Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mi értelme összeház...

Most akkor mi értelme összeházasodni, ha külön ágyban kell aludni?

Figyelt kérdés

Szeretem és tiszteletben tartom nagymamámat, de néha teljesen ki tud borítani mindenkit az okoskodásaival.

Folyton azt mondogatja nekem, az unokatestvéreimnek, anyumnak, nényémnek, stb., hogy nem illik egy ágyban aludni férfival még ha az a férj is. Próbálunk nem törődni a beszólásaival, de ez az utóbbi időben egyre nehezebb.

:) Annak idején, mikor az unokatestvéremnek megszületett a kislánya, a nagyi azt kezdte részletezni, hogy akkor onnantól kezdve az unokatestvérem ne aludjon tovább a férjével, mert ugyebár már van gyerek.


Egyáltalán le lehet valahogy állítani mamát, vagy már reménytelen eset?


2011. szept. 9. 19:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
99%
Reménytelen, de miért kéne rá hallgatni? Hagyjátok, hogy mondja, oké mama, de aztán tegyétek, amit ti akartok!
2011. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Azt kell mondani persze mama külön alszunk nem is érünk egymáshoz,unoka se lesz,a férjem meg tart magának egy szeretőt a szexre,ha hőbörög közölni kell hogy amúgy kutya köze nincs hozzá,és valószinű ő se szeplőtelenül fogant. Amúgy csináljátok úgy ahogy nektek jó.És költözzetek külön.Ez ha van már gyerek nem kell házasélet felfogás teszi tönkre a házasságok zömét.
2011. szept. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
őt valószínűleg arra nevelték, hogy a szex bűn, és valószínűleg ő soha az életében nem élvezte, dehát ehhez semmi közünk.
2011. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Én tényleg ilyen nagymamáról még sosem hallottam, aki olyat mond, hogy nem illik ágyban aludni a férjjel sem. Tényleg nem akarlak megbántani, csak nagyon el vagyok csodálkozva, mert a mi családunkban ilyen beleavatkozás sosem volt.


Először is érdeklődnék, hogy melyik évben született a nagymamád? Vagy milyen családban nőtt fel? Mert lehet, hogy ebben van magyarázat. Lehet, hogy ő ilyen körülmények között nőtt fel... vagy az ő idejében más volt a helyzet?


Szerintem beszéld meg mindenképpen a családtagjaiddal, hogy meg tudjátok mondani közösen a nagymamádnak, hogy természetes dolog együtt aludni egy férfivel.

2011. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Hát ő 90 éves lesz decemberben.

Persze mindenki úgy csinálja a dolgait ahogy akarja, csak néha, főleg társaságban olyan kínos tud lenni.

2011. szept. 9. 19:27
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
az én nagyszüleim is külön aludtak, nem is értem hogyan lett 5 gyerekük
2011. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%
Ne aggódj, az én nagymamámnak olyan felfogása van, hogy ajjaj. A barátom előtt nem szabad megkóstoljam az ételt,vagy mert az illetlen, ha van valami női problémám (pl. menstruációs görcs)"a férfi arról nem kell tudjon", ha férfiak vannak egy szobában nő ott nincs amit keressen stb. Szerintem ezt a kommunizmuskor beléjük nevelték, vagy nem tudom. Persze, dehogy tartom én be az ő "szabályait" Te se vedd figyelembe a régimódi gondolkodását, úgyse tudsz rajta változtatni.
2011. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
98%
En sem hallottam ilyet,de hagyjatok ra,ha ugy gondolja h. neki adtok igazat,lehet mar nem fogja sürün emlegetni,ha megis,ne idegeskedjetek ez miatt,inkabb vegyetek humorosan,ö mar nem fog valtozni.
2011. szept. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
97%

elég érdekes a nagyid. helyeselni kell és talán abba hagyja.

az én nagyim meg a másik véglet. mikor összejött egy férfival kb 60 évesen kijelentette, hogy ekkor brét még életében nem látott mint amekkora neki van....köszi nagyi.... (a férfi mellesleg a másik nagyapám..értsd: anyám anyja és apám apja is egyedül maradt és összejöttek)

2011. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
78%

valamelyik előzőnek: ennek köze nincs a kommunizmushoz, az pont, hogy behozta a nők egyenlőségét (néha jobban is a kelleténél, lásd traktoroslány), ez inkább régi vidéki szokás. nagymamám se ült le enni a vendégekkel soha, még ha közeli családtagok is voltak, csak ha nagyon unszoltuk.

mondjuk ő ilyet nem mondott volna, hogy nem illik egy ágyban aludni meg mások előtt enni, pedig alig egy hónappal volt fiatalabb a kérdező nagyijánál.

2011. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!