Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na "nincs ajándékozás",...

Na "nincs ajándékozás", tényleg ne vigyek semmit?

Figyelt kérdés

Tavaly karácsonykor "anyósomékhoz" házi készítésű bonbont vittem meg egy üveg finom bort. Rossz vége lett, negyed óra "vitatkozás" után fogadta el az ajándékot, mert "ő nem készült semmivel" (persze kaptam az előtt egy csomó mindent és a nyaralásunkat is ők állták a párommal). Aztán a fejemhez vágta, hogy míg nincs "saját keresetem" addig neki ne vásároljak (egyébként a saját pénzemből, ösztöndíjból vásároltam).

Mindegy. Megemésztettem, eltelt 1 év, idén én vagyok hivatalos a karácsonyi vacsorára, de nem merek vinni semmit, mert nem akarom hallgatni az esti cirkuszt. Pedig lenne egy csomó vagány ötletem, hogy mit vihetnék. Nagyon szeretek ajándékozni, magáért az örömért amivel jár a kibontás, meg az az érzés....de nem így....

Tényleg ne vigyek nekik semmit? A páromnak meg a húgának vásároltam.



21-L



2011. dec. 19. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
egy üveg borért csak nem sértődnek meg, ha az ember vacsorára hivatalos akkor mindig visz valamit függetlenül a karácsonytól. mondd meg a párodnak hogy mondja meg a szüleinek hogy te márpedig vinni fogsz valamit, és állítsa le őket ha hőbölögnek.
2011. dec. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha nagyon akarsz valamit akkor csinálj valami alap sütit az csak nem lesz probléma.... (egyébként nagyon tuti lehetett a házi készítésű bonbon)
2011. dec. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi:)

Tuti volt, meg vagány hóemberes süteményes dobozba tettem, olyan volt amilyen ajándékot még soha nem adtam senkinek. Persze ami az ajándékozás után jött nem kívánom másnak, ott álltam lefagyva, se egy mosoly se egy kedves szó...

Idén nem akarom ezt, de üres kézzel odaállítani meg bunkóság. Tavaly is csak egy üveg borról volt szó...:-S

2011. dec. 19. 15:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem épp az a bunkó paraszt aki így karácsony idején(karácsonykor és az azt közvetlen megelőző napokban) úgy állít oda valakihez vendégségbe,hogy üreskézzel megy.
2011. dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A párodnak mondd meg, azaz kérd meg, ha elkezdenek támadni, akkor segítsen neked megmagyarázni nekik, hogy nem ajándék ez, hanem illemből és szeretetből készítetted ezt. Nem is ajándékba, hanem köszönet jeléül, hogy megvendégelnek titeket.

Akár már előre is bejelentheti a párod, hogy ez lesz, elkerülve a balhét. Mondjátok, hogy magatoknak is megcsináltátok volna, osztozni pedig szerettek.

2011. dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
vigyél valami kis apróságot, és úgy add oda, hogy szigorúan NEM karácsonyra kapják, hanem csak és kizárólag a vacsorameghívásért, hiszen akkor is szokás vinni valamit, ebbe már csak nem tudnak belekötni :)
2011. dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ok, és mit találjak ki, hogy ne legyen "ajándék", de legyen valami??? :-S
2011. dec. 19. 15:21
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm:) nehéz ilyen szülőkkel:D
2011. dec. 19. 15:23
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

En biztosan nem vinnék semmit. Ha így viselkedtek tavaly, akkor ne vegyél semmit. Vegyél a párodnak ajándékot és add át négyszemkozt.


25 N

2011. dec. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Mielőtt elmentek egy óvatlan pillanatban mikor nem figyelnek tedd a fa alá, vagy ha nem szenteste mentek akkor dugd el valahova. Pl Fürdőbe, bele a mosógép dobjába. És akkor a párod ír SMS-t elmeneteletek után, hogy most mi van, hogy a jézuska a mosógépbe viszi az ajándékot mostanában? Vagy valami hülyeséget. Én így szoktam. :D

23/N

2011. dec. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!