Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bátyám nem dolgozik lassan 5...

Asdface kérdése:

Bátyám nem dolgozik lassan 5 éve, de nem is akar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ő 25 éves én 1,5 évvel fiatalabb. Neki csak 8 általánosa van és ezzel védekezik szinte mindig,hogy ennyivel nem adnak neki semmi munkát,hisz a diplomások is alig találnak munkát. Erre az a válaszom,hogy akkor téged tárt karokkal fogadnának,mert ők túlképzettek és nem is azért tanulnak 3x annyit,mint te,hogy az utcát söpörjék. Eleve rossz a hozzáállása. Ő egy kövér ember,aki egész nap a gépet nyomkodja,de még ott se keres munkát.Mondtam neki,ha egésznap ott ül előtte,akkor csinálhatna mondjuk telefonokra játékt,élőhátteret. Erre egy semmilyen válasszal szokott jönni. A szüleim nem nagyon aktivizálják magukat a témában. Volt 1-2 fellángolás,hogy ki lesz dobva ha nem dolgozik,de hát ki dobná ki a saját gyerekét ...

5-en vagyunk testvérek,nővérem már kirepült a fészekből. Már én is rég elmentem volna legszivesebben,de akkor a család is költözne egy kisebb lyukba,mivel a bátyám részét én adom haza. Őszintén szólva nem nagyon izgat,hogy mi lesz bátyámmal,de az egész családot csak hátráltatja,nem haladunk semerre és ő miatta.

Én is csak egy helyben toporgok...

Mondtam neki külföldöt is,de fosik. A gépet le fogom kódolni és egyre fokozatosan ellehetetlenítem, nekem kell kézbe venni az ő életét,mert ő sem fogja.

Tippek vagy vmi?


2011. dec. 21. 04:51
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Debreceniek vagyunk.
2011. dec. 21. 04:52
 2/19 A kérdező kommentje:
Mondtam neki menjen ilyen OKJ-s dologra még lehet fizetnének is máris lesz szakmája.
2011. dec. 21. 04:54
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A szuleid is hibasak. Ok is ulnek a hatsojukon, nem erdekli oket hogy mi lesz a jovoben. Ilyen emberekkle nem lehet mit csinalni, nem lehet rajtuk segiteni, mert ok sem akarjak magukat megsegiteni. Ha mar nem tanulsz, menj ki kulfoldre, kezdj el dolgozni a Te jovodert.
2011. dec. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Már nem azért, de 25 évesen nem gyerek. Adjatok ultimátumot (amit komolyan is vesztek és betartotok), hogy van 2 hónapja AKÁRMILYEN állást találni, ha nem megy akkor viszlát...álljon meg a saját lábán. Ennyire nem lehet valaki sza.r felnőtt "férfi" létére. Ha kirakjátok kicsit csak észbe kap.
2011. dec. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennél többet nem tudsz tenni érte, főleg úgy, hogy ő nem akarja! Szerintem a legnagyobb segítség, hogy nem segítesz, mert nem fog másként mozdulni. Ő is egy felnőtt ember, nem vagy felelős érte! Vállalja ő a tetteiért a felelősséget!
2011. dec. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
kidobná ki a saját gyerekét? képzeld van olyan! unokahugomnak betöltötte a 18at és tipli volt otthonról,mert tanulni nem akart, a sliból folyton lógot, otthon nem csinált semmit, mindig megszökött, lopot a szüleitől, és folyton részegeskedett
2011. dec. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyezzetek meg abban hogy ha X ideig nem talál munkát, akkor menesztitek a háztól. Durván hangzik, de hidd el, hogy ha normális akkor megjön az esze !!

Volt egy dettó ugyan ilyen rokonunk, aki nem akart dolgozni, de elvárta hogy eltartsák. Aztán amikor az utcán találta magát akkor megjött az esze, bocsánatot kért a szüleitől és talált is egy rendes jól fizető állást.


Szóval a normálisabbjának megjön az esze, ha meg nem, akkor az az ő baja. 25 éves, nem gyerek, ha tanulni nem tanult tovább akkor legalább valami tanfolyamot végezzen el.


Remélem megoldódik a probléma !;)

2011. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 feketepeter ***** válasza:
100%

Szerintem ne vállald magadra az ő problémáját, és ne fizesd ki helyette a részét. Segíteni csak annak szabad, aki önerejéből nem tud valamit megoldani.


A szükség nagy úr, az mindenkit ránevel a megoldásra.

2011. dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám ugyanilyen korú, és ugyanúgy nonstop a gép előtt ül. Csak ő diplomás. Én már elmentem otthonról, a szüleim egyelőre tűrnek, nem tudom mi lesz...

De ne haragudj, mi az, h te adod haza a bátyád részét? Meg van határozva, hogy 4 gyerek (mivel írod, nővéred nem él már ott) ad haza fejenként mondjuk 20 ezret? És mivel bátyád nem dolgozik, te fizeted az ő részét? Jól értelmezem? ez valami vicc?

2011. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
És mi lesz vele később? Miből lesz nyugdíja, egészségügyi ellátása? Ez sem érdekli?
2011. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!