Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok. Mindent...

16 éves lány vagyok. Mindent megcsinálok itthon, jo tanuló vagyok. Mégse szeretnek itthon. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mindenki kiabál és csunyán beszél velem. Van egy hugom aki nem csinál semmit csak egész nap a számítógép előtt ül. Ha megkérem hogy segítsen valamiben akkor mindenki ellenem fordul hogy hadjam őt békén. Senkivel nem tudok beszélgetni, a problémáimat nem tudom itthon elmondani mert mindenért én vagyok a hibás,szinte már félek a szüleimtől. Amikor csak tudok menekülök itthonról. A mamám naponta többször mondja hogy belőlem mindenkinek elege van ,velem ugyse foglalkozik senki,az én problémáim senkit nem érdekelnek.
2011. dec. 23. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Lehet hogy nem fog tetszeni a válaszom, de nem lehet, hogy túl sok van belőled, túlságosan rá akarod traktálni a problémáidat a családtagokra, és túl sokat akarsz beszélni a saját dolgaidról? Mert nekem van egy távolabbi rokonom aki már huszonéves, de ilyen, és már mindenkit feszélyez a dolgaival amikor összejön a család pl. karácsonykor.

De lehet hogy a te esetedben nem ez van, és a család többi tagjával van baj.

2011. dec. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 yuda ***** válasza:
88%

Elovastalak, de úgy érzem, nem a valódi okokat írtad, bár el tudom képzelni, magad sem tudod.

Azt ajánlanám így ismeretlenül, hogy kérdezz rá embereknél, milyennek látnak kívülről. Meg fogsz lepődni, de nem olyanak, mint te saját magadat:)

Mások véleménye mindig kijózanító, sokszor elkeserítő, de fogod úgyis érezni, ha van benne igazság.:)


Másik ötletem, de hangsúlyozom újra: nem ismerlek- hogy amit leírsz magadról az szép és jó. persze tanulj jól, legyél szorgalmas otthon. . . stb, de azt pl. tudod e, nem ezek a legfontosabbak ahhoz, hogy elfogadjanak, szeressenek?

Azt akarom ezzel mondani, hogy egy jó személyiség, egy kedves embert jobban elfogadnak, mint aki teljesítmény orientált iskolában és otthon. Ne azért tanulj, hogy szeressenek, dolgozz, hogy elfogadjanak. Alapvatően nézd meg mi a helyzet a természeteddel, személyiségeddel.

Ehhez viszont nagyfokú önismeret szükségeltetik, ami 16 évesen még nem lehet meg.Ezért írtam, gyorsabb és könyebb út, ha pár embert megkérdezel : ők hogyan látnak téged ...és összegyűjtesz 3-4 ilyet és megnézed miben egyeznek. Azokon gondolkozz el!

2011. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az otthoniaktól, hogy mi bajuk van veled? Légy bátor, próbáld megbeszélni velük azokat a dolgokat, ami bánt téged velük kapcsolatban és fordítva. Kérd meg, hogy változtassanak a viselkedésükön, cserébe te is változol. És azt is mondd meg, hogy a hugica is ott el veletek, ő is eszik, rendetlenséget csinál, legalább maga után mosogasson el, takarítson. Remélem segítettem!
2011. dec. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos nem vagy egyedül ezzel a problémával, most is próbálok egy hozzád hasonló korú lánykát talpra állítani.

Tény, hogy a felnőttek nyakig vannak az anyagi problémákkal, de mindenkinek kellene valaki, akivel meg tudja beszélni a gondjait, és közösen megoldást keresni. Borzalmasan sivárak lettek az emberi kapcsolatok.

2011. dec. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mindenkepp baszelgess el a szuleiddel kicsit,ugy is jon most a naaagy csaladi osszeborulas,ugye.

aztan,ha nagyon nincs mas ut,akkor kollegium.

2011. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!