Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most bűnhődök azért, mert...

Most bűnhődök azért, mert "gonosz gondolataim" voltak-vannak?

Figyelt kérdés

Gyerekként mindig röhögtem egy velem egyidős lányon, aki olyan különc volt, hogy az már ciki. Míg mi csoportban voltunk lányok, ő mindig külön. Az is igaz, hogy nem nagyon akartunk vele játszani se oviban, se suliban, de nem is nagyon törte magát, hogy közénk jöjjön. Kamaszként sem láttam sokat, az a -zsíros haj, hajlott hát, könyváros- típus volt, mindig kibeszéltük a háta mögött, ez van. (szerintem a tinik többsége ilyen). Anyámnak is mondtam, aki ismerte pici korától, és mondta, hogy ne bántsam, mert megbűnhődök érte, de akkor is kiröhögtem. Elkönyveltem magamban, hogy biztos öreglány marad, lenézi majd mindenki. Ezeket az előzményeket le kellett írnom, hogy érteni lehessen a többit.

Mert középsuliba együtt felvételiztünk, ő megcsinálta, én nem. A dühtől alig láttam. Nem baj, nekem lett szakmám, gondoltam, ő meg majd munka nélkül marad. Erre őt még egyetemre is felvették. Akkoriban tetszett nekem egy srác, akiről tudtam, hogy komoly, de hiába szereztem meg a címét, nem lett az egészből semmi. Erre összejött a szürkeegér-csajjal!!! Akkor már komolyabban gondolkodtam, egye fene, legyen szerencséje, hogy jár azzal a sráccal, gondoltam, nem tart soká. Ekkor kimentem külföldre dolgozni, majd meg gebedtem, lett egy párom, akiről kiderült, megcsal fűvel-fával, pedig nem tartottam magam olyan csúnyának, hogy másra fanyalodjon. Most 5 év után hazajöttem, már elegem lett, nem jött be a dolog, a családom is hiányzott nagyon. Tudom, nem ezzel kéne törődnöm, és gyerekesnek tűnik, de mikor megtudtam, mi lett a csajjal, akit mindig is lenéztem, kitört rajtam a bőgés. Férjez ment ahhoz a sráchoz, akiért odavoltam, diplomával szépen elhelyezkedett egy jó munkahelyen, összemelóztak egy házra valót, és most babáznak, olyan életet élnek, amiről én mindig is álmodtam, láttam is őket, és ragyogtak messziről, én meg forrtam. Én pedig itt állok a pár év keserűséggel, ami külföldön ért, se pasim, se pénzem, se családom, és közelítek a 30.hoz. Néha annyira elegem van... Azért vagyok ilyen szerencsétlen, mert megvetettem? Nem tehetek róla, de most még jobban felcsapott bennem az utálat, hogy neki minden sikerült. Hogy tudnék ezen változtatni?


2011. dec. 19. 17:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Nőjj fel!
2011. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
nem azért vagy ilyen szerencsétlen, mert megvetetted ezt a lányt. az alap természeted undorító. nem csoda hogy nincs senkid.
2011. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Mi lenne, ha végre nem utálkoznál? Ha mondjuk megtanulnál mosolyogni és örülni más ember sikerének?

Ez már egy lépés az öngyógyítás felé.

2011. dec. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Amíg te röhögcsétél a lányon tanulás helyett, addig ő szép csendben, halkan a könyvei felett tanult és felvételt is nyert a középiskolába, sőt ma már diplomája is van. Tudod azért, mert a SAJÁT életével foglalkozott és szerintem nem érdekelte ki mit gondol róla, mert tudta, hogy majd fordulni fog a kocka.

Én nem tudlak sajnálni, ha annyi eszed nem volt, hogy ne azzal foglalkozz más milyen, meg hogy néz ki, hanem azzal, ami a dolgod. Most megnézheted magad. Lehet lepontozni. :) Edd meg, amit kifőztél...

2011. dec. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, mint egy vígjáték a csúnyácska lányról, akit szekál a pompom lány. Talán azért jó az élete, mert amíg te azzal vagy elfoglalva, hogy ő milyen, ő a saját életével kezdett valamit.Miért mást utálsz a saját kudarcaidért?
2011. dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondolsz, hogy neki meg a gyerekkora volt mennyire rossz? Mert ugye azt tönkretettétek többek között ti is.

Hát, most végre neki is jó egy kicsit.

2011. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne az irigykedéssel foglalkozz, hanem magaddal. Sokkal előbbre fogsz jutni.
2011. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%
A következő életedben amikor csótány leszel ne g.ciskedj senkivel, mert az utánavalóban bélféregnek fogsz születni
2011. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
van következő élet?
2011. dec. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen.

Milyen érzés lehetett neki anno szerinted? Nem voltak barátai, mindenki leézte,piszkálta, kerülték...szörnyű így felnőni. Megérdemli a boldogságot végre.

Te pedig szégyelld magad a hozzáállásod miatt, és szerintem gondolkodj el azon, hogy talán nem véletlenül nincs senkid.

2011. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!