Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Anya-kérdés.

Mit csináljak? Anya-kérdés.

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom miért van ez: (hosszú, de légyszi olvassátok végig)

Én egy nagyon aktív, társasági lény vagyok, tényleg igazi vezető, színes egyéniség, nyitott, barátságos, extrovertált, beszédes, stb.

Ám a "családdal" kapcsolatban máshogy vagyok. Nekem nincs valami széles családom, szüleim elváltak, anyukámmal lakok, apukámat kb. havonta meglátogatom, testvéreim sajnos nincsenek (bár ami a lenti kérdést tekinti lehet hogy jobb is), a faluban laknak az unokatestvéreim, nagynénéim, stb. de ritkán találkozok velük.


Amik fontos tényezők a még nem kifejtett kérdésben: anyukámmal 9 éves koromban költöztünk külön eleinte a dédimamához (őt imádom tiszta szívemből), az ő házában egy szobában laktunk ketten. Ez eleinte nem is zavart, hiszen kicsi voltam, bár már akkor is imádtam ha anya nincs otthon, nagyobb élmény volt úgy játszani, gépezni ha nem volt otthon. Igaz akkor még a nagyobb problémát a dédim jelentette, mert akkor még más véleményem volt róla, nagyon szerettem akkor is, de ő zavart akkoriban inkább, mert folyton afelől érdeklődött hogy vagyok, sokat beszélt és ez idegesített. De mentségemre legyen hogy nem nagyon tudtam még értékelni az érdeklődését, kicsi voltam. Most nagyon jó (akkor is jó volt tulajdonképpen) a kapcsolatm a dédimamámmal, szóval semmi probléma.

Aztán elköltöztünk egy másik házba, ahol egymásból nyíltak a szobák, ez zavaró volt hiszen többször nyitogatott be és ha ki akartam menni a konyhába nekem is át kellett mennem rajta. Azóta elköltöztünk egy másik házba, ahol külön szobáink voltak és most is eg ymásik házban lakunk ahol nemcsak külön szoba van hanem ő a felső én az alsó emeleten vagyok (ahol van a konyha, bejárat, stb.)


A PROBLÉMA:

Nos az lenne a baj, hogy ez a "szeretek egyedül itthon lenni" dolog már egész durvára fajult. Amint hallom a kulcs zörgését, az ajtó nyílását, hogy hazajött, mindent otthagyok, becsukok amit csináltam, elkezdztem csinálni, kizökkenek "magamból". Valami olyan szinten rámnehezedik,mint egy kő. Nyomaszt, és olyan mintha nem kapnék rendesen levegőt, mintha meg lennék kötve (az anyukámról jellemzést lentebb olvashattok). A tudat hogy otthon van az nekem egyenlő azzal, hogy akkor nem csinálhatok azt amit akarok, akkor már nem vagyok szabad, stb. Amikor pedig nincs itthon akkor az olyan mámorító érzés, hogy alig tudom eldönteni mit kezdjek magammal, annyi minden van amihez kedvem támad. Ilyenkor olyan extázisba kerülök, hogy olyanokhoz is kedvem támad, amikhez amúgy nem (pl matekozni, mosogatni, porszívózni). Amikor nem jön haza este hanem hajnalban (mert sokáig kell dolgoznia ami nagyon ritkán van, amikor őrület van a munkahelyen valami új projekt miatt és mivel messze dolgozik ezért későn ér hza vagy karácsonyi bulin van a munkatársaival, de ugye ez is ritkán van) akkor felmegy az adneralinszintem, ám ez azért rossz, mert annyira jó kedvem van, hogy nem akarom elfecsérelni az időt olyanokra amihez kedvem lenne, inkább az örömömet levezetem táncolok, énekelek, ebben elfáradok, ezért ált. leülök gépezni, de ilyenkor is nagyon boldog vagyok. Ha pedig nem énekelek/fáradok el akkor valahogy úgy megnyílok hogy elkezdek írni, festeni "művészkedni", meditálni, vallási szertartásokat csinálni (hindu - dolgokra gondoljatok, tehát indai zenékre táncolás, matrák éneklése, stb.), részletes imádkozás, stb. Valami nagyon megnyílik bennem. Ám van hogy elmegyek otthonról sétálni és elmélázok az élet dolgain.

