Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elképzelni az...

Hogy lehet elképzelni az együttélést, amikor az egyik fél nyugdíjas lett, a másik nem? Vagy egyik dolgozik, másik nem?

Figyelt kérdés

Tekintve, hogy nekem 100 éves koromra sem lenne meg a szolgálati időm (tehát csak korhatár szerint mehetek majd el nyugdíjba)a páromnak meg mindig bejelentett munkaviszonya volt, és ahogy észrevettem, ha ő dolgozik én nem, vagy ha fordítva, tisztára felborul az életritmusunk, ami gyakran okoz kellemetlenséget, problémákat.

pl amikor én végeztem, éhes voltam és fáradt, a párommal meg ide-oda kellett mindig rohangálnom du-onként, magamra nem volt időm soha, amikor meg alkalmazkodott hozzám, tiszta nyűg volt, hogy nem csinálunk semmit, nem szól semmiről a kapcsolatunk.

nos én félek attól az időktől ha már ő nyugdíjas lesz öregen, akkor nekem még hátra lesz vagy 10 év amit dolgoznom kell, lehet unalmában be is csajozik majd.

elég jól tartja magát típus és vonzó most is.


valakinek tapasztalat?


2011. dec. 15. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha eddig nem csajozott, nyugdíjasként már nem nagyon fog. A félrelépegetést nem tartom szabadidős tevékenységnek, mert ugye nem azon múlik a dolog, hogy valaki ráér-e vagy sem. De ha mégis bekövetkezne a lehetetlen, akkor se érezd akkora tragédiának. Miért? no, íme egy adoma: Bemegy az öreg gyónni. "Nagy az én bűnöm, atyám, megcsaltam a feleségemet." mire az atya " a maga korában ez már nem bűn, inkább dicsőség".
2011. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó nagy bizalomra épülhetett a házasságod,ha már most aggódsz hogy a nyugdíjas férjed unalmában meg fog csalni téged...
2011. dec. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

akkor ne a megcsalást nézzük, hanem az életritmus felborulásából eredő problémákat.

másoknál milyen az ilyen?

2011. dec. 15. 11:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Basszus!

Irigylem a gondjaidat !!

2011. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ami problémám amúgy nyáron nálunk szinte vérremenő veszekedésbe, elhidegülésbe torkollott amúgy ez a csöppnyi gond....
2011. dec. 15. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:
A szomszéd bácsi 12 évvel ment hamarabb nyugdíjba, a néni tovább dolgozott, mert jól fizettek, amúgy a néninek meg lett volna a szolgálati ideje. A bácsi jó el volt otthon, megtanult kenyeret sütni, főzni, elment sétálni (10 villamos megállót/nap)csak az egészsége kedvéért, könyvtárba járt, kertészkedett, vitte a feleségének az ebédet a munkahelyére, kutyát fésülgetett...
2011. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi kedves utolsó, megnyugtattál

bár az én párom is ilyen önzetlen lenne.

2012. jan. 4. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!