Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tarthatom magam...

Mennyire tarthatom magam szerencsésnek, hogy az anyósomék úgy tekintenek, mintha a lányuk lennék?

Figyelt kérdés
Pár éve vagyok köztük, most van egy négy és fél hónapos kisbabánk, a terhességem alatt is gyakran ők főztek, most hogy meg van a kicsi nekem nem kell szinte semmit csinálni, esetleg néha a konyhába elmosogatni,mert a főtt kaját is náluk főzik és úgy hozzák át, mindig azt amit én ehetek,mivel szoptatom még a babát.Most nekem szerencsém van vagy gyakori az ilyen eset.Mindig azt mondják, ha bármi bánt, ha lenne lányuk, őt sem szeretnék jobban, mint engem. Akkor vigyáznak a kicsire, amikor kérjük.Ezek után mit mondhatnék,lehet egy rossz szavam is, egyáltalán szabad ilyen embereket megbántani vagy nem tisztelni?

2011. dec. 22. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Egy ideig mi a párom szüleivel éltünk egy családi házban(mi fent ők a földszinten)szerencsére sikerült elköltözni.Mikor még ott laktunk született egy kisfiúnk de a második babát már a saját házunkba hozhattuk haza. Az én anyósomék is ilyenek voltak és engem ez nagyon zavart. Tudod én nem szeretem ha más csinál meg helyettem ilyen dolgokat(pl.: főzés,...) meg úgy éreztem, hogy igen ők is úgy érzik, hogy olyan mintha a lennék ezt hangoztatták is nekem de ebbe számukra az is belefért, hogy osztották nekem az észt, vagyis ha nem úgy csináltam ahogy ők mondták akkor még ők voltak megsértődve. Hát most már nem lakunk együtt de még most is nagyon észnél kell lenni velük, hogy meddig engedem magamhoz köze
2011. dec. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
folyt., szóval észnél kell lennem mert velük nagyon gyorsan elszalad a paci és hipp-hopp észre sem veszem már mondják is, hogy ezt így csináljuk vagy úgy...és úgy hidd el mindenbe belekotnyeleskednek....hogy miért van fent eddig a gyerkőc, hogy már rongyos a ruha rajta(megjegyzem ha kétszer ha volt rajta az a ruha és nem volt rongyos) szóval én ezt mindennek csak nem szerencsének érzem.
2011. dec. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Pont ezt akartam írni hogy ez az a szülőtípus aki segít meg minden (talán még gyanúsan sokat is), de nem önzetlenségből hanem azt hiszi hogy majd cserébe titeket is úgymond "nevelhet", beleszólhat mindenbe, sőt egy esetleges függetlenedési kísérletnél (pl. elköltözés) villámgyorsan megpróbál bűntudatot kelteni, érzelmileg zsarolni hogy "hát én ezt érdemlem azok után hogy annyit segítek mindig?". Talán ők se veszik észre tudatosan de igyekeznek dróton rángatni a fiatalokat.
2011. dec. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Ja és szerintem te is emiatt tetted fel a kérdést (nyilván nem dicsekvésből hogy de szupi anyósod meg apósod van), érzed hogy ezzel így valami nem stimmel. Szerintem.
2011. dec. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Jaja, sajnos így van :)

Az én anyósom is ilyen volt, hát...

Az eredmény gyorsan jött, anyám féltékeny lett, valamint anyós saját lánya is.

Anyám felvetette hogy ő vagy a párom (a páromat választottam, anyámmal apám halála óta nem jöttem ki valami jól)...

Na, anyós lelkesen magához költöztetett, hogy de jó lesz neki, nem lesz egyedül a dilis apóssal, meg a párommal aki le se sz@rja őt...


Engem feszélyezett, hogy anyós többet foglalkozik velem mint párommal (az meg már kiverte a biztosítékot hogy én kaptam szülinapi ajándékot, a párom meg nem), anyós lánya meg a hátam mögött keverte a szart állandóan.


A végén úgy megromlott anyóssal a kapcsolatunk, hogy el is költöztünk inkább a párommal albérletbe, ne legyünk már láb alatt (pedig lakásra gyűjtöttünk volna :))

2011. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem, félre értetik a kérdésemet,mert ők soha semmibe nem szoktak bele szólni. Nem osztják az észt. Ha a kicsire vigyáznak mindig megkérdezik, hogy mi az amit szabad és mi az amit nem. Ráadásul én kértem meg őket, hogy főzzenek.Mindig megkérdezik telcsin /nem messze3 lakunk/,hogy mikor alkalmas, hogy át jöjjenek.Ha meg kérdezem, hogy mit csináljak a babával, nem azt mondja, hogy ezt vagy azt, hanem úgy csináld, ahogy jónak látod, vagy én csináltam, de minden gyermek más, én vagyok az anyukája, azt szokja meg,ahogy én csinálom. Amikor nálunk van beszélgetünk úgy mindenről,ő meg játszik a babával.Mindig tudja meddig illik maradni. Azt mondja a párom is, hogy ő ilyen nem fog bele szólni semmibe, lehet hihetetlen, de tényleg igy van!
2011. dec. 22. 23:46
 7/11 A kérdező kommentje:
Ami lemaradt: egyébként tényleg dicsekvés képpen írtam, mert mást sem lehet hallani, csak hogy ilyen-olyan az anyós-após! Úgy látszik van ellen példa is. A családban is azt mondják, hogy ő ugyan nem szeret pletykálni, nem érdekli senkinek a baja-gondja.Gyakran mondják, menjük ketten a párommal, kapcsolódjunk kicsit kis, mert a bezártság a kicsivel fárasztó.
2011. dec. 22. 23:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Fogadd el ezt es vigyazz erre a kapcsolatra, hogy igy maradjon. En hasonloan viselkedem a gyermekeim parjaval, s nem celom, hogy az eletukbe szoljak, a celom az, hogy segitsem, konnyitsem meg azt, amit nekem nem adatott meg az eletben.
2011. dec. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Hasonló helyzetben vagyok.Anyós nagyon rendes velem,10év alatt egyetlen vitánk nem volt.Annak ellenére hogy nagyon szeret és én is birom őt,megtartjuk a 2lépés távolságot,ez közös döntés.Nem akarom hogy a lányának tekintsen és én sem tekintem őt a második anyámnak.

Ő a párom anyja és ugy is kezelem.

2011. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Cseréljünk anyóst :) aztán megértenéd azokat, akik az ellenkezőjét írogatják ide :)
2011. dec. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!