Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljött a félve várt karácsony,...

Eljött a félve várt karácsony, Hogy vészeljem át? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Hát igen eljött a karácsony. 17 éves vagyok édesapám december 21 én volt 7 honapja hogy meghalt. Nagyon félek az estétől....:( Hogy vészeljem át. Anyukmmal és a 22 éves nővéremmel élek együtt. Este kimegyünk a temetőbe nagyon rettegek az estétől.. Valami tipp h vészeljem át ezt a napot?
2011. dec. 24. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Probald a beszelgetest a kellemes emlekekre sodorni. Egyetek-igyatok, nevessetek az apukad helyett is.
2011. dec. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem hozzaadni, hogy azert engedjetek meg magatoknak egy kis sirast is. Jol hat a lelketekre, a gyaszra, de ne csak a szomorusagrol szoljon ez az unnep. Koszond meg, hogy mig apukad veletek volt, mit adott, mit tanultal tole. Emlekezz ra szeretettel, es tud hogy veled lesz mindig.
2011. dec. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

el sem tudom milyen lehet ha valaki elveszíti az apukáját :(

de hidd el nekem, hogy Ő veletek van most is, csukd be a szemed és képzeld el, és biztos vagyok benne, hogy ő is azt szeretné, ha nem lennél szomorú. Nekem az segített, hogy mindig beszéltem a nagyszüleimhez, mikor meghaltak, de a temetőre kb. 1 évig nem mentem ki.

Kitartást a családnak :)

2011. dec. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én Anyukám jó pár éve december 24-én halt meg délelőtt.Akkor már 2 kisgyerekem volt,akiknek karácsonyt kellett tartani.Hallgattam a tv-t és zokogtam,minden 5. szó a halállal volt kapcsolatos.De sose megyünk ki 24-én a temetőbe.Ez mindig másnapra marad,mikor látogatóba is megyünk.

Próbáljatok a szépre emlékezni és arról beszélni.

Megnyugvást kívánok.Ezt csak az idő oldja meg.Sok idő.

2011. dec. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bánomisén ***** válasza:
100%

Egyetértek Ozzal, emlékezzetek szeretettel az apukádra és szeressétek egymást helyette is, ennek biztosan ő is nagyon örülne.

És nevessetek is, hiszen a szeretet és az emlékezés nem csak könnyes lehet, biztosan rengeteg olyan emléketek van apukáddal kapcsolatban, ami mosolyra fakasztó vagy éppen vicces. Idézzétek fel ezeket is és nevessetek.


Szép karácsonyt neked/nektek! :-)

2011. dec. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyász idején az ünnepek sem fényesek. Így van ez, tudja, aki megélte. Arra gondolj, hogy mindennek és mindenkinek a sors által megszabott helye és ideje van az életünkben. Tanít az élet a veszteségekkel is. Ölellek sok szeretettel.
2011. dec. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyira köszönöm a válaszokat. Megfogadom amiket mondtatok:) Jó érzés hogy Karácsonykor is teljesen idegen emberek próbálnak pár kedves és nyugtató szavakat írni:) Köszönöm. Boldog békés ünnepeket kívánok mindenkinek!
2011. dec. 24. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!