Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vegyek karácsonyra a...

Mit vegyek karácsonyra a szüleimnek? és a nővéremnek?

Figyelt kérdés

kisebb koromba próbáltam csinálni nekik valamit,pl egy rajzot,vagy ilyeneket,de végül úgyis mindig kidobták

most meg 13 évesen szerintem illene vennem nekik valami normális dolgot is

de alig van pénzem,és nekem nem is adnak,akkor miból vegyek nekik és mit??

ráadásul most nagy nehezen összegyűjtöttem kb 3-4 hónap alatt 3000 Ft-ot,és ezt eleinte magamra gyűjtöttem (szóval ha kinézek egy normális ruhát pl és anyámék nem akarják megvenni,akkor azt meg tudjam magamnak venni,meg körömlakk,és ilyen cuccok amiket tőlük úgyse kapok soha)

akkor most mit csináljak?


2011. dec. 18. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Semmit. Én se veszek idén semmit, ötletem sincs, kérdeztem őket, szükségük sincs semmi különlegesre. Fölöslgesen meg minek szórjuk akkor a pénzt? Inkább segíts a takarításban-fadíszítésben-főzésben-sütésben. Többet ér, mint valami ezredik kacat.
2011. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Én anyukámnak egy aranyos bögrét vettem,mert szeret kávézni. De én már most odaadtam neki, majdnem sírt olyan boldog volt.

18/L

2011. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress utána az interneten egy egyszerű muffin receptnek. (Nem muszáj, hogy karácsonyi muffin legyen, lehet egyszerű sima csokis.) Gondolom kaptál még mikulásra csokit (ha van olyan ehetetlen mikulásod még akkor azt is dobd bele a lecsóba, akarom mondani a muffinba) A hozzávalókat szerintem otthon meg fogod találni a konyhában.

Muffin papír kell csak pl.:szívecskés, pont ma láttam a Sparban 150Ft, de lehet egyszerű fehér is, de akár karácsonyos is. (Így csak a muffin papír kerül pénzedbe.) Szentestekor a vacsora után pedig felszolgálhatod ezzel Boldog Karácsonyt kívánva a többieknek, és megteremtheted a hangulatot az ajándékozás megkezdéséhez.

Szerintem nagyon jó ötlet, költséghatékony, és saját készítésű ;)

Megmarad a pénzed, hozzájárultál a vacsihoz, ajándékot is adtál, és mutathatod, hogy kezdesz felnőni, és a konyhában is feltalálod magad ;)

[link]

Remélem segítettem ;)

2011. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Süthető gyurmából díszek. Kartonból, akármiből angyalka, pingpongladba fejjel:) Gyöngyfűzéssel karkötő, nyaklánc, gyűrű. Hobbiboltban mindenféle hozzávalókat be lehet szerezni.

Annyi szép dolgot lehet csinálni. Venned nem kell ha nincs pénzed. De amúgy meg ajándékboltok tele vannak kis hülyeséggekkel, ami karácsonyra megfelel.

2011. dec. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szedj össze a konyhából, lakásból dolgokat és írj melléjük cetlit és egyenként csomagold be:

Méz- mindig édes legyen az életetek.

Mágnes- hogy soha ne múljon el a vonzódás.

Tea- amikor túl sokat ettetek, könnyítse a gyomrot.

Csoki- mert megérdemlitek.

Gyertya- relaxálni, amikor fáradtak vagytok a fürdőszobába....

Kávé- reggelire...

Erős Pista- hogy mindig erősek legyetek mindenhez.

Fűszerek- hogy megfűszerezzétek az életeteket.

S ehhez bármi, amit még ki tudsz találni és hozzá egy frappáns mondat.

2011. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mi lenne ha most olyasvalamit csinálnál amit nem dobnak ki?

naptárat, képkeretet díszítve, nővérednek ékszert csinálnál?

vagy ami a legjobb, utalványokat. nem ruha vagy vásárlási utalványt, hanem olyanokat hogy "mosogatás", "porszívózás", nővérednek lehet poénosakat is mint pl "falazás", "kimentés a pácból", "csajos este".. stb. :)))

2011. dec. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)


utolsó: az jó lenne,csak mondjuk a nővérem utál,úgyhogy nem hiszem,hogy akarna velem csajos estét tartani :/

2011. dec. 19. 07:08
 8/8 anonim ***** válasza:
én is valami kisebb, személyesebb ajándékra gondolok. névreszóló bögre, karkötő, telefontok... ezek már 500 és 1000 forint között kaphatók és nagyon aranyosak. én örülnék ilyennek. mi a párommal szintén nem vagyunk eleresztve jelenleg, úgyhogy 8 embernek ugyanazt vettük. illatszercsomagot 750 ft értékben, plusz négy gyerekre összesen 12000-ért játékot. Volt akinek nem vettünk semmit, mert pénzt kért kölcsön, még vissza se kaptuk ... így nem tudok neki venni semmit, illetve apukámnak már van egy parfüm, amit odaadunk. Így apróságokkal ugyan, de mindenkinek tudunk valamit ajándékozni. szerintem te is kövesd ezt az irányelvet. :) sok sikert! plusz a karácsony nem az ajándékozásról kell, hogy szóljon, a szüleidnek elég ajándék lesz szerintem, ha mondjuk segítesz nekik a konyhában, vagy sütsz valami finomságot :)
2011. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!