Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabás anyukák! Szoktatok...

Kisbabás anyukák! Szoktatok azon gondolkodni, milyen irányelvek alapján nevelitek majd a gyereket később?

Figyelt kérdés

Olyan konkrétumokra gondolok, hogy mikor menjen ágyba, kikérdezitek-e majd a leckét, hogy lesz a télapó-téma, mikor kap telefont, mennyit internetezhez vagy tévézhet, kamaszkorban aludhat-e majd nálatok a szerelme stb. stb.

Gondolkodtok ilyeneken előre? Eltervezitek tudatosan, vagy majd ahogy az idő és az akkori korszokás hozza?

(Azt ne írjátok légyszi, hogy sok mindent lehet tervezni, ami aztán nem úgy lesz, mert ezt mindenki tudja, az is, aki tervezget.)


2010. dec. 23. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár mi még csak most tervezzük a babát, természetesen mi is gondolkodtunk, hogy mit hogyan fogunk csinálni. Vagy legalább is megpróbáljuk. Aztán arra jutottam,hogy így előre tényleg nem lehet. Már csak azért sem, mert nem tudom,hogy milyen lesz az Ő személyisége. Lehet,hogy az, amit én most jó és következetes nevelési elvnek gondolok, nála pont nem fog beválni és amiről nem gondolnám,hogy jó, az meg lehet,hogy igen.

Csak egy példa. Ismerős anno keményen hitte, hogy az ő fia nem ihat alkoholt 18 éves koráig. Aztán elmúlt 16 a srác és apuka úgy gondolta, mi lenne, ha mégis kontroll alatt inna. Mert úgy is fog, hiszen a baráti körben már mindenki túl volt egy berúgáson. Egyik szombaton leült a fiával és söröztek egyet. A fiú persze kb. 2 üvegtől berúgott, de az apja nem haragudott rá. Legalább tudta, hogy mennyit bír. A srác ma már elmúlt 19 éves, és ez ideáig egyetlen egyszer volt berúgva a 18. szülinapján. Pedig sűrűn jár bulizni. De valahogy mivel otthon is megihatott egy sört, soha nem érezte azt,hogy sutyiban, gyorsan be kellene rúgnia bárhol. Az ismerős mondta,hogy azért van olyan keményfejű a srác,hogy ha tiltja neki, akkor biztos, hogy már jóval hamarabb vitték volna haza részegen!

Szóval hiába tervezek én előre, minden egyéniséghez más a megoldás kulcsa!

2010. dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen tervezgettunk,megvan a lanyom egy csomo minden nem jott be,de igyekszunk.

Amit fontosnak tartok amit belenevelek ugyis az a tisztelet,engem nem fog elkuldeni a francba az tuti.

Hogy mikor kap mobilt?majd meglatjuk,most meg pici,de merleelni fogjuk hogy a korabelieknek van e mar.

Internet,tv korlatlan ha szepen teljesit a suliban es jol viselkedik.

aludhat nalunk a szerelme,persze ha mar egy ideje jarnak majd.

2010. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kisnita ***** válasza:
45%

Szia!

Igen szoktam ilyenekre gondolni. Én az a megtervezős ember vagyok, de nem mindig úgy szoktak alakulni a dolgok ahogy megtervezem úgyhogy majd meglátjuk, de elég messze is vagyunk a kamaszkortól -szerencsére-

Ez, hogy nálunk aludhat-e a szerelme sok mindentől függ, elsősorban attól, hogy addigra mennyire lesz érett, mennyire lesz észnél, nyilván lesz szó a védekezésről. De nagyban függ a lány szüleitől is. Rejtegetni meg bújtatni nem fogom senki gyerekét titokban, hogy a szülei ne tudjanak róla, mert ellenkező esetben én is berágnék ezért.

A telefonos dologról azt gondolom, hogy mire az én fiam iskolába kerül addigra már egy kezemen meg tudom majd számolni, hogy hány gyereknek nincs telefonja. Persze ezt is szabályokhoz fogjuk majd kötni, a telefon nem arra való, hogy órán azzal szórakoztassuk magunkat hanem arra, hogy anya utol tudjon érni vagy ha gond van tudjon szólni.

A lecke kikérdezés nekem kisebb korban kézenfekvő, mikor már belejött a tanulásban és látom is, hogy délután tanul, megcsinálja a leckét és a jegyei is jók nem fogom kikérdezni a leckét. Ha segítség kell neki valamiben akkor az más kérdés, akkor jöhet nyugodtan.

