Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egyszer gyerekeim lesznek,...

Ha egyszer gyerekeim lesznek, akkor karácsonyozás helyett inkább valami programot fogok szervezni a családomnak. Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés
Ugyanis szerintem sokkalta nagyobb élmény közösen elmenni színházba,koncertre,élményfürdőbe, vagy moziba,mert ezek olyan élmények,amelyeket az ember nem felejt el egykönnyen,és sokkal értelmesebb,mint karácsony előtt rohanva az üzeleteket járni,és mindenkinek ész nélkül venni valamit-mert kell.
2011. dec. 20. 15:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
ezeket akár hétköznap is megteheted
2011. dec. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
szerintem rossz ötlet. élmény fürdőbe az év bármely napján elmehettek de karácsony csak egyszer van egy évben. és nekem amikor még ilyan 5-10 éves voltam nagyon jó volt hogy a karácsonyfa ott világított mi meg a családdal beszélgettünk.
2011. dec. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy nem rohangálsz boltról boltra, nem kell lemondani a karácsonyról.

A kettő dolog (rohangálás- és stresszmentesség és a karácsony nem egymást kizáró fogalmak.)

2011. dec. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
úgylátom,hogy a karácsony már csak az ajándékokról szól,és nem beszélgetésről stb
2011. dec. 20. 16:03
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
ezeket heti rendszerességgel is csinálhatod.
2011. dec. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
sok helyen valóban az idegesség időszaka. sokaknál tényleg az ajándékokról szól. engem megkérdeztek egyszer aszüleim, hogy mit választok: közös hétvége vagy ajándék a fa alá. Én a közös hétvégét választottam. szüleim elfoglaltak voltak, nem tudtak hétközben elvinni. sokszor hétvégén is dolgoztak. sosem felejtem el ezeket a hétvégéket. én támogatom.
2011. dec. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

Hát, akkor nálatok majd szóljon a beszélgetésről!


Hasonló okokból mi majdnem teljesen leállítottuk az ajándékozást, pedig keret lenne rá. De azért, hogy halálra idegeskedje magát mindenki, illetve kényszerből vásároljon...minek?

Fa van, ünnepi vacsora van (mértékkel, hogy azért se kelljen idegrohamot kapni). Ajándékot maximum gesztusértékűen veszünk egymásnak - már csak azért is, mert megvan minden, amire szükségünk van, ami vágyálom, az meg úgyis a megfizethetetlen kategória.


A boltokban stresszelés csak döntés kérdése, nem kötelező.

2011. dec. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
de nálunk ez a kényszerből vásárlás megy
2011. dec. 20. 16:14
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
Na nekem pont nem az ajándék jut eszembe, hanem a csillogás, a feldíszített ház, a fa,sok süti, együtt vagyunk, nem sietünk sehova stb. Egyszerűen a hangulat, hogy tudja ezt helyettesíteni bármi.
2011. dec. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom,hogy két véglet van: a nem veszünk semmit,és a megvesszük az x boxot,a plazmatévét,az mp4 lejátszót és a jóisten tudja mi mindent,amit csak a szerettünk elejtett egy szóval.


Nem ezt a két végletet kell szajkózni.Ez marhaság!

Hogy az ötletedre reagáljak: élményfürdőbe,koncertre,színházba el lehet menni hétköznapokon is,sőt,ezek inkább a szürke hétköznapok megszínesítésére valók.Szenteste a színészek,akik ott kényszerből -a munkájuk megtartása érdekében- játszanak,azok is szívesebben lennének a gyerekükkel,csak hát meg kell élni valamiből: a főnökük meg azt mondja nekik,ha nem akarnak szenteste színpadon lenni,akkor el lehet menni más munkát keresni.

Szóval szerintem a szenteste az egy olyan dolog,amit semmi más nem pótolhat: szenteste ha van is nyitva színház,a jegyár jóval drágább,mint egyébként(és egyébként se filléres dolog),pont azért,mert azt kell megfizetned pénzben,hogy a színész nem a családjával van,hanem neked,meg a többi nézőnek játszik.


Színházba minden egyéb napon el lehet menni,de ajándékozni,áhitatozni,meg örülni az együttlétnek,hogy a család összejött,igazán csak karácsonykor lehet.

2011. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!