Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám egy élősködő pióca! Mit...

Anyám egy élősködő pióca! Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Anyám húsz éve nem dolgozik, soha nem is gondoskodott rólunk, apám nevelt fel engem és a nővéremet, most pedig azt szeretné, hogy támogassuk pedig csak ötvenhét éves és egészséges tudna dolgozni is, csak nem akar. Te mit tennél?
2011. dec. 27. 14:40
 1/8 anonim válasza:
78%
Ez szomorú..
2011. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Anyaddal egyutteltel mig felnottel? Ha igen, akkor igenis tett ertetek valamit, nem csak apad nevelt fel. Anyad mosott, fozott takaritott ratok, apadat beleertve is. Honnan tudod hogy nem akar dolgozni? Lehet hogy nem kap munkat. Gondolom meg nem eloskodik, nem pioca, mert meg nem tamogatod, hisz csak most kerdezed, hogy mit tegyel.
2011. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Ne támogasd!

Én nem adnék egy fillért sem, lássa el magát mindenki.

2011. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Anyám csak 47 éves, de már most magyaráz, ha neki kell a fát odébbpakolnia a kazánházban, elvárja, hogy a párom ezért leutazzon hozzánk és pakoljon ő. Sajnáltatja magát, hogy "az ő korával...", holott semmi baja nincs. Rokkant nyugdíjas 15 éve, de azt is csak azért kapta meg, mert neves orvosa van, tudod, ezeknél zsebbe megy a pénz stb. De egyébként semmi sem akadályozza a munkában, csak 1 gyógyszert kell szednie, ennyi a rokkantsága. És akkor még sajnáltatja magát, miközben állandóan pofozkodni több ereje van, mint nekem.

Úgy tűnik, jövőre megszüntetik a rokkantságiját. Nagy lázban van, hogy vajon mit fog csinálni, elméletben el akar menni dolgozni, de ahogy látom, csak a szája nagy. Kerestem neki egy 80km-re lévő ausztriai városban mosogatói állást (mivel németül nem tud), azonban még oda is kellett volna egy alap német, viszont bruttó 1200 euro volt a fizetés (ami nettó 950-1000 körül megvan). Mihelyt meséltem neki az állásról, egyből jöttek a kifogások: ő ennyi idősen már nem fog megtanulni németül, különben is, ő 80km-t nem fog kocsikázni a munkába járás miatt. Persze, és lusta dög vagyok, ha az egyetemig, 60km-t lusta vagyok vonattal vagy busszal megtenni (állomás csak a szomszéd faluban, oda is elvárnák, hogy gyalogoljak), és még nagyobb lusta dög voltam, hónapokig ócsárolt azért, mert nem akartam egy kuplunggyárban gyártósori munkát vállalni 450Ft-os órabérért, úgy, hogy 2 óra az út: gyalog, majd vonattal, majd helyi járatos busszal, mindezt télen fél méteres hóban is.

Anyám csak másokat tud szidni, dolgozni nem szeretne már, hisz 27 éves kora óta nem dolgozott. Az osztrák 300ezres fizetés meg nem kell neki, neki úgysincsenek igényei, ránk meg nem gondol, azt vallja, hogyha bármi kell az életben, dolgozzunk meg érte, ő aztán nem fog segíteni.

Szóval megértelek, nem könnyű... aztán majd amikor egyiküknek sem lesz nyugdíja vagy kitörölhetik 30-40ezer Ft-tal, akkor majd megint keresik a bűnbakot...

2011. dec. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem főzött, mosott és takarított ránk anyánk gyerekkorunkba. Apámnak kellett minden csinálnia a munkája mellett ezért is vált el anyánktól. Apánkhoz kerültünk amikor én hét és a nővérem tíz éves volt.

Ha tényleg munkaképtelen lenne anyám, támogatnám de a lustaságon kívül nincs semmi baja.

Eddig az élettársai tartották el, de most egyedül van és most tőlünk vár segítséget.

2011. dec. 27. 15:24
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
tényleg ne támogasd semmibe és ha megkérdezi hogy mért sztem akk mond el
2011. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Tegnap 15:10

Miert gondoljon anyad ratok? Miert segitsen? Miert menjen mosogatni, hogy Ti tobbet kapjatok? Van parod, dolgozzatok meg azert amit akartok, ohajtotok.

2011. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló te ugye anyuka vagy? Van munkahelyed? Miért véded a naplopókat? Te is az vagy?

A Biblia azt mondja: "Aki nem dolgozik ne is egyék!" Én így gondolkodok.

Attól hogy valaki megszült egy vagy két gyereket az még nem azt jelenti, hogy többet nem kell dolgoznia az életben! Én nem azért akarok gyereket, hogy hatvan évesen eltartassam vele magam.

Én nem várom, hogy támogassanak a szüleim, de ők se akarjanak élősködi rajtam amíg munkaképes fiatal emberek!

2011. dec. 28. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!