Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leélnétek az életetek egy...

Leélnétek az életetek egy olyan helyen ahol nem szerettek lenni, a párotok kedvéért (pl:távol a családotoktól)?

Figyelt kérdés
Tudom,ez nem egy olyan döntés amit mások véleménye alapján kell eldönteni, nem is ezért kérdezem, csak kiváncsi vagyok mások véleményére. Nem is a hellyel van a bajom, hanem inkább a távolság a probléma, a családomtól 120km-re lakunk és egyszerűen nem tudom magamra erőltetni, hogy boldog legyek itt, ahol most élünk. Hiányoznak a szüleim és maga az a környezet ahol felnőttem, itt nem ismerek senkit, nincs kihez szólnom szinte. Egyébként is ragaszkodó tipus vagyok, tárgyakhoz, helyhez, személyekhez, de minden nap azon jár az agyam, hogyan lehetne megoldani, hogy visszaköltözhessünk.
2011. dec. 27. 19:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
én úgy gondolom h 120km nem egy nagy távolság. persze hogy nem ismersz még senkit, de majd kialakul. de ha úgy érzed nem tudsz boldog lenni, akkor beszéljétek meg
2011. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
En kulfoldon elek, a vilag masik felen, ugyanezzel a gonddal. Es nagyon tiprodom, ugyhogy most teged elegge irigyellek, a tavolsag szinte elenyeszo.
2011. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Én is azt hittem, több ezer kilométer ez a távolság. Persze megértem, hogy a szüleid hiányoznak,ezen nem tudsz változtatni. De azon hogy nem ismersz senkit,azon igen,hisz járj el munkahelyre,edzőterembe, boltba, könyvtárba, és egy csomó emberrel megismerkedhetsz.

Ha oda költöznétek a te régi lakóhelyedre,ott lenne hol laknotok, munkahelyetek ilyesmi?

2011. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
ilyen velem is, volt, csak nekem nem volt választásom, mert gyerek voltam, és anyám magával vitt az élettársához, ezzel elszakítva a barátaimtól, a családomtól, és az otthonomtól. utáltam az új helyet, és anyu élettársát is. egy pokol volt. Ne költözz olyan helyre, ahol nem érzed jól magad.
2011. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Én biztos nem tenném meg. Ez betudható a rossz tapasztalatomnak is.

Exemmel együtt éltünk mindössze 20percre a szülővárosomtól.

Már előtte is voltak családi bulik, de mikor összeköltöztünk, akkor minden hétvégén családi buliba voltunk hivatalosak, természetesen az ő rokonságához. Nem viccelek, ez így ment két évig.

A szüleimet alig láttam, ha anyukámhoz akartam menni a családi buli helyett, akkor mindenki nekem támadt, hogy mit képzelek én magamról?! Megtöröm a hagyományt?!

Szabályosan a rabjuk voltam, és nagyon szenvedtem. Legalább élvezetesek lettek volna ezek a bulik, de nagyon nem voltak azok. Dög unalom! Persze hülye is voltam, mert hagytam magam befolyásolni.


Innentől kezdve én többet ilyet nem tennék.


24/n

2011. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt én így döntöttem.Budapesti lányként a férjem kedvéért,leköltöztem vidékre ami Bp-től jó 100km-re volt.Azt hittem jó lesz,de tévedtem.Hiába volt ott a kisfiam,én mindig idegen voltam ott.Mivel én boldogtalan lettem,így állandó apró viták jöttek és egyre jobban eltávolodtunk egymástól.8 év után elváltunk..

A második férjemmel is jó messzire költöztem Bp-től(egész pontosan 1800km-re) de itt mégis más..Itt sem ismerek senkit,de itt valamiért jól érzem magam.

2011. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy egyedül...ott van a párod is veled...vagy nem?
2011. dec. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Én 1000 km re élek a családomtól.évente kétszer látom őket.ráadásul egy olyan országban ahova magamtól sosem költöztem volna,a férjem skandináv ezért itt élünk.viszont ennek ellenére tudom hogy anyagilag nagyobb biztonságban vagyunk itt és ezért törekszem hogy minél jobban beilleszkedjek.
2011. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Azt tudom írni, amit a 2.

Én is külföldön vagyok, és egyre nehezebb. Főleg amióta gyerekeink vannak. A távolság a család hiánya eléggé megvisel. Mikor kis ellentétünk van, egyre többet gondolok olyankor arra, hogy hazaakarok menni. Ellentétek nélkül is. Csakhogy a gyerekek miatt nehéz lenne. A férjem nem jönne, a gyerekeknek meg csak kell apu is. Nem merek önző lenni.

12O km- nekem már nem lenne távolság.

Azért persze neked lehet, hogy az.

Mióta laksz ott ? Próbálj megnyílni emberek fele, látni a szépet a környéken, és majdcsak jobb lesz. Ha pedig nem, még gyerek előtt dönts, utána sokkal nehezebb.

2011. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nyilván hiányzik a családod, de ha a férjed nem segít beilleszkedni akkor így szinte elviselhetetlen a legkisebb távolság is.

Itt a párkapcsolat minőségén van a hangsúly. El kell érnie mindenkinek addig, h kialakítsa a saját életét, családját, szféráját és ne mindig a családjába kapaszkodjon, de ettől még lehet nagyon jó a kapcsolata a szüleivel és szeretheti is őket nagyon! Kialakulhat a ritmus is, h milyen időközönként látogatjátok meg a családoddal egymást és ez lehet egyfajta "ünnep" is, amit nagyon vársz, de ettől függetlenül a hétköznapokban megállod a helyed teljesen.

Ha a pároddal megértitek, szeretitek egymást és kiegyensúlyozott a kapcsolat ez a probléma max az első időszakban merül fel, mikor valami nem úgy jön össze ahogy szeretnéd és visszagondolsz, h otthon mennyivel egyszerűbb volt.

Ha ez éveken keresztül fennáll és maradandó érzés, akkor ott a kapcsolatban nem stimmel valami.

Mert nagyon sokat számít, h a párod hogy áll hozzád, mennyire hallgat meg, mennyit foglalkozik veled, milyenek vagy vannak e közös programok.

Szóval általában akkor szokott hosszabb távon maradni a "honvágy" érzés, mikor valami nem teljes a kapcsolatban.

2011. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!