Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám 4 hónapja meghalt....

Apukám 4 hónapja meghalt. Anyukám szépen rendben tartja a sirt, de a nagynéném (Apukám nővére) mindig elronditja. Mondhatom neki, hogy ne szóljon bele?

Figyelt kérdés
Anyukám tényleg szépen rendben tartja a sirt. Hetente többször is kimegy. Szép, friss virág van rajta mindig és nincs túlzsúfolva. Erre jön a nagynéném és olyanokat csinál, ami szerintem izléstelen. Pl. a virágot nem csokorban teszi a vázába, hanem szálanként bedugja a földbe. De nem gyökeres virág, hanem vágott. Vagy pl. muslátlit rak a vázába. Ez nem oda való. Lehet kiültetni, de nem lehet a vázába rakni. Amikor meg szóltunk neki azt mondta, hogy van joga hozzá, mert a testvéri kötelék erősebb a háztastársinál. Persze, amikor el kellett temetni Apukámat, nem kérdezte meg, hogy van-e pénzünk és segitsen-e valamit a nagy testvári kötelékével. Anyukám nem szól, de tudom, hogy rosszul esik neki. Szóllhatok én a nagynénémnek, hogy vegyen vissza magából és ha majd meghal a saját férje, ott rendezkedjen és itt fogadja el, hogy mi ilyen egyszerűen akarjuk és ne zsúfolja tele izléstelenül a sirt?
2008. okt. 31. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp rosszul gondolja, mert a legnagyobb kötelék egy emberhez, az a házastárs. Legalábbis ez lenne a normális. Szerintem nyugodtan szólhatsz, de mindenképp óvatosan, nem nekitámadva. Ha nekitapadsz, hogy vegyen vissza magából, biztos még egy lapáttal rátesz. Ha eleve így áll hozzá, akkor nem sok esélyed van rá, hogy változtat. De hátha. Csak őszintén és mindenképp azt kell éreznie, hogy tudod, mennyire jót akar. Kicsit túlzásba is viheted a dícséretet, lehet, hogy így jobban megenyhül. Próbáld megérteni őt is, nem tudhatod, hogy mit szeretett volna megtenni, amit már nem tehet meg többet. Kompromisszumot kell vele kötni, együtt megbeszélni, ha ez zavar titeket. Én ezt tenném.
2008. okt. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Én anyukàmtol külön élek,nem is tartom vele a kapcsolatot,de amikor apukàm sirjàra kivittem viràgot,màsnap màr édesanyàm lelökte.

Rosszul esett.Mert lehet hogy a hàzastàrs a lekerösebb köteléàk,de az nem jelenti azt hogy nekem nincs jogom hozzà.

Egy halott körül meg nem illik rivalizàlni,versenyezni,de ha nem is versenyröl van szo akor sem szabad veszekedést kezdeményezni.

Lehet hogy nektek nem tetszik ahogy a sira viràgot tesz,de lehet szegény édesapàd örömmel veszi,bàrhogyis van ledugva az a viràg.

4 honap nem hosszu idö.valoszinü még ti is érzékenyebbek vagytok ,ezért is bàntott meg a dolog,de hidd el.bàrhogyis n ledugva az a viràg,még mindig jobb igy,mint ha sehogyse lenne..

Egy sirt màr akàrhogy rendeztek be,az màr sokmindenenen nem vàltoztat sajnos...

Lehet beszélni a nagynénéddel,de ne hirtelen nyomàssal,inkàbb csak mond neki hogy mehetnétek egy nap együtt,és amikor együtt mentek,akkor te szolhatsz finoman,hogy azok a vàgott viràgok jobban mutatnak a vàzàba!