Ám ha itthon van akkor csak gépezek és kész, várom hogy este legyen, akkor általában jó kedvem lesz, ilyenkor eszek, közben filmet nézek, utána sokáig gépezek, olvasok, ám ha már tudom hogy lefeküdt anyám akkor megint felszabadul bennem ez az energia, csak ez általában nagoyn későn van és olyan álmos vagyok, hogy aludnom kell.)

Amikor hosszútávon itthon van (téli, nyári szünet) általában depressziós leszek és meg vagyok őrülve.


Ja, és hogy miért is vagyok ilyen?


Anyukám valami undorító dolgot áraszt magából, ami miatt ilyen lesz a légkör. Ilyen ideges, anyagias, fáradt hangulat. Akármit csinálok az baj, és akármit kér tőlem azt olyan hülyén kéri. Rámförmed, stb. Ilyenkor elkezdek sírni és duzzogva megcsinálom a dolgokat, és ilyenkor azt hszi az a bajom hogy pl. el kell mosogatni de közben az a bajom hogy miért így kér meg rá.

Meg amikor ritkán kiabál azokat meg olyan idióta dolgok miatt teszi. Egyszer este 11 körül (mi ilyen éjszakai bagoly caslád vagyunk, későn fekszünk le, stb.) felmentem hozzá valami miatt. Ő olvasott, de hát fent volt teljes egészében. Aztán mondta hogy hagyjam békén és menjek le. MHát lementem. Aztán utánamjött feldúlva hogy mégis mi a sz*rt képzelek magamról hogy feltrappolok hozzá és elhord mindennek, nekemvágja apárnát, stb... Aztán felrohan az emeltre de még onnan i kiabál hogy "hülye idióta gyerek!!" "Hülye k*rva p*csa!!" meg ilyeneket...


Én meg szabadidőmben azon vagyok hogy a teljes lelki boldogságot teremtsem meg magamnak (agykontroll, indiai tanítások, buddhista tanítások, OSHO-könyvek, az univerzum törvényei, karma, stb. ilyenekről olvasok, meditálok, illetve azon is dolgozom hogy Istennel személyes kapcsolatot alakítsak ki, emellett az életemet is rendszerezem úgymond, minden téren megteremtem magamnak a boldogságot.) ezek működnek, amikor anyám nincs itthon természetesen úgy érzem minden téren elégedett vagyok (ami igaz is), csodálatos barátaim vannak, jó tanuló vagyok, jó az alakom, szép vagyok, tehetséges, stb.


amúgy anyám most sincs itthon, de annyira feldúlt ma délelőtt is hogy egész nap ilyen ideges vagyok.

amúgy vannak pillanatok amikor nagyon jóban vagyok vele, ez akkor van amikor együtt megyünk be a városba, ilyenkor teljesen megváltozik, olyan mintha a barátnőm lenne, ám elmondása szerint én meg a városban vagyok elviselhetetlen (puffogok meg ilyenek a ruhák miatt ezt mondja) ...


Ja és anyukámról tudni kell egyet s mást, nem ilyen átlagos anyuka, az olyan dolgokból amikből más anyukák problémát csinálnak azokból ő nem (kivel barátkozom, van -e pasim, hova megyek, mikor megyek, kivel megyek persze megkérdezi ezeket de nem kiabál meg nem veszekszünk ilyenek miatt ) inkább csak azokból amik neki jók vagy rosszak (segítek-e a házimunkában, mennyi pénzt kérek és mire, hogy kérem a pénzt, stb. )


Ja és az is zavar, hogy amikor ugye itthon van akkor is elvonulok a szobámde, de ott se hagy békén, ok nélkül bejön, csak leül és elkezd enni vagy teázni még csak nm is beszélünk de azért bejön és leül, elkezd újságot olvasni vagy valami én meg ha kizavarom azt mondja "jaj legyünk már együtt néha" meg ilyenek, de közbe semmi haszna nincs és állandóan megzavar valamiben.


Nyár elején egy hétig (!!!) nem lesz itthon és máris extázisban vagyok ha erre gondolok...

Most pedig azok izgulok mi lesz velem ha 11 napig itthon lesz a téli szünet miatt..


