Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kirúgni a sógort...

Hogyan lehet kirúgni a sógort családi harag nélkül?

Figyelt kérdés

A sógornőm munkanélküli, ezért mikor a takarítónőnk nyugdíjba ment, felvettem, hogy segítsek neki.

De mióta minden áldott nap együtt vagyunk, az idegeimre megy! És ezért még én fizetek is (ugye munkabért)! Nagyon szeretném elküldeni, de nem akarom, hogy nagy sértődés legyen belőle. Valakinek van valami ötlete?


2011. dec. 27. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Most sogor vagy sogorno?

Minden nap jar takaritani, mivel azt irod, hogy mindenap egyutt vagytok.

En ugy szabadultam meg egy takaritotol, akivel nem voltam nagyon megelegedve, de nem akartam megbantani, hogy sajnos nem birok anyagilag fizetni egy takaritot tobbet.

Ertem, hogy csalad, es ra is fog jonni, hogy lesz egy uj bejaronod, na de hat addigra mar mindegy lesz, nem kell foglalkozni a kerdessel, nem kell rajta vitatkozni. Majd elfogadja sogr/no is.

2011. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
"Bocs, de nincs keret arra, hogy fizesselek, köszönöm a munkád. Bármikor szívesen látlak vendégként!"
2011. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Na ezért nem keverném soha a dolgokat. Egy családtagot soha nem tudsz az üzletből eltávolitani veszekedés, sértődés nélkül, miközben mindig többet fog megengedni magának, mint egy normál alkalmazott. Most tanultál, nem csinálsz többet ilyet.


Amúgy a többiek jól mondják, hivatkozz anyagi okokra.

2011. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

miért van ott minden nap? Ennyire kupis a lakás? Vagy egyszer takarítani jön, egyszer meg csevegni? Vagy hogyan választjátok ezt szét?

Az elején kellett volna gondolkodni és kijelölni takarítónapokat. Én elmennék otthonról, amikor ő ott takarít, vagy te nem dolgozol? Vagy az nem működik, hogy azt mondod neki: hagylak dolgozni, nem zavarlak? Ugye, nem a beszélgetésért fizeted?

2011. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Utolso,

Lehet uzletitakaritas is!

2011. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha üzletet takarít és csevegni akar, akkor legalább mindig van mit pucolni, meg lehet tőle kérdezni, hogy végeztél is? Mert még ez meg az hátravan, úgy láttam.
2011. dec. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem otthonra van ez, hanem patikában.


Az a baj, hogy látja, hogy azért megyeget anyagilag.

2011. dec. 29. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!