Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások! Mit kaptatok...

Diplomások! Mit kaptatok annak idején, diplomaosztóra a családotoktól?

Figyelt kérdés
Ez is akkora ünnepség szokott lenni, mint a középiskolás ballagás? Milyen ajándékokat kaptatok?
2011. jún. 14. 20:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

Erre én is kíváncsi vagyok. Nálunk csak a nagyon távoli rokonságban volt erre példa, a szűk családi körben én leszek az első diplomás.

Szerintem ez kisebb ünnep, mint a ballagás,és az ajándék értéke sem kell akkora legyen.

2011. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

semmit:)

vagyis én meghivtam a szüleimet vacsizni,akkor már dolgoztam évek óta



de épp ezért néztem is nagyot,amikor párom diplomaosztója után szűk családi vacsi(én is meghivva persze),és a szülőktől többszázezres ékszer,a nagyszülőktől meg egy elég vastag boriték...

nekem eszemne nem jutott,hogy ezért ajándék jár...mai napig nem kérdeztem rá,h mit szolt hozzá,h tőlem semmi:)

felénk nem szokás...


azért tanultam,hogy nekem jó legyen az életem,nem azért hogy a ahátsóm alá rakjanak pl egy kocsit (nem is fogadnám el ismerve a szüleim helyzetét)

2011. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Mondjuk engem ők hívtak meg egy éttermi ebédre néhány közeli ismerőssel együtt, nem fordítva. :)


Amúgy nem azért, mintha smucigok lennének. Éppen ellenkezőleg, lehetőségük szerint mindent megadnak nekem, sőt még sokszor többet is, amit már igazán nem kellene. Például kaptam tőlük autót is később, amikor szükségem lett rá. Csak nálunk nem alkalmakra szokás ajándékozni, illetve olyankor csak jelképes, egyszerű dolgokat. ;)

2011. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Semmit, anyukám ünnepi ebédet készített, és közösen ebédeltünk egy jót.
2011. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindenáron valami képet akartak, vagy tükröt, vagy ami olyan szép, de semmi értelme... Megmondták, milyen értékben (15ezer forint) abból valamit... Hát, abból nem sok mindent lehetett, erre a férjem kinyögte, hogy ő is szeretne valamit, ilyen értékben. Akkor gondoltam egyet, megkérdeztem, hogy a két összeget összesíthetem? Így volt 30ezer forintom, amiből megvettem az első varrógépem :) Hurrá, szép is, emlék is, hasznos is. Örült mindenki.
2011. jún. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Semmit. Mifelénk csak gazdagék kiváltsága az ajándékozgatás ballagás, érettségi, diploma alkalmával.. Magamnak tanulok, nem a családomnak. Ettől függetlenül büszkék a sikereimre, de éppen eleget tesznek értem így is.
2011. jún. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Szerintem ez nagyobb ünnep mint a középiskolás ballagás, de nem jelenti azt hogy erre toronyóra járna láncostól.

Én ezüst ékszert, pénzt és gyönyörű pohárkészletet kaptam.

2011. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

arany pecsétgyűrűt a Magyar Növényorvosi Kamara emblémájával (gravírozott)

ilyesmit:

[link]

2011. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Én még egyetemista vagyok, de a mi családunkban pont az a divat, hogy középiskolai ballagásra nem csapunk nagy felhajtást (az elv: ma már a középiskolát minden hülye elvégzi, nincs mit ünnepelni rajta), a diplomaosztóra ellenben igen.

Mivel imádom az ékszereket, így azt kapok szinte mindig (és/vagy könyvet), gimis ballagásra egy ezüst ékszerszettet kaptam gránátokkal, diplomára már tudom, hogy aranyat kapok rubintokkal. Igazán szép lenne, ha sikerül a phd, akkor egy gyémántos nyakék, de arra sajnos biztosan nem lesz a családnak pénze.

2011. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Most nézem az árát - akkor nem ilyesmit :D az enyém 8 000 Ft-ba került, nem 39-be :)
2011. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!