14 L


2011. dec. 22. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
sztem túl sok szabadidő van.anyukád sokszor azért lehet feszült mert a mai világban nem könnyű dolog egyedül eltartani egy gyereket.ez nem mentség rá hogy miért beszél veled csúnyán,de nem mindenki született anyuka,vannak akiknek ez nincs a vérükben hogy ilyet nem mondunk.de ugyanakkor írtad hogy sokszor bemegy hozzád ok nélkül, akkor szeret téged meg hiányzol neki.neki is lehetnek rossz napjai,és úgy látszik sokszor rajtad tölti ki.de ha meg akarod ezt változtatni akkor nőj fel, mondd el neki értelmesen hogy a hangnemével van baj,segíts neki többet magadtól,hogy ne kelljen mindenre külön megkérnie téged.te nem látod magad kívülről,lehet hogy te is idegesíted őt sokszor csak észre se veszed.ő is ember,neki is vannak érzései.azok alapján hogy írtad h milyen különleges hobbijaid vannak,meg hogy ilyen hosszan meséltél magadról,amikor 5 mondatban el lehetne ezt magyarázni,az az érzésem hogy kicsit beképzelt lehetsz,megszoktad h mindenki rád figyel és te vagy az első,a legfontosabb.érdemes lenne ezen is elgondolkodni.tudod neked gondtalan az életed,11ig a te korodban nem szoktak fent lenni,egész nap se szokás netezni,eléggé el vagy kényeztetve ilyen szempontból.sztem gondolt át a dolgot az ő szemszögéből is.neki jóval nagyobb teher van a vállán mint neked.
2011. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

16.01-es vagyok.

Miután emberek vagyunk, megadatott számunkra egy csodálatos képesség, a kommunikáció.

Bármennyire is idegenkedsz tőle, le kellene ülnötök egymással és szép lassan, türelmesen lebontani a fájdalom burkait, amíg el nem juttok a gyökerekhez, ahol a probléma rejtőzik.

Ha erre nem vagytok képesek, akkor egy kívülálló kell hozzá, aki kézben tudja tartani az egészet.


Gondolj bele, mégiscsak az édesanyád, Te pedig a lánya vagy. Addig fog gyötörni ez gond, amíg nem próbálsz tenni ellene.

Nem mondta senki, hogy könnyű lesz, de így sem az, akkor inkább fogj neki. Itt a karácsony, üljetek le és kezdjetek el őszintén beszélgetni.


Nem baj, ha vita van, könny, csak mondjátok ki, ami fáj belülről.

2011. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
nem írtam ilyet, hogy egész nap netezek.. a legtöbb idő amit netezek egy nap az 1-2 óra, de utálok netezni, mert végtelenül unalmas és semmit sem lehet rajta csinálni, általában itt válaszolok meg kérdéseket mert akkor segítek másoknak ill. legalább nem olyan unalmas mint a facebook vagy valami..
2011. dec. 22. 16:15
 14/24 A kérdező kommentje:

de már próbáltam és egyből megpróbálja rámhárítani a dolgokat amikor eleinte róla volt szó.


hogy pl mondja hogy "te sosem..../te sosem csinálsz ezt / azt " és ha elmondom miért nem akkor mondja hogy jó akkor legyél egyedül és kimegy


NEM LEHET BESZÉLNI VELE!!!

2011. dec. 22. 16:16
 15/24 anonim ***** válasza:
Egy harmadik, pártatlan fél, aki ért is a témához, sokkal többet segíthetne nektek.
2011. dec. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

csak már előre látom mi lenne ha azt mondanám hogy segítsen valaki 3.

ő nem foglalkozna ezzel a témával különösképpel elintézné azzal hogy biztosan velem van a baj és hogy nekem kéne orvoshoz fordulnom, nem kettőnknek mert hogy én nemv agyok néha normális stb.

2011. dec. 22. 16:21
 17/24 anonim ***** válasza:
Cseréljünk anyát. Az enyém skizofrén de nem szedi a bogyóit.Neki jelenleg én vagyok a legfőbb szemétláda, akit ha nem birtokolhat,hát eltapos. A helyzet amit leírtál számomra a totális népünnepély lenne, de sajnos nálunk a helyzet sosem volt és nem is lesz ilyen 'idilli'. Tanuld meg értékelni azt amiben vagy, mert ettől van még sokkal lejjebb is. /28L
2011. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Hol a pozitív gondolkodásod ? Ne azt nézd, hogyan nem lehet megoldani a dolgokat, hanem azt, hogyan lehet.


Miért vetíted előre a megoldásokat, hiszen nem láthatsz a jövőbe ?!

2011. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 zokniszörny ***** válasza:
91%

Ahhoz képest, hogy te vagy a megtestesült béke és nyugalom, az írásodból számomra az jön le, hogy fel vagy pörögve, hiszen ömlik belőled a szó, és annyi dolgot csinálsz, mint én egész életemben soha. Egy ilyen pörgős, energikus lánynak szerintem nem meditálgatni kellene, hanem sporttal levezetni a feszültségét.


