Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi kapcsolatban élek a...

Élettársi kapcsolatban élek a párommal, nem szeretnénk összeházasodni, de fel szeretném venni a vezetéknevét. Lehetséges, ha igen mi a módja?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenki megváltoztathatja a nevét, ha akarja, bemész az anyakönyvvezetőhöz, és te éppen "véletlen" azt választod.
2009. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem lévő írta :) Kb. 10 ezer Ft, de lehet, hogy kevesebb :)
2009. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyar állampolgár születési családi és utónevének megváltoztatását - kérelmére - az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter engedélyezheti. A kérelmet személyesen kell benyújtani a lakóhely szerint illetékes anyakönyvvezetőnél, a helyben kapott formanyomtatványon.


A kérelemhez mellékelni kell a kérelmező, valamint azon személyek anyakönyvi kivonatát, akiket a névváltozás érinti.


A névváltoztatásról az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter okiratot állít ki, és elrendeli a névváltoztatás anyakönyvi bejegyzését. Akinek a névváltoztatását az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter engedélyezte, az új nevet az okirat kézhezvételétől jogosult és köteles viselni.


A névváltoztatás költségei:


A születési név megváltoztatására irányuló kérelem illetéke 10 000 forint.

2009. máj. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha nem történelmi neve van amiben thy van akkor vezeték névként felveheted,de elég húzos ára van,én is változtattam már vezeték nevet.Asszony névként mint"né" nem veheted fel csak házastársként.Szerintem jobban járnátok ha bemennétek az anyakönyvezetőhöz és aláírjátok a házassági papírt,úgy veszed fel a nevét ahogy tetszik és még a férfi is felveheti a Te vezeték nevedet most, már.A személyi igazolvány és a többi papír át irása sem lenne költséges..
2009. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bocsánat nem jól írtam az előbb tehát történelmi nevet nem vehetsz fel házasság nélkül amiben thy van.
2009. szept. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!