Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő. Mit tegyek, hogyan...

Esküvő. Mit tegyek, hogyan hassak rájuk anélkül, hogy megsértem őket? (elég hosszú lett)

Figyelt kérdés

a barátommal pár hete jegyeztük el egymást, mindenki örült nekünk, szuper. a probléma: valamelyik nap szóba került az esküvő a szüleimmel (hárman voltunk ott a beszélgetésnél, anya, apa, én) anya mondta, hogy ő májusi esküvőt szeretne (ekkor még viccesen megjegyeztem, hogy arról már több mint 20 évvel lekéstél) aztán jöttek a durva dolgok. mondtam nekik, hogy nem szeretnénk lagzit tartani, csak bemegyünk az anyakönyvvezetőhöz, aztán a templomba, utána ki-ki mehet amerre lát, legeslegfeljebb egy ebédről lehet utána szó, amin 15 fő venne részt (szülők, nagyszülők, testvérek, és a tanúk). ekkor kijelentették, hogy márpedig az esküvőt ők szervezik, és szó szerint elhangzott anyum szájából, hogy: nehogy azt hidd, hogy megmondhatod nekünk, hogy kit hívunk meg! na itt már leesett az állam. hogy ŐK kit hívnak meg?! apum reakciója: nehogy már a vendégek kevesebben legyenek a zenekar tagjainál. zenekar?! mi nem akarunk banzájt, nem szeretünk a középpontban lenni, nem akarunk táncikálni, nem akarunk jópofizni olyan embereknek, akik valójában nem állnak közel hozzánk és tojnak a boldogságunkra, csak ugye "illik" őket meghívni. azt meg főleg nem kértük hogy anyuék szervezzenek bármit is. szerintem az esküvőnknek rólunk kellene szólnia, viszont most úgy érzem, hogy valójában semmi másról nem szól, csak arról, hogy a szüleim rendeznek egy bulit saját maguknak, a saját barátikkal, hogy kitombolhassák magukat. már csak azt nem értem, hogy ezt a bulit miért pont az esküvőnk napjára tervezik :) ja, és a legfájóbb pont: a tanúm. én már eldöntöttem, hogy kit szeretnék felkérni hogy a tanúm legyen: a legjobb barátnőmre gondoltam, akivel gyerekkorunk óta mindent megbeszélünk, és tulajdonképpen számára is evidens, hogy őt akarom felkérni. apa meg kijelentette, hogy az én tanúm a keresztapám lesz és punktum, merthogy ez így szokás. ?????????nehogy már ne dönthessem én el, hogy ki lesz az én tanúm, nem? arról nem is beszélve, hogy a kapcsolatom a keresztapámmal világéletemben felszínes volt, valamint szeretném, hogy aki a nevét adja az esküvőnkhöz, annak a saját házassága azért érjen már többet egy nagy kalap f.snál (egyéb oka is van, amiért nem szeretném hogy ő legyen a tanúm, de azt még ezen az anonim oldalon sem írnám le szívesen)

szóval a helyzet az, hogy mivel a szüleim szervezik az esküvőt (senki se kérte rá őket, sőt, szeretném magam csinálni) ezért úgy érzik, hogy ez róluk szól, és nekünk nincs beleszólásunk egyáltalán. nagyon csábító gondolat, hogy ehelyett inkább elmegyünk titokban két tanúval megesküdni és annyi. de ezt mégsem szeretném, mert szeretem a szüleimet és nem akarom őket megfosztani attól hogy ott legyenek. mit tegyek hogy kicsit visszább vegyenek magukból, anélkül hogy megbántom őket? igaz, az én szüleim, én ismerem őket, nekem kéne tudnom hogy hogy lehet velük beszélni, de a helyzet az, hogy még sose láttam őket ilyennek, egyáltalán nem ilyen régimódiak, kiskoromtól önállóságra neveltek, sosem szabták meg, hogy mit tehetek és mit nem, max véleményt mondtak. szóval.. ötlet?


2011. dec. 27. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Az anyagiakat ki rendezi?

Ha a szülők, akkor jogos, hogy beleszólnak. (De nem ilyen mértékben...)

Amúgy én elmennék két tanúval, és kész.

(Amúgy szerintem nekem is hasonló gondjaim lesznek: a párom szülei eléggé társasági emberek, van egy csomó barátjuk. Őket persze én nem ismerem, de majd meg kell hívi... + anyukám kastélyban akar férjhezadni, amitől a hideg kiráz.)

2011. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha az anyagiakat a szülők rendezik, akkor van beleszólásuk. Ha ők sokat akarnak rád költeni, akkor engedd. ;)

Persze azért nem kéne ennyire túlzásba esni sem. Szerintem szépen lassan kezdd el magad szervezni a dolgokat. Írj vendéglistát, nézz helyeket. Azokat is írd föl, akiket ők akarnak, de azokat is, akik neked fontosak. Ha nem tetszik nekik, akkor mondd meg szépen, hogy neked ők fontosabbak, mint a felszínes rokoni kapcsolatok, és ha bulit akarnak, akkor nekik is ott kell lenniük.