A gépezésért már most haragszom. Még másfél éves sincs, de ha véletlenül ott felejtjük a széket a gép mellett akkor egyből felmászik és nyomja mint a nagyok! Halkan jegyezném meg, hogy erről az apja tehet (informatikus, pc játék függő) még alig volt 4 hónapos épp hogy tudott ülni, de az apja már az ölébe vette és ketten gépeztek. Én kértem szépen-csúnyán, hogy hagyja ezt abba, több kevesebb sikerrel. Na meg persze ha gépről volt szó mindent megengedett neki, most már azért bánja mert mindig ebből van a hiszti. Én nem engedem még meg, szerintem bőven ráér még ezzel. 2. szülinapjára kap egy gyerek laptopot és játsszon azzal! Majd ha már iskolába kerül ott úgy is megismerkedik a számítógéppel és akkor már itthon is használhatja normális keretek között, szabályokkal. Csak akkor ha kész a lecke és persze mindig le ellenőrizzük, hogy mit nézeget az interneten és milyen játékokkal játszik. Nagyon ellene vagyok az erőszakos, ölős játékoknak. Ha ciki ha nem én nem fogom megengedni neki, hogy ilyenekkel játsszon! A párom szerint ezzel azt érem el, hogy 8-10 évesen a baráti ki fogják cikizni amiért ő nem játszik ilyenekkel. Lehet, hogy igaza van, de nem érdekel, ha ilyenért cikiznék ki akkor ezek milyen barátok? Nem vagyok szigorú szülő, de vannak szabályok amit elvárok, hogy tartson be. Sok már most meg van és nap mint nap betartatom vele, szerintem így el lehet érni, hogy normálisan viselkedjen és egészségesen fejlődjön egy kisgyerek.

2010. dec. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem ezeket nem. De például azt nem szeretném, ha akárcsak alkalmanként alkoholt fogyasztana, dohányozna- mert ezeknél undorítóbb és szánalmasabb dolgot nehezen tudok elképzelni. És persze nem szeretném, ha egyszer a tévék gagyi műsoraiban szerepelne. (X faktor, Való világ és társai)

De amiket felsoroltál azokat nem tartom lényegesnek. Ezeket nem tervezgetem.

2010. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, sok dolgon gondolkodtam már. Pl. hogy mikor kapjon telefont, azt kb. akkorra teszem, amikor már egyedül jár haza az iskolából. Szóval amikor eljön annak az ideje, hogy felnőtt felügyelete nélkül közlekedik. A netezéssel kapcsolatban még nem gondolkodtam, ez majd addigra alakul úgyis valahogy. Persze lesznek ezzel kapcsolatban szabályok, de majd igyekszem figyelembe venni az igényeit. Az esti lefekvésnek most is meg van a rendje, fél nyolckor bemegy a szobájába, az ágyban még játszhat, nyolckor villanyoltás. Ahogy nagyobb lesz, nyilván később lesz a lefekvési idő, de most még (3 éves), kell neki ennyi alvás. Ha kamasz lesz, én engedni fogom, hogy nálunk aludjon a barátnője, vagy hogy ő aludjon ott (persze csak ha nem zavarja a lány szüleit, mert azt nem szeretném, hogy ők kényelmetlenül érezzék magukat), de azért nem minden nap persze. Na meg az is egy érdekes kérdés, hogy mikortól engedem ezt meg. Hát itt majd figyelembe veszem, hogy mennyire érett ő, és mennyire érett a lány, akivel jár, mennyire komoly a dolog kettejük között, stb., és majd ez fogja eldönteni a kérdést.

Az ilyen dohányzás meg alkohol témákat nem fogom vasvillával üldözni, csak egyszerűen el fogom mondani a véleményem a dologról, úgy, hogy az érthető és világos legyen. A cigarettával leginkább az a bajom, hogy pikk-pakk rá lehet szokni, és nagyon erős függőséget okoz, és túl azon, hogy mennyire káros, egy irtó felesleges pénzkidobás. Az alkoholról más a véleményem, tisztában vagyok vele, hogy minden kamasz szeret olykor a tilosban járni, és ha olykor megiszik egy két sört, az nem a világ vége. A fontos az, hogy ezt ésszel csinálja. Erre szeretném majd megtanítani, szóval hogy hol is van az a bizonyos határ. Viszont a drogok tekintetében nem vagyok ennyire elnéző, de remélem ezzel nem lesz gond, ha már egyszer drogprevencióval foglalkozom :)

2010. dec. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!