, ami érzékenyen érinti, és hozakodj elő vele minél többször, persze írtó kedvesen.
2009. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül szükséges bármilyen kapcsolatban lenned vele? lehet valakit levegőnek nézni.
2009. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Két dolgot tehettek.

Az egyik, hogy, ne foglalkozzatok vele. A jelek szerint nem csak irígy, de rossz indulatú is. Szerencsére messze lakik, és nem tud átfutni hozzátok "pongyolában".

Ha fel sem vegyétek amiket mond, vagy visszahallatok, lehet, hogy több borsot törtök így az orra alá, mint gondolnátok. Csak legyintsetek, és intézzétek el azzal, hogy bolond, dilis vénlány, akire még a szót is kár pazarolni. (A jelek szerint a pénz nem boldogít(ja)...)


A másik taktika, a támadás, mert az a legjobb védekezés. Bár, ez sem fog sok jót szülni, ha ebben az acsarkodásban leli örömét.


Szerintem ne foglalkozzatok vele! Minden jót!

Üdv!

2009. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors és hasznos válaszokat!
2009. máj. 18. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha veletek ilyen, akkor bemutatkozott már másoknak is. Egyáltalán nem biztos, hogy mások nem röhögik ki a háta mögött az ilyen embert. (Nekem anyám ilyen, két utcával arrébb lakik, de szó szerint legyintenek az emberek, ha meglátják.)

az egyik megoldás tényleg az, hogy nem törődsz vele. Én a helyedben még azokon a ritka alkalmakon is, mikor összefutsz vele, mosolyognék szép széleset. Ha azt kérdi, mennyit keresel, azt kell mondani, hogy amennyit tisztességes ember tisztességes munka árán keresni tud. Éreztessétek vele, hogy bár vérrokon, de számotokra idegen ember, nem tartozik közétek, levegőnek nézitek.

Az ilyen azért teszi, amit tesz, hogy vele foglalkozzanak, ő legyen a figyelem középpontjában. Ha levegőnek nézik, az neki a legrosszabb.

2009. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg előbb-utóbb megunja, ha levegőnek nézitek.
2009. máj. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen nektek is!
2009. máj. 18. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!