Ha a ti pénzetekből megy a buli, akkor meg végképp nincs beleszólásuk.

Sok sikert!

2011. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

az anyagiakat úgy terveztük, hogy mi ketten álljuk. de pont ez az, hogy a szüleim kijelentették, hogy márpedig ők szervezik, és ők fizetik, és ővék minden szó (de mi nem kértük őket, és nem is akarjuk hogy ők fizessék!!!)


most úgy néz ki hogy csak az ő szavuk érvényesül, de ha elmennénk csak két tanúval akkor átesnénk a ló túloldalára. én nem akarom őket teljesen kizárni ebből :(

2011. dec. 27. 12:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor kezdd el szervezni, ne mondj nekik semmit. Adj nekik egy-egy meghívót és mosolyogva közöld, hogy várjátok őket sok szerettel. :) Ha nem tudnak semmiről, nincs mibe beleszólniuk.
2011. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha elég felnőttnek érzed magad a házassághoz, akkor ne idegeneknek kelljen már megmondani, hogy hogyan beszélj a szüleiddel...
2011. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon arra hajlanék, hogy bemenni két tanúval titokban.


Ám egy dolgot még kipróbálhatnátok (más nem hiszem, hogy eredményre vezetne), ez egy fajta sokkterápia lenne a szüleidnek :D

Gyűrűket rakjátok át jobb kézre, majd szépen állítsatok be a szüleidhez. Közöljétek velük, hogy összeházasodtatok, mert nem hagytak más megoldást számotokra. Magyarázzátok el nekik újra, hogy miért. Majd miután lehiggadtak, mondjátok el nekik, hogy ez nem volt igaz, de megteszitek, ha nem hagynak titeket úgy megszervezni a saját esküvőtöket, ahogyan ti szeretnétek.

2011. dec. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Ez a TI esküvötök lesz, nem a szülöké, ti döntitek el, hogy milyen lesz.

2. Ha eldöntöttétek, hogy mikor akarjátok, akkor bejelentkeztek az önkormányzaton, másnak nem kell erröl tudnia.

3. Amikor aktuális - pár héttel az esküvö elött, szóltok a szülököknek, testvéreknek, hogy aznap esküvö, ha akarnak, jöjjenek el.

4. A tanut ti választjátok, a szülök mindegy, hogy kit kérnek fel, nekik nincs beleszólásuk.

5. Ha nekik nem tetszik igy, akkor legfeljebb nem lesznek ott az esküvön.


Nálunk a családban volt hasonló eset, csak ott a völegény családja akart volna nagy felhajtást. AMikor megtudták, hogy csak egyszerü eskvö lesz, akkor bejelentették, hogy nem mennek el. Amikor a fiatalok erre azzal reagáltak, hogy akkor ök (mármint a szülök) veszitenek valamit, meg hogy a másik család elött ök járatják le magukat, akkor azért meggondolták. Semmiképpen ne hagyjátok, hogy beleszóljanak, mert azt egész életetekben bánni fogjátok.

2011. dec. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

ma 13:09


ha ezt a kommentet vesszük alapul, akkor az egész oldal működése értelmetlen, hiszen itt mindenki tanácsot kér ehhez-ahhoz idegenektől. le tudnám rendenzi én is a dolgot, de abból sértődés lenne, gondoltam hátva van valakinek valami kíméletesebb, használható ötlete, esetleg saját tapasztalata, vagy bármi építő jellegő tanácsa, a tiéd nem ilyen volt, köszi. mint írtam, a szüleimmel mindig is jó volt a kapcsolatom, valamint sosem tapasztaltam a részükről ilyet, ezért is nem tudom, hogyan kezelhetném ezt a dolgot úgy, hogy mindenkinek jó legyen.

2011. dec. 27. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:

párod mit szól ehhez, meg a másik szülőpár?

Én halogatnám az esküvőt, ha nem sürgős. Úgy írod le, mintha teljesen vakok és süketek lennének és eszükbe sem jut, hogy neked is lehetne ebbe beleszólásod meg még pár embernek...

2011. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a vőlegényemmel teljes mértékben egyetértünk a témában (ezért is írtam végig T/1-ben) a másik szülőpár egyáltalán nem szól bele a dologba. és hát igen, azért írtam úgy, mintha nem lenne beleszólásunk a dologba, mert jelen állás szerint tényleg úgy néz ki, mintha nem lenne :( és hát nagyon úgy néz ki, hogy ha érvényesítjük a saját elképzeléseinket, akkor megbántom a szüleimet, pedig ezt nem akarom :( basszus, én azt hittem hogy ez egy olyan esemény, amikor mindenki hepi, ehelyett most azon kell törnöm a fejem, hogy vajon a szüleimet sértsem végig, vagy pedig mi érezzük magunkat szarul a saját esküvőnkön
2011. dec. 27. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!