2008. nov. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom milyen viszonyban volt apukád a nővérével. Ha nagyon jó volt köztük a testvéri kapcsolat,(amit kétlek, abból kifolyólag, hogy a temetésbe bele sem akart szállni anyagilag) akkor lehet, hogy a nagynéni nem tudja feldolgozni az öccse elvesztését, és kicsit megzakkant, ami ilyen formában jön ki belőle. De az is lehet, hogy a nagynéni nem kedveli anyukádat, vagy őt okolja apukád halála miatt, és így akarja "megkeseríteni" a gyászát. Az előttem szólónak igaza van, ha dühös is vagy amiatt, ahogy a nagynéni ízléstelenül rendezi a sírt, próbálj higgadtan beszélni vele, hogy hagyjon fel ezzel. Kitartás!
2008. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj azért amit írok,de szerintem nem kéne szólj mert még túl friss a fájdalom,ha eldobná a ti virágaitokat vagy ilyesmi,akkor igen,de amíg csak az ízléstelenségével zavar,hagyd békén,elmúlik neki,az anyagiakat nem érdemes már felhánytorgatni.Ilyenkor halottak napja körül lehet látni a sok buzgó embert aki egész évben arra sem dugja az orrát,most meg serénykedik.Az a szégyen és megszólnivaló
2008. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az eltávozottat nagyon bántaná ez a torzsalkodás, ha tudna róla. A virágok elrendezésénél fontosabb lenne számára, hogy szeretettel gondoltok rá - RÁ, és nem az egymás közti rivalizáslásra.

A házastársi és a testvéri kapcsolatot pedig erősségében nem lehet "versenyeztetni", mert más jellegűek.

Szerintem a nagynéni felületes lehet - ha a gyakorlatban és a bukszakinyitásban nem nyilvánult meg a testvéri szeretet - és én úgy gondolom, ha ráhagyjátok, pár hónap után lehet, csökken a buzgósága a sír rendezését illetően. Viszont ha szóltok neki, vagy _feltűnően_ átrendezitek a "művét", annál jobban fogja csinálni.

A kapcsolatotok rendezése, valahogy némi "oldott" hanguat teremtése segíthet. De ehhez szeretet kell, és nem neheztelés. Lehet, a közös emlékezés Apukádra, ah bezsélgettek róla, és akkor talán ki fog jönni, mennyire fáj neki a testvére elvesztése. Próbáljatok együtt sírni, és az emlékeken együtt nevetni - talán az segít.

2008. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Onnan támadj, ahonnan nem gondolná:

Édesanyád és ő rakják össze azt, amijük van, és együtt rakják rendbe a sírt. Ne egymás után, egymást rivalizálva. Akkor ész érvekkel mindketten meggyőzhetőek, hogy a vágott virág szép lesz a vázában, a muskátli a földbe, és mindenki hozzárakhatja azt, amit ő gondol. Így a sír egyszer lesz rendbe téve, de akkor teljesen jól.

Én biztos, hogy ezt csinálnám ebben a helyzetben.

2008. nov. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a nagynénédnek ugyanannyi joga van a sír körül tenni-venni, mint az anyukádnak. Végül is ő a testvére. Gondolom neked nincs testvéred, ezért ezt nem értheted.
2008. nov. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne szólj bele, kár ezen vitatkozni. Ami szerintetek gusztustalan az a nagynénédtől szivből jön, és igy fejezi ki a gyászát. Neki is joga van látogatni apukád sirját, és nem mondhatjátok neki azt, hogy gusztustalan, ahogy feldisziti a sirt, mivel ezzel őt sértenéd meg. Az egészből nem kéne nagy ügyet csinálni. Gondolj arra, hogy apukád se akarja, hogy ezen veszekedjen a család.
2008. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

ajj ne mindenkinek siros problémája van:(:( én a családi kötelék miatt tűröm mik történnek de nekem is kezd elegem lenni... legzsívesebben a földbe döngölném őket, anyagilag kihasználtak minket a nagymama temetésén mert nem nekünk kellett volna eltemetni. és mi is hoztuk rendbe a sirt és még mesélhetnék mik történtek...


Visszatérve ha ennyire fáj elmondhatod anyukádnak h tegyetek valamit és hátha együtt sikerült meggyőznötök... én is legszivesebben lecseszném rokonaim h rohadjatok meg ti szemetek (mennyi mindent kezdhettünk volna azzal a 200 000 fttal:( ), de édesanyám még nyel... pedig én is látom rajta mennyire rosszul esik neki... de próbálom én is rábeszélni, de úgygondolja legalább ennyi maradjon a csakládból.

2008. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Mondd meg a nénédnek, hogy anyukád és apukád amikor közösen jártak a temibe, akkor kiderítették egymásról kinek melyik sír tetszett...és ezért anyukád így csinálja meg,mert igazából ők ismerték egymás kívánságát, igényét és az alapján van gondozva..plusz mondd meg a nénédnek, hogy anyukádnak fájdalmat okoz,amikor nem olyannak látja a rendet, ahogy apukáddal elképzelték.
2008. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!