Egyébként nincs semmi megoldhatatlan a problémádban, szerintem elég egyszerű, csak talán túlbonyolítod (az ilyen filozófikus egyénekre ez szerintem jellemző.)


1.) édesanyád éjjel dolgozik, a bioritmusa felborult, hiszen alapvetően nem éjszakai lények vagyunk. Nyilván feszült, ideges, fáradt, sajnos nincs senkije, akivel ezt megbeszélje, így a feszkót rajtad vezeti le. Ez rossz dolog, de gyakori, hogy a közeli hozzátartozóinkon, szeretteinken vezetjük le az idegességünket.

2.) azért ilyen veled a házimunka miatt, mert nyilván szüksége van a segítségre, és mikor nálad ellenállásba ütközik, akkor valószínűleg felidegesíti rajta magát. Hiszen ezt látja belőled: itthon vagy, meditálgatsz, táncolgatsz, közben meg gyarapszik a házimunka, és amikor segítséget kér tőled, akkor te meg hisztizel. Megoldás: megkér valamire, szó nélkül felállsz, és megcsinálod.

3.) valószínűleg azért utálod, ha otthon van, mert tinédzser vagy, el akarsz szakadni. Ez normális. A kusza érzelmeid is emiatt vannak, mert a tinédzserek elveszettek, állandó érzelmi hullámvölgyeik vannak, keresik magukat, és ezt a sok tanácstalanságot és negatív érzelmet te pont az anyukádra vetíted ki. Az is közrejátszhat a dologban, hogy mindketten túl erős személyiségek vagytok, és nem tudtok összecsiszolódni. Mivel anyukád erős jellem, és te is, ezért érzed úgy, hogy elnyom téged.

4.) túl sok időt töltesz otthon, egyedül. Menj el a barátaidhoz, legyél velük, ne légy ennyire egyedül. Így feltöltődsz, élményekkel gyarapodsz. Így, hogy állandóan egyedül vagy, az egyetlen ember, akivel találkozol, anyukád, és úgy látszik, neked ez sok.

5.) ne hidd, hogy te egy kis földre született angyalka vagy. Te is egy tinédzser vagy, ugyanannyira idegesítő lehetsz anyukád számára, mint bármelyik másik.

6.) rossz köztetek a kommunikáció. Megkérdezted valaha, milyen volt a napja? Megkérdezted tőle, hogy főzz-e neki teát? Elvileg azt kapjuk, amit megérdemlünk, illetve a környezetünk tükröt tart nekünk, és a saját viselkedésükben mutatják meg, hogy milyenek is vagyunk. Ha sokat mosolyogsz valakire, egy idő után úgyis visszamosolyog rád... legyél egy kicsit nyitottabb anyukád problémáira, ne csak magaddal foglalkozz! Eddig csak azt olvastam, én, én, én.

2011. dec. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

mindent amit leírtál igaz.

tény hogy eléggé beképzelt vagyok..

mondjuk lehet hogy az írásomban valamit félre lehetett érteni: anyukám nem éjszaka dolgozik. az extázist akkorra írtam amikor anyukám későn ér haza ergo nincs itthon, ám ez nagyon ritka, évente kb. 8-9 alkalom. amúgy reggel 8-9-től este 17-18 óráig dolgozik, és 18-20 órára ér haza.


amúgy pedig az hogy felesleges energiáim vannak az teljesen igaz. mondjuk fogok járni röpire januártól.. :D és igaz, hogy "békés meg boldog vagyok" de néha ilyenkor is túl sok az energiám is nem tudok mit kezdeni..


azon én is elméláztam, hogy hogy lehet hogy ilyen békésnek állítom be magamat amikor ebben a témában milyen pesszimista vagyok.. szóval azt hiszem mindenben igazad van.

az előbb olvastam egy kérdést itt GYK-n, hogy egy fiú nem tudott időben elbúcsúzni a nagyapjától, és bűntudata van. és ez is ráébresztett arra milyen szemét vagyok.. de olykor úgy érzem legszívesebben megszakítanám a kapcsolatot vele és elköltöznék valahová egyedül.. ám ez álmodozgatásaim során nem, ám most rájöttem hogy hiányozna..


de amúgy ez az egész karácsony fura érzelmeket hoz ki belőlem..

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. dec. 22. 